Клімат на Заході: 1 - екваторіальний постійно вологий; 2 - субекваторіальний сезонно-вологий; 3 - тропічний берегових пустель («гаруа»); 4 - субтропічний середземноморський 5 - субтропічний океанічний; в - помірний океанічний. Клімат на Сході: 7 - екваторіальний; 8 - субекваторіальний; 9 - тропічний вологий (океанічний); 10 - тропічний континентальний; 11 - субтропічний океанічний; 12 - субтропічний континентальний засушливий; 13 - помірний континентальний напівпустельний. Клімат на міжандійських плато: 14 - екваторіальний високогірний (колумбійський); 15 -субекваторіальний високогірний; 16 - тропічний високогірний (перуанський).
Зміна типів клімату як від екватора до більш високих широт, так і всередині поясів по широті визначає закономірності розподілу зональних типів грунтів та рослинності, а також конфігурацію і протяжність природних зон.
Агрокліматичні ресурси Південної Америки мають тісний зв'язок з різноманітністю кліматичних умов. Суми активних температур складають від 1000° на півдні до 10000° на екваторі. На рівнинах середньо місячні температури влітку коливаються в межах +22...+28°. В багатьох районах материка кількість опадів значна, проте в окремих з них вони випадають нерегулярно. Майже всі теплолюбиві культури можуть дозрівати на 90% площі материка. Високогірні території Анд знаходяться в умовах, де сухо на протязі всього року. Для рослин, які вирощуються в Андах характерний короткий вегетаційний період, бо температура повітря вища +10° тримається тут від 2 до 6 місяців.