У сучасному машинобудуванні зварювання служить основним способом отримання нерознімних з’єднань. Вона зменшує трудомісткість виготовлення виробів і призводить до економії металу.
Зварюванням називається процес отримання нерознімного з’єднання твердих тіл шляхом місцевого їх нагрівання до розплавленого або пластичного стану (без застосування або зі застосуванням механічних зусиль).
Розрізняють зварювання плавленням і тиском. Основний вид зварювання плавленням − електродугова зварка плавким електродом. При цьому способі для розплавлення металу використовується теплова енергія електричної дуги з температурою » 6000 ° С.
Розрізняють три види електродугового зварювання: ручну, напівавтоматичну і автоматичну. Ручну зварку застосовують при виготовленні конструкцій з маловуглецевих, вуглецевих і низьколегованих сталей, а також для зварювання кольорових металів і сплавів. При напівавтоматичному зварюванні механізують подачу електродного дроту і флюсу в зону дуги. При автоматичному зварюванні під шаром флюсу всі операції шва є механізовані.
Зварним з’єднанням називається сукупність виробів, з’єднаних зварним швом.