Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розрахунок потреби в різних видах матеріальних ресурсів.

Одним з найбільш відповідальних етапів розробки пла­ну МТЗ є визначення потреби в матеріальних ресурсах на майбутній плановий період. Розрахунки потреби в матері­альних ресурсах складають на основі питомих норм витрат. Під питомою нормою витрат матеріалів, палива, води ма­ють на увазі максимально припустиму витрату на одиницю виміру.

Частина матеріальних ресурсів, що використовуються в експлуатаційній діяльності готелю, не піддається точному нор­муванню через розмаїтість їхніх видів і використання в незнач­них кількостях. Це — мастильні, обтиральні та інші експлуа­таційні допоміжні матеріали. При їхньому плануванні керують­ся даними про фактичну витрату за попередній період, а також враховують фактори, що сприяють зменшенню витрат і знижен­ню їхньої вартості за рахунок використання нових, більш ефек­тивних синтетичних матеріалів.

Загальні потреби готелю в матеріальних ресурсах на вироб­ничо-експлуатаційні потреби розраховуються за допомогою такої формули:

Рвен =Росн + Рдс +Ррем+Ркап.буд.(13.2),

де:

Росн — потреби надання основних послуг готелю. Сюди входять матеріальні ресурси, що необхідні для надання готелем комплексу основних послуг гостям. Це — меблі, електроосвіт­лювальні прилади, килимові покриття, постільна білизна, по­суд, миючі засоби, предмети гостинності і багато чого іншого.

Рдс — потреби допоміжних служб готелю. До них відносять­ся перукарня, косметичний кабінет, басейн, сауна, оранжерея таін.

Ррем — потреби в матеріальних ресурсах на ремонтно-екс­плуатаційні потреби. Сюди включаються потреби у воді, буді­вельних матеріалах, запасних частинах і електроенергії.

Ркап.буд. — потреба в матеріалах для здійснення капіталь­ного будівництва (якщо в цьому є необхідність).

Існує кілька методик розрахунку потреб готелю в матері­альних ресурсах.

Метод прямого рахунку — при використанні цього методу потреба в матеріально-технічних ресурсах розраховується, вихо­дячи з питомих нормативних витрат матеріалів на одиницю експ­луатаційних послуг. Розрахунок проводиться за такою формулою:

РІ = (Ni*В)(13.3),

де:

Рі — потреба в і-тому матеріалі;

Ni — норма витрати і-того матеріалу на одиницю послу­ги;

В — об'єм наданих послуг.

Розглянемо розрахунок потреби в матеріалах, паливі, воді та електроенергії на основі цієї методики.

У готелях паливо витрачається на опалення приміщення і для забезпечення гарячого водопостачання. Його витрату об­числюють, виходячи із зовнішнього об'єму будівлі готелю і вста­новленої норми витрати на 1 м3 і будинку за формулою:

R = HV (13.4),

де:

Н — норма витрати умовного палива на 1 м3 будівлі на весь опалювальний сезон для даної місцевості;

V — об'єм опалюваної будівлі готелю за зовнішнім вимірю­ванням, м3.

Норми витрати палива на опалення диференційовані за­лежно від градації кубатури будинку і місцевості.

Вартість води розраховують множенням необхідної на пла­нований період її кількості на діючий тариф, підсумований з тарифом на каналізацію.

Електроенергія в готелях використовується для освітлення (освітлювальна), а також для роботи електричних двигунів (си­лових установок) та електроприладів. Потребу в ній розрахову­ють окремо по кожному виду. При розрахунку потреби в освіт­лювальній електроенергії враховують кількість світлоточок та їхню потужність (у ватах), а також середнє число годин горіння в планованому періоді.

Помноживши добове споживання електроенергії на число днів роботи готелю, можна визначити потребу в ній на весь пла­нований період (рік, квартал, місяць). Для точного визначення потреби в освітлювальній електроенергії по окремих кварталах розрахунок ведуть кожний квартал, з огляду на різну тривалість горіння ламп залежно від пори року.

Потребу готелю в силовій електроенергії визначають так само, як і в освітлювальній, з огляду на те, що об'єктом розра­хунку є встановлені двигуни і їхня потужність. Потребу в елек­троенергії для роботи електроприладів (пилососів, прасок, фенів, телевізорів, комп'ютерів тощо) розраховують, виходячи з частоти користування ними і норм витрат електроенергії на їхню роботу.

Вартість електроенергії визначають множенням необхідної на планований період кількості освітлювальної і силової елек­троенергії в кіловат-годинах на діючий тариф.

Питомі норми витрат допоміжних матеріалів (мила, порош­ку, пасти, щіток) розробляють у кожному готелі окремо на підставі звітно-статистичного методу, тобто виходячи з фактич­них витрат у попередньому періоді з урахуванням їхнього мож­ливого зниження. Норми встановлюють на одиницю роботи, послуги. Відповідно до встановлених таким методом норм роз­раховують потребу в допоміжних матеріалах на плановий пері­од. Для більш правильного її визначення необхідно аналітично вивчити дані про витрату за ряд років, що дозволяє виявити можливі резерви економії допоміжних матеріалів.

 


Читайте також:

  1. V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку.
  2. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  3. Адаптаційні зміни суглобово-зв'язкового апарату спортсменів різних спеціалізацій.
  4. Аеродинамічний розрахунок
  5. Аеродинамічний розрахунок ротора вітроустановки
  6. Але різних за значенням
  7. Але різних за значенням.
  8. Амортизація інших необоротних матеріальних активів
  9. Амортизація нематеріальних активів
  10. Амортизація нематеріальних активів
  11. Амортизація основних засобів і нематеріальних активів.
  12. Аналіз використання матеріальних ресурсів




Переглядів: 616

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Товарно-матеріальні ресурси готелю | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.