Зареєстрованими членами біржі, за участю яких укладаються угоди, є брокери та дилери. Той, хто хоче купити або продати товар через біржову угоду, мусить звернутися до брокера або дилера. Брокери виконують біржові операції за дорученням клієнта і за його кошти, дилери купують і продають за власні кошти. За виконання своїх функцій брокери одержують від клієнтів плату у вигляді комісійних, а тому заінтересовані у збільшенні кількості угод. Дилери мають дохід від різниці між ціною продажу і ціною купівлі.
Крім брокерів і дилерів, на біржі працюють маклери. Маклер — це службовець, який регулює порядок проведення торгів. Він не має права укладання біржових угод.
Якщо біржова угода, що зареєстрована за встановленим порядком і набула юридичної сили, порушена, то її учасники можуть звернутися до арбітражної комісії.
Контрольні функції здійснює Рада біржі та її управляючий.
Чим торгують на біржі?
На сучасних біржах торгують: сільськогосподарською продукцією (зерном, м’ясом, бавовною тощо), металами (золотом, сріблом, алюмінієм та ін.), енергоносіями (вугіллям, нафтою тощо).
Товари широкого вжитку, машини, обладнання на ринках західних країн через біржі не продаються, їх реалізацією займаються спеціалізовані торгові фірми.
Фондова біржає установою, діяльність якої забезпечує купівлю-продаж цінних паперів (акцій, облігацій).
Найбільшими фондовими біржами світу є Нью-Йоркська, Йоханесбурзька, Торонтська, Мельбурнзька, Токійська, Амстердамська, Брюссельська.