Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПОГЛЯД В МАЙБУТНЄЗміни у світі

Ми звертаємося до минулого, прагнучи відшукати корені сьогодення, і до сьогодення - в прагненні зрозуміти, що може принести нам майбутнє. Фактично багато наших повсякденних дій здійснюються нами в очікуванні майбутнього. Ми виконуємо свої службові обов'язки в очікуванні отримання за це заробітної плати у кінці тижня або місяця. Ми готуємося до майбутніх подій, будь то футбольний матч, дискотека, весняні канікули, останні іспити або випускний вечір. Ми вкладаємо кошти, енергію і час в здобуття освіти, припускаючи, що в майбутньому наші "витрати" окупляться і ми зможемо отримати хорошу, високооплачувану роботу. Оскільки майбутнє для нас таке значуще, ми звертаємося до фахівців, розраховуючи отримати деяке уявлення про те, чого ми можемо чекати в наступні тижні, роки і десятиліття. Учені-футурологи спеціалізуються у вивченні майбутнього, намагаючись його зрозуміти, прогнозувати і планувати.

Складність суспільства надзвичайно утрудняє точне прогнозування віддаленого майбутнього, і навіть не занадто далеке від нас майбутнє насилу піддається пророцтвам. Незважаючи на це одне представляється очевидним: ми не можемо усе життя провести у світі, в якому ми були народжені, неможливо також померти у тому ж самому світі, в якому ми досягли свого зрілого віку. Футурологи виділяють дві зміни, які представляються основними в сучасному соціальному житті. По-перше, високорозвинені країни перетворяться з індустріальних в інформаційні. По-друге, сучасні суспільства переходять з рівня національної економіки на глобальний економічний рівень. Футурологи використовували безліч метафор для визначення цих змін : постіндустріальне суспільство (Дэниэла Белл), третя хвиля (Элвина Тоффлер), мегатренди (Джон Нэсбитт). Усі ці метафори об'єднує одна думка про те, що в промислово розвинених країнах здійснюється перехід від виробництва товарів до виробництва послуг і що вони трансформуються з суспільства, заснованого на координації людей і машин, до суспільства, організованого навколо знань. Як стверджують експерти, ці зміни здатні надати людям міріади можливостей. "Смак" життя ставатиме усе більш насиченим, це буде цілий "букет", а не просто смак ванілі або шоколаду.

Багато соціологів запевняють, що ми є очевидцями історичних змін і першої, головної дії переходу від енергетичної до інформаційної економіки. Протягом 3000 років технологія "відлила у формі" механічної моделі, заснованої на процесах згорання, які відбуваються в надрах такої зірки, як, наприклад, Сонце. Паровий двигун сповістив початок механічної ери, що досягла свого зеніту з відкриттям ділення ядра і ядерного синтезу, - процесів, процесів генерації енергії зіркою, що є відтворенням. Проте нині ми, мабуть, рухаємося у напрямі біологічної моделі, що грунтується на інформації і припускає інтенсивне використання матеріалів. Хоча для біологічних процесів потрібні фізична енергія і матеріали, вони прагнуть замінити і те і інше інформацією. Біологічні процеси дозволяють "миниатюризировать" розміри, енергію і матеріали за рахунок "розширення" інформації. Мозок людини приблизно в 10 разів перевершує за розміром і вагою мозок лемура (нижчого примату). Проте людський мозок обробляє в мільярди разів більше інформації. Має місце мініатюризація близько 109, а це виходить далеко за межі можливостей, доступних мікрочіпу. В результаті високорозвинені галузі промисловості являються швидше "информационноемкими", чим енерго- або матеріаломісткими.

Назад Зміст Вперед

Читайте також:

  1. Б.Паскаль та філософія Просвітництва про місце і роль людини у світі та суспільні стосунки
  2. Безумовною є інформація про події, що реально відбуваються у матеріальному світі.
  3. В) Дидактичні погляди
  4. Виникнення капіталізму у Франції. Наукові погляди А. Монкрет’єна
  5. Відображення у навчальній програмі предмета «Я у світі» загальнокультурної компетентності
  6. Відображення у навчальній програмі предмета «Я у світі» складових загальнокультурної компетентності
  7. Втрата Англією промислового і торгового лідерства у світі.
  8. Геополітичні зміни у світі після першої світової війни. Паризька мирна конференція. Версальська система мирних договорів
  9. Гносеологічні та етичні погляди І. Канта.
  10. Господарський розвиток України та економічні погляди її мислителів у другій половині XVII – першій половині ХІХ ст.
  11. Громадянське суспільство— середовище формування прав, свободта обов'язків людини і громадянина в світі та Україні
  12. Дидактичні погляди




Переглядів: 399

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Багатополярний світ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.