Тема б. Охорона та захист прав інтелектуальної власності
портовані або підготовлені до експорту з порушенням вимог законодавства диски, обладнання та сировину для їх вироб- ництва, у тому числі обладнання, яке не пристосоване для на- несення спеціального ідентифікаційного коду;
13) подавати пропозиції про тимчасове припинення ліцензії на виробництво, експорт та імпорт дисків.
Але сфера контрольних повноважень інспекторів з питань ін- телектуальної власності поширюється лише на діяльність суб'єктів господарювання у сфері розповсюдження і прокату примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних про- грам, баз даних, виробництва, експорту, імпорту дисків для лазер- них систем зчитування.
Україна також бере участь у численних дво- та багатосторон- ніх міжнародних договорах, які стосуються охорони прав інтелек- туальної власності. Так, у межах договору про створення Світової організації торгівлі (СОТ) діє Угода про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (Угода ТКІР5), метою якої є сприяння за- безпеченню ефективного захисту прав інтелектуальної власності з тим, щоб заходи щодо реалізації цієї форми власності не створю- вали перешкод для законної торгівлі. Особливе місце в Угоді ТКІР5 займають питання охорони комерційної таємниці. Оскільки вступ України до СОТ розглядається як одна з найважливіших цілей зо- внішньоекономічної політики України, ознайомлення з положення- ми цієї Угоди має не тільки теоретичне, а й практичне значення.
Так, відповідно до положень Угоди ТКІР5 охорона закритій ін- формації надається в контексті забезпечення ефективного захисту проти недобросовісної конкуренції, а фізичним і юридичним осо- бам надається можливість перешкоджати, щоб інформація, яка пе- ребуває під їх контролем, без їхньої згоди була розкрита, отримана чи використана іншими особами способом, який суперечить чесній комерційній практиці.
У поняття способу, що суперечить чесній комерційній практиці, Угода ТКІР5 вкладає: порушення довіри, порушення або спонукання до порушення договору; набуття закритої інформації третіми особа- ми, які знали або допустилися грубої необережності, не дізнавшись,