Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Історія відкриття та дослідження Північної Америки

Північна Америка, як і інші материки, досліджувалася здавна.

Вікінги (нормани) вперше попали на Гренландію у 982 році. Це був Ейрік Рауді, а його син Лейф Щасливий у 1000 році досяг берегів материка. З часом на північно-східних берегах нормани мали навіть свої поселення, що підтвержено археологічними розкопками норвезького професора Хельге Інгстада на початку 60-их років XX століття на Лабрадорі.

Христофор Колумб висадився власне на материк лише під час IV плавання, коли його каравели у 1502 році досягли центрально американського узбережжя в районі Гондурасу. А до цього він був лише на островах. Вперше Колумб побачив сушу 12 жовтня 1492 року. Це був о. Сан-Сальвадор (Уотлінг) в Багамському архіпелазі. А у 1498 році англійська експедиція Себастьяна Кабота, шукаючи морський шлях з Північної Атлантики до берегів Східної Азії неодноразово висаджувалася на берег в північно-східній частині материка.

Відкриття та дослідження південної частини материка припадають переважно на першу половину XVI століття і були здійснені в основному іспанцями. В 1513 році іспанський конкістадор Васко Нуньєс де Бальбоа перетнув Панамський перешийок і першим з європейців побачив Тихий океан. Півострів Юкатан табереги Мексиканської затоки були відкриті в 1517-19 pp. іспанськими мандрівниками (Ф. Кордова та ін.). В 1519-21 pp. Е. Кортес відкрив і за короткий час завоював Мексику, дослідив внутрішні райони Мексиканського нагір'я. В 1524 році Дж. Веррацано дослідив східне узбережжя між 34° і 46° пн.ш., а іспанська експедиція під керівництвом X. Авіли відкрила озера Нікарагуа і Манагуа. В 1528 р. іспанець П. Нарваес відкрив дельту Міссісіпі. У 1539 році Ернандо де Сато дослідив Південні Апалачі, відкрив річки Алабама і Теннессі, а Франсіско Коронадо у 1540-41 pp. перетнув Скелясті гори, внутрішні плато Кордільєр і відкрив Великий каньйон Колорадо та ін.

Значний вклад у вивчення природи північних островів та узбережжя внесли експедиції англійських мореплавців Джона Девіса (1585-87 pp.), Генрі Гудзона (1607 - 11 pp.) та Вільяма Баффіна (1612 - 16 pp.), які вивчали в основному північну частину.

Важливе значення для дослідження природи східного узбережжя Північної Америки мали експедиції французів Ж. Картьє (1535-42 pp.), який дослідив басейн річки Святого Лаврентія та півострів Лабрадор, Е. Брюле та С. Шамплена у 1611-15 pp. в районі Великих озер.

Великий вклад у відкриття та дослідження північно-західної частини материка внесли російські мореплавці І. Федоров та М. Гвоздев у 1732 році, а також В. Берінг і О. Чиріков у 1741 році. Останнім були складені перші карти та дана детальна характеристика природи північно-західної частини Північної Америки.

У 1778 році Дж. Кук в пошуках Північно-Західного проходу пройшов вздовж західного узбережжя материка, відкрив Гавайськіострови, а в 1792-94 pp. О. Макензі першим з європейців перетнув Північну Америку зі сходу на захід і в зворотньому напрямку. В цих, же роках Д. Ванкувер, керівник експедиції навколо світу, дослідив тихоокеанське узбережжя і склав дуже точні карти від Каліфорнії до Аляски. В 1819-27 pp. англієць Д. Франклін керував експедиціями по вивченню американського арктичного узбережжя і Канадського Арктичного архіпелагу.

 


Читайте також:

  1. II. Відкриття і подолання схоластичного світогляду
  2. Абстрактно-логічні прийоми економічного дослідження.
  3. Автоматизовані системи управлінні охороною праці, обліку, аналізу та дослідження травматизму
  4. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  5. Актуальність дослідження
  6. Алгоритм дослідження кон’юктури
  7. Алгоритм променевого дослідження опорно-рухової системи
  8. Аналіз документів як метод соціологічного дослідження.
  9. Аналіз інформації та постановка задачі дослідження
  10. Аналіз потреб споживачів та аналіз конкурентів у процесі маркетингового дослідження
  11. Аналітичний метод дослідження
  12. Анкета — основний інструмент дослідження




Переглядів: 4264

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальні відомості | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.