Підстави для скасування або зміни судового рішення.
Ст. 438 КПК Українидо підстав для скасування судових рішень відносить:
І)) істотне порушення вимог кримінального процесуального закону;
2) неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність;
3) невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого.
Суд касаційної інстанції не вправі скасувати виправдовувальний вирок, ухвалу про незастосування примусових заходів медичного або виховного характеру, ухвалу про закриття кримінального провадження лише за мотивів істотного порушення прав обвинуваченого або особи, стосовно якої вирішувалося питання про застосування заходів медичного або виховного характеру.
Після скасування вироку або ухвали судом касаційної інстанції суд першої інстанції або апеляційної інстанції здійснює судове провадження згідно із загальними вимогами в іншому складі суду.
Результати розгляду справ у касаційному провадженні.
Суд касаційної інстанції має право:
1) залишити судове рішення без зміни, а касаційну скаргу - без задоволення;
2) скасувати судове рішення і призначити новий розгляд у суді першої або апеляційної інстанції;
3) скасувати судове рішення і закрити кримінальне провадження;
4) змінити судове рішення.
Відповідно до ст. 437 суд касаційної інстанції не має право застосувати закон про більш тяжке кримінальне правопорушення чи суворіше покарання.
Обвинувальний вирок, ухвалений судом першої або апеляційної інстанції, ухвалу суду апеляційної інстанції щодо вироку суду першої інстанції може бути скасовано у зв’язку з необхідністю застосувати закон про більш тяжке кримінальне правопорушення чи суворіше покарання або в іншій спосіб погіршити становище засудженого лише у разі, коли з цих підстав касаційну скаргу подав прокурор, потерпілий чи його представник.
Виправдувальний вирок, ухвалений судом першої чи апеляційної інстанції, ухвалу суду апеляційної інстанції щодо вироку суду першої інстанції може бути скасовано не інакше, як на підставі касаційної скарги прокурора, потерпілого чи його представника, а також на підставі касаційної скарги