Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Державна автомобільна інспекція

Одним з важливих напрямів діяльності органів внутрішніх справ України є забезпечення безпеки дорожнього руху. Вико­нання цього завдання покладено на Державну автомобільну ін­спекцію.

У своїй діяльності особистий склад Державної автомобільної інспекції (далі — ДАІ) повинен керуватися Конституцією та за-


198__________________________ Розділ Ш. Правоохоронні органи України

конами України, постановами Верховної Ради України, указами та розпорядженнями Президента України, постановами та розпо­рядженнями Кабінету Міністрів України, відомчими норматив­ними актами Міністерства внутрішніх справ України.

Система органів ДАІ МВС України включає в себе підрозді­ли дорожньо-патрульної служби, дорожнього нагляду, реєстра­ційно-екзаменаційної роботи, технічного нагляду, розшуку транспортних засобів, з пропаганди безпеки руху. її очолює Головне управління ДАІ, яке є самостійним структурним підроз­ділом Міністерства внутрішніх справ України.

На службу ДАІ покладено виконання актуальних та важли­вих функцій.

По-перше, це — організація боротьби з аварійністю на авто­мобільному транспорті, забезпечення безпеки дорожнього руху; державний нагляд за виконанням юридичними та фізичними особами законодавчих актів, правил, нормативів і стандартів, які діють на автомобільному транспорті.

По-друге, ДАІ контролює порядок проектування, будівниц­тва, реконструкції, утримання, облаштування і охорони автомо­більних шляхів, вулиць та інженерних споруд на них; встанов­лює вимоги щодо конструкції і технічного стану механічних транспортних засобів і причепів до них, а також до охорони на­вколишнього середовища від шкідливого впливу транспортних засобів.

По-третє, ДАІ контролює стан та систему експлуатації транс­портного парку, тобто вона реєструє та веде облік транспортних засобів, допускає (чи не допускає) громадян до керування транс­портними засобами, організує систему профілактики аварійності серед населення; узагальнює і впроваджує у практику діяльності органів внутрішніх справ досягнення науки і передового досвіду з питань забезпечення безпеки дорожнього руху1.

Основні напрями діяльності патрульно-постової служби: контроль та регулювання дорожнього руху, вживання заходів адміністративного впливу, організація невідкладних дій на міс­цях дорожньо-транспортних пригод (ДТП), дізнання по них, надання долікарняної допомоги потерпілим та вживання невідкладних заходів при виникненні небезпечних дорожніх умов, а також облік правопорушень, дорожньо-транспортних

Наказ МВС України "Положення про Головне управління Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України" від ЗО травня 1992 року № 322. - К.: МВСУкраїни, 1992.


Глава 2. Органи внутрішніх справ України _______________ 199

пригод на території обслуговування, аналіз причин і умов, що сприяють їх вчиненню.

Здійснюючи контроль за діяльністю міністерств, відомств та інших організацій, ДАІ у межах своєї компетенції організовує та реалізує державний нагляд за додержанням ними норм, правил, стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього ру­ху; організовує нагляд за технічним станом транспортних засо­бів, а також контроль за виконанням заходів, що запобігають забрудненню повітря транспортними засобами; розглядає і дає висновки щодо проектів конструкцій транспортних засобів, тро­лейбусів, трамваїв та предметів додаткового їх обладнання; контролює відповідність транспортних засобів, що виготов­ляються в Україні або ввозяться на її територію для масового ви­користання, вимогам і нормам стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху; забезпечує заборону експлуатації транспортних засобів, конструкція або технічний стан яких не відповідає вимогам правил, норм і стандартів у сфері безпеки до­рожнього руху, і т. ін.

Крім того, ДАІ реєструє та веде облік транспортних засобів, які належать підприємствам, установам, організаціям та громадя­нам, видає реєстраційні документи і номерні знаки на транспорт­ні засоби; приймає іспити з правил дорожнього руху і навичок практичного водіння транспортних засобів та видає посвідчення на право керування ними; бере участь у розробці державних стандартів на номерні знаки, розробляє зразки бланків реєстра­ційних документів, водійських посвідчень; організовує роз'ясню­вальну роботу серед населення про порядок реєстрації, перереєст­рації транспортних засобів і отримання водійських посвідчень тощо.

У межах своїх повноважень органи ДАІ забезпечують силами і засобами дорожньо-патрульної служби безпечний та безпере­бійний рух транспортних засобів і пішоходів; наглядають за до­рожнім рухом; виявляють та припиняють порушення правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху; вживають невідкладні заходи на місцях вчинення дорожньо-Транспортних пригод, порушують у разі потреби кримінальні 1 справи і проводять невідкладні слідчі дії для встановлення і за­кріплення слідів злочину, розшукують спільно з іншими служба­ми органів внутрішніх справ водіїв та осіб, винних у вчиненні до­рожньо-транспортних пригод, а також тих, хто вчинив угони чи крадіжки транспортних засобів або інші злочини з їх викорис­танням; забезпечують безпечний і безперешкодний проїзд авто­мобілів спеціального призначення; беруть участь в охороні гро-


20(f)__________________________ Розділ III. Правоохоронні органи України'

мадського порядку, попередженні та припиненні правопорушень у Громадських місцях тощо.

Здійснюючи оперативний контроль за станом аварійності у містах, ДАІ визначає та реєструє аварійно-небезпечні для руху ділянки та місця концентрації ДТП на вулицях, вивчає причини цього, разом з дорожніми і комунальними організаціями забезпе­чуй безпечні умови руху на таких ділянках.

Крім того, ДАІ відповідає за встановлення, експлуатацію та впровадження технічних засобів і автоматизованих систем регу­лювання дорожнього руху; розглядає і дає висновки на проекти будівництва, реконструкції і ремонту автомобільних шляхів, а та­кож бере участь у їх прийманні в експлуатацію.

Для проведення профілактичної роботи серед населення і взаємодії із засобами масової інформації органи ДАІ розроб­ляють і здійснюють заходи щодо пропаганди безпеки дорожнього pyjcy з використанням засобів масової інформації; організовують проведення лекцій з безпеки дорожнього руху; сприяють мініс­терствам, відомствам, організаціям та об'єднанням в організації вивчення правил дорожнього руху в дошкільних, загальноосвіт­ніх, навчально-виховних закладах, підприємствах, установах та організаціях (незалежно від форм власності і господарювання), а також у проведенні пропагандистських заходів щодо запобігання дорожньо-транспортному травматизмові тощо.

Отже, діяльність ДАІ як самостійного структурного підроз­ділу в системі МВС України спрямована па забезпечення без­пеки дорожнього руху на території нашої держави.

Питання для самоконтролю

1. Яка правова основа діяльності органів ДАІ МВС України?

2. Які основні завдання покладено на органи ДАІ МВС України?

3. На вирішення яких конкретних завдань спрямована діяль­ність органів ДАІ у процесі забезпечення безпеки дорож­нього руху па території України?


Читайте також:

  1. II Державна дума
  2. Автомобільна промисловість
  3. Активна і пасивна державна політика.
  4. Антиінфляційна державна політика
  5. Глава 4 ДЕРЖАВНА ВЛАДА І ДЕРЖАВА
  6. Глава З Державна політика у сфері правоохорони
  7. Державна антициклічна політика
  8. Державна виконавча служба
  9. Державна виконавча служба (Ст. 12 КВК)
  10. ДЕРЖАВНА ВЛАДА І МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВИ
  11. Державна влада й місцеве самоврядування




Переглядів: 687

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Міліція громадської безпеки | Міліція охорони

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.