Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні питання проектування гідротехнічних споруд

Максимальних витрат води в залежності від класу споруди

Щорічна ймовірність перевищення Р, % розрахункових

Розрахунковий випадок I II III IV
Основний 0,1 1,0 3,0 5,0
Перевірочний 0,01 0,1 0,5 1,0

 

При перевірочному розрахунковому випадку пропуск витрати забезпечується при форсованому підпірному рівні, доцільному з технічної точки зору, всіма водопропускними спорудами гідровузла, всіма турбінами ГЕС, судноплавними, рибопропускними, водозабірними і іншими спорудами, включаючи резервні водоскиди. При цьому допускається порушення нормальної роботи водозабірних споруд, пошкодження резервних водоскидів, які не приводять до порушення працездатності основних водоскидів, розмиву русла і схилів у нижньому б'єфі гідровузла, не загрожують руйнуванням основних споруд і усуваються після пропуску повені.

На річках з каскадним розташуванням гідровузлів розрахункова максимальна витрата гідровузла, що проектується, визначається з врахуванням розташування створу в каскаді, акумулючої здатності його водосховища, умов експлуатації існуючих гідровузлів.

Для постійних споруд І, II, III класів в період їх тимчасової експлуатації в ході будівництва розрахункові витрати визначають в залежності від класу споруд пускового комплексу (табл. 1.3). Для тимчасових споруд будівельного періоду максимальні розрахункові витрати води визначаються з розрахунковою щорічною ймовірністю перевищення, яка дорівнює 10%.

Для тимчасових споруд, що відносяться до IV класу, розрахункова ймовірність перевищення встановлюється 5%, до III класу - 3%, при наявності відповідного обґрунтування - вище 10%.

 

Проектування - найбільш важливий етап в створенні будь-якого гідротехнічного об'єкта, який визначає як хід його будівництва, так і наступну його експлуатацію. Проектування базується на даних вишукувань - топографічних, гідрологічних, геологічних і гідрогеологічних. При проведенні вишукувань аналізуються також дані по клімату, вивчається іхтіологічна обстановка водотоку, ґрунти і рослинність прилеглої території (останнє має особливе значення для гідромеліоративних об'єктів) та інше.

З врахуванням чисельності чинників, що впливають на конструкцію майбутнього об'єкта, на попередній стадії проектування розглядається декілька технічно доцільних варіантів. Остаточне рішення приймається на основі економічного аналізу з обов'язковим врахуванням соціальних і екологічних наслідків будівництва. При такій технології проектування є індивідуальним, потребує великих затрат, що виправдовується при розробці великих об'єктів. При проектуванні невеликих споруд в простих інженерно-геологічних умовах широко застосовуються розроблені типові проекти. Це характерно для об'єктів гідромеліоративного будівництва з великим числом малих гідротехнічних споруд.

Розрахункове обґрунтування проектних пропозицій включає гідравлічні і фільтраційні розрахунки по забезпеченню пропускної спроможності водопропускних споруд і надійної роботи об'єкта і його основи при їх взаємодії з поверхневим і фільтраційним потоками. Виконуються статичні і динамічні розрахунки міцності і стійкості. Вірогідність розрахунків гарантує роботу споруди протягом всього строку її експлуатації.

Об'єкти гідротехнічного будівництва проектуються в одну або дві стадії. Одностадійне проектування характерне для відносно нескладних в технічному відношенні споруд, коли можливе будівництво за типовими проектами або проектами повторного застосування. Результатом одностадійного проектування є робочий проект з зведеним кошторисним розрахунком. Більші і складніші об'єкти проектуються в дві стадії: на першій виконується технічний проект із зведеним кошторисним розрахунком, на другій - робоча документація з кошторисами.

Основою для розробки проектів є обґрунтовуючі матеріали: схеми розвитку і розміщення галузей народного господарства, регіональні схеми розвитку і розміщення продуктивних сил тощо. Для унікальних об'єктів виконується додаткове техніко-економічне обґрунтування (ТЕО), яке підтверджує технічну можливість і економічну доцільність об'єкта.

В ході індивідуального проектування великих гідротехнічних об'єктів, коли існуючі методи розрахунку не дозволяють отримати досить надійні результати, звертаються до модельних досліджень. Проведення таких досліджень обов'язкове для споруд І класу.

Для гідротехнічного будівництва з його багатоваріантністю проектних рішень і чисельністю критеріїв особливе значення мають системи автоматизованого проектування (САПР), які базуються на широкому застосуванні ЕОМ і дозволяють проектанту швидко співставити велику кількість варіантів, вибрати з них технічно і економічно доцільний.

Нормативною основою проектування і будівництва гідротехнічних об'єктів є будівельні норми, які є законом, обов'язковим для всіх видів будівництва. Будівельні норми розділені на п'ять частин: 1 - організація, управління, економіка; 2 - норми проектування; 3 - організація виробництва і приймання робіт; 4 - кошторисні норми; 5 - норми затрат матеріалів і трудових ресурсів.

В нормах проектування викладені найбільш важливі положення розрахунків і конструювання споруд. Для розвитку і деталізації положень будівельних норм можуть розроблятися відомчі нормативні документи (технічні умови і норми, вказівки до розрахунків окремих споруд тощо). Ці документи обов'язкові для використання в організаціях даного відомства, але можуть бути використані і іншими проектними установами.

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  3. IV. Питання самоконтролю.
  4. V. Питання для самоконтолю
  5. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  6. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  7. VII. Етап проектування
  8. VII. Етап проектування
  9. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  10. Автоматизація проектування напівзамовлених ВІС.
  11. Актуальні питання управління земельними ресурсами та їх охорони
  12. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.




Переглядів: 956

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пит.5. Відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування. | Загальні відомості про фільтрацію

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.