Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Середньорічна кількість атмосферних опадів

На сході Бразильського плоскогір'я поширений тип тропічного вологого (океанічного) клімату. Опади тут випадають весь рік, як в Амазонії (їх приносить вітер з Атлантики, а також циклони, що формуються на полярних фронтах), але температури тут взимку нижчі (+18...+19°). Опадів випадає понад 2000 мм на рік. Далі на захід виділяються території з сезонно-вологим типом клімату з тривалим зимовим сухим періодом. Температури влітку тут +28...+29°, а взимку +16...+17°, і саме на цих територіях зафіксовані максимально високі температури материка. Опадів випадає до 600 мм на рік. Це - тропічний континентальний тип клімату.

В межах високогір'я Центральних Анд панує різкоконтинентальний, пустельний високогірний тип клімату з температурами влітку +12...+13°, а взимку +4...+6°. Опадів випадає до 300 мм на рік. Для західного узбережжя характерний тропічний тип клімату берегових пустель (клімат гаруа), для якого характерна значна відносна вологість повітря (до 85%). Тут постійно фіксуються тумани та рясні роси вранці. Температури, проте, невисокі - влітку +18...+20°, а взимку +12...+13°. Опадів часто немає роками.

Значні секторні відміни і в субтропічному поясі, в якому влітку переважають тропічні, а взимку помірні повітряні маси. На сході виділяється океанічний тип клімату - теплий, рівномірно вологий на протязі року. Середньомісячні температури літа +18...+22°, а зими +11...+12°. Опадів випадає понад 1000 мм на рік. З просуванням на захід наростає засушливість - це область континентального типу клімату, де температури влітку +23...+25°, взимку +7...+9°, а опадів буває до 600 мм на рік.

На крайньому заході материка, як завжди в цьому поясі, формується середземноморський тип клімату з вологою теплою зимою (+8...+12°) та сухим, але не дуже жарким літом (+20..,+21°) - відчувається вплив холодної течії. Кількість опадів різко коливається: на півночі - до 500 мм, а на півдні - до 3000 мм на рік.

Рівнинний характер внутрішніх районів субтропічного поясу сприяє вторгненням холодних повітряних мас з Антарктиди (вітри памперос), що викликає заморозки та випадання снігу взимку, хоча і на короткий час.

В помірному поясі панують західні вітри, які несуть вологу з Тихого океану, тому на західних навітряних схилах Анд випадає значна кількість опадів, а Патагонія знаходиться в тіні дощу. Тому тут виділяється два типи клімату: постійно вологий океанічний на південному заході з температурами влітку +10...+12°, взимку +4...+6° та значною кількістю опадів (понад 3000 мм на рік) і континентальний напівпустельної Патагонії з середньомісячними температурами зими +3-..+40, літа +17...+18°, а опадів випадає до 150 мм на рік.


Читайте також:

 1. Ni - загальна кількість періодів, протягом яких діє процентна ставка ri.
 2. Абсолютний фагоцитоз або елімінуюча здатність крові (ЕЗК) — це кількість фагоцитованих мікробних клітин лейкоцитами 1 мкл крові.
 3. Біомаса - Кількість живої речовини на одиниці площі чи об'єму місцеперебування в момент спостереження. Визначається сумою біомаси усіх популяцій, що населяють дану екосистему.
 4. В межах наукового підходу існує велика кількість концепцій, але найбільш переконлива – еволюційна теорія.
 5. В однакових об'ємах різних газів за однакових умов (температура і тиск) міститься однакова кількість молекул.
 6. Вимірювання інформації в теорії інформації (інформація, як знята невизначеність). Кількість інформації по Хартлі
 7. Випишіть 3 партії, що на вибораз 1994р. набрали найбільшу кількість голосів, зазначте прізвища їх лідеорів, яку ідеологію вони ісповідували?
 8. Виробіток – показник рівня продуктивності праці, який характеризує кількість продукції, що виготовлено на одиницю часу або приходиться на одного середньооблікового працівника.
 9. Вмінені витрати - це кількість одного товару, яким треба пожертвувати для збільшення виробництва іншого.
 10. Вмінені витрати - це кількість одного товару, якою треба пожертвувати для збільшення виробництва іншого.
 11. Внутрішня енергія системи. Кількість теплоти.
 12. Вплив атмосферних забруднювачів на рослини.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ОСОБЛИВОСТІ КЛІМАТУ ТА ВНУТРІШНІ ВОДИ. | Схема кліматичного районування Південної Америки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.