Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Передмова

Кримінологія, як відносно молода наука про злочинність та засо­би боротьби з нею, перебуває у постійному розвитку, розширюється коло її інтересів. Нині предмет кримінології охоплює сферу перед-кримінальної і кримінальної поведінки, а також її віктимологічні ас­пекти. Вдосконалюються методи кримінологічних досліджень та по­нятійний апарат цієї науки, зміцнюються її зв'язки з іншими галузя­ми знань.

Вивчення кримінології — важлива складова професійної підго­товки не лише юристів, а й педагогів, психологів, економістів, соціо­логів та інших фахівців. Без кримінологічних знань сьогодні не мо­жуть обійтися працівники усіх правоохоронних органів, особливо органів внутрішніх справ, податкової міліції, установ виконання по­карань. Адже вони перебувають на передньому краї боротьби зі зло­чинністю та злочинцями, мають збирати, аналізувати й узагальню­вати інформацію про рівень, структуру, динаміку, детермінанти і тенденції розвитку цього антисуспільного явища.

Без уміння оперувати сучасними кримінологічними знаннями неможливо розробляти і здійснювати адекватні заходи протидії зло­чинності, творчо використовувати у цій справі позитивний досвід за­рубіжних країн, їх внутрішні та міжнародно-правові акти щодо бо­ротьби зі злочинністю, враховуючи її транснаціональний характер.

Цей підручник підготовлений у час перехідного періоду україн­ського суспільства. Корінні зміни соціально-економічних умов приз­вели до зруйнування старої системи профілактики злочинів і ста­новлення нових підходів до їх попередження. Істотно змінилася кри­мінологічна характеристика злочинності, особливо її детермінанти та криміногенні фактори, які формують особу злочинців. Все це знайшло своє відображення при розкритті тієї чи іншої теми.

Підручник складається з двох частин — Загальної та Особливої. У Загальній частині висвітлюються такі питання, як предмет, мето­дологія, методи і система кримінології, поняття злочинності, її кіль­кісні та якісні показники, чинники та система попередження злочи­нів. Аналізуються також проблеми, пов'язані з особою злочинця і жертви злочину, історія вітчизняної кримінології, практика бороть­би зі злочинністю в інших країнах світу, концепції детермінації зло­чинності у зарубіжній кримінології.

Таким чином, система кримінології включає в себе загальну кри­мінологію (Загальна частина) та приватні кримінологічні теорії (Особлива частина). Конкретні кримінологічні дослідження здій­снюються в рамках приватних кримінологічних теорій.


 


Тому не дивно, що у вітчизняній кримінології стали розвиватися регіональні дослідження, молодіжна й жіноча кримінологія, кримі­нологія організованої та професійної злочинності, пенітенціарна кримінологія, віктимологічна профілактика і т.п.

У кримінологічній науці ще чимало питань залишаються спірни­ми. Тому автори цієї праці намагалися показати різні точки зору на окремі проблеми.

Автори з вдячністю врахують зауваження і побажання читачів у своїй подальшій роботі.


Читайте також:

  1. ПЕРЕДМОВА
  2. Передмова
  3. Передмова
  4. ПЕРЕДМОВА
  5. ПЕРЕДМОВА
  6. ПЕРЕДМОВА
  7. ПЕРЕДМОВА
  8. ПЕРЕДМОВА
  9. ПЕРЕДМОВА
  10. ПЕРЕДМОВА
  11. ПЕРЕДМОВА
  12. ПЕРЕДМОВА




Переглядів: 464

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА | Авторський колектив

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.023 сек.