Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Просте нарахування, яке має дробову кількість періодів нарахування процентів.

Розглянемо варіант 4-й, (див стор. 51), коли період нарахування процента більше за строк фінансової операції.

Задано ставку і ─ річну і строк фінансової операції, що менше року, виражений у днях, або в місяцях, кварталами тощо.

У фінансовій звітності, а отже і у фінансових розрахунках, як правило, за розрахунковий (звітний) період приймається рік.

Позначимо строк операції через t (time), тривалість року, виражену в тих же одиницях, через у (year). Тобто, якщо t позначено місяцями, то і у позначається місяцями (у =12), а якщо t зазначено кількістю днів, то і у ─ кількість днів у році. У формулі (2.5) показник у фінансисти іноді називають часовою базою нарахування процентів (time basis). Тоді n = t / y, а формула (2.2) прийме вигляд:

FV = PV·(1+ i · ).(2.5)

Якщо строк операції надано у днях, то у формулі (2.5) t і y можуть бути обчислені як точно, так і приблизно.

Для y застосовують дві часові бази: y = 360 днів (12 місяців по 30 днів) або y = 365, 366 днів. Якщо y = 360,то маємо звичайні або комерційні проценти (ordinary interest), а при використанні у розрахунках дійсної тривалості року (365, 366 днів) ведуть розрахунок точних процентів (exact interest).

Показник t також можна вимірювати приблизно і точно. В першому випадку строк фінансової операції розраховується за умови, що в будь-якому місяці кількість днів дорівнює 30. А точна кількість днів розраховується шляхом підрахунку кількості днів між датою надання позики і датою її погашення. День видачі і день погашення вважаються за один день.

В залежності від вибору ступеню точності, що закладають у показники t і у, можуть бути різні способи розрахунків. В ряді країн існують свої наступні способи розрахунків.

1) Англійська практика: t і у виміряні точно. Метод на­зивається вирахуванням точних процентів з фактичним строком операції. Для визначення t користуються табли­цею порядкових номерів днів у році, яка дає результат розрахунку кількості днів: з номера дня закін­чення опера-ції віднімають день її початку, при цьому день ви­дачі і день погашення позики вважається за один день. Трива-лість року (у) ─ 365 (366) днів, а тривалість місяців року ─ згідно з календарним обчисленням. Цей метод дає найточніші результати. Він застосовується центральними банками багатьох країн, а також, великими комерційними банками, наприклад, у Великобританії та США. В комерційних документах його позначають як 365/365 або АСТ/АСТ.

2) Французька практика: t виміряне точно, а у ─ приблиз­но. Метод називається нарахуванням звичайних (комерц­ійних) процентів з фактичним строком операції. У цьому випадку проценти виходять більшими, ніж у першо-му, тому що знаменник (у) дробу дорівнює завжди 360 днів, а не 365 або 366, а чисельник (t) ─ тривалість місяців за днями відповідає календарному обчис­ленню. Зазначимо, що при t більше 360 сума нарахованих процентів буде більшою, ніж передбачено річною ставкою. Наприклад, якщо t = 365, то n = 365/360 = 1,01389. Множник нарощення за рік при умові, що і = 20%, складе 1,20278.Зазвичай, по такому принципу ведуться банківські операції і тому цей метод іноді називають банківським (Banker’s Rule). Метод використовується комерційними банками в міждержавних операціях позики та на внутрішніх грошових ринках Франції, Бельгії, Швейцарії. Метод позначається як 365/360 або АСТ/360.

3) Німецька практика: t і у виміряні приблизно. Метод називається нарахуванням звичайних (комерційних) процентів з приблизним строком операції. Показник (у) дорівнює 360 днів, показник (t) дорівнює кількості днів з розрахунку ─ 30 днів в кожному календарному місяці. Такий метод застосовується тоді, коли не вимагається велика точність, наприклад, при проміжних розрахунках з населенням. Він діє на практиці у комерційних банках Німеччини, Швеції, Данії. Метод позначається як 360/360.

Випадок, коли t виміряне приблизно, a у ─ точно, на практиці не використовується.


Читайте також:

  1. Ni - загальна кількість періодів, протягом яких діє процентна ставка ri.
  2. Абсолютний фагоцитоз або елімінуюча здатність крові (ЕЗК) — це кількість фагоцитованих мікробних клітин лейкоцитами 1 мкл крові.
  3. Амортизація основних фондів підприємства. Методи нарахування амортизації
  4. Амортизація основних фондів підприємства. Методи нарахування амортизації.
  5. Амортизація основних фондів, методи її нарахування.
  6. Амортизація. Методи нарахування амортизації.
  7. Ануїтети з безперервним нарахуванням процентів
  8. Ануїтети з виплатами в середині періодів
  9. Біомаса - Кількість живої речовини на одиниці площі чи об'єму місцеперебування в момент спостереження. Визначається сумою біомаси усіх популяцій, що населяють дану екосистему.
  10. Бухгалтерський облік номіналу депозиту та нарахування процентів за депозитом
  11. В межах наукового підходу існує велика кількість концепцій, але найбільш переконлива – еволюційна теорія.
  12. В однакових об'ємах різних газів за однакових умов (температура і тиск) міститься однакова кількість молекул.




Переглядів: 513

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Просте нарахування, яке має цілу кількість періодів нарахування процентів. | Українська практика простого нарахування з дробовою кількістю періодів нарахування процентів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.