Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Виготовлення деталей із склопластика

Склопластиками називаються пластики, наповнювачами яких є скловолокно. Серед синтетичних матеріалів склопластики займають важливе місце, оскільки вони міцні, легкі, водо- і коррозіонностойки і з них можна простими способами виготовляти навіть кузовні деталі складної конфігурації.

Деталь з склопластика склеюють у формі. Найлегше виготовити форму по існуючій деталі, зробивши по ній гіпсовий зліпок. Якщо деталі немає, то роблять форму деталі з дерева, металу, глини, гіпсу або пап'є-маше (суміш паперової маси з клеєм). Якщо треба виготовляти безліч деталей, то і форму можна зробити з склопластика. Щоб деталі виходили правильній конфігурації, форма повинна бути достатньо жорсткою, з товщиною стінки не менше 8 мм. Для складних деталей форму виготовляють з декількох складових частин, інакше деталь з форми не вийняти. Частини такої форми скріпляють болтами. Якщо формуванням хочуть отримати добре оброблену поверхню, то форму виготовляють чорного кольору і шорсткістю не нижче за 12-й клас. Якість поверхні чорного кольору легше перевірити.

Підготовка форми. Якщо форма застосовувалася вже раніше, то гарячою водою, змивають старий, розділяючй шар. За декілька годин до формування поверхню знежирюють неетилованим бензином або уайт-спіритом і рівномірно покривають розділяючим шаром.

Розділяюча речовина складається з полівінілового порошка, води та етилового спирту. Перед використанням в розділяючу речовину додають 30 г рідкого мила і 30 г гліцерину. Суміш повинна бути однорідною, інакше її пропускають через дрібне сито. Витрата розділяючої речовини складає приблизно 100 г/м2.

Розділяючий шар можна нанести і воском марки ОРТО, при цьому форму мити і знежирювати не треба. До складу розщділяючої речовини можна ввести і пігменти, щоб при нанесенні вона була краще помітною.

Підготовка скловолокна. Скловолокно випускається у вигляді стеклотканини (марки НП-750, ТР-0,7) і скляної сітки (СЕ, СС-1, СС-8), стеклохолста (ХПС) і стеклошнура (РБР-13). Матеріал висушують при температурі 70...90 °С. Вирізають відповідні шматки. Якщо краї повинні згодом оброблятися, то залишають на припуск 20...25 мм. Матеріал повинен бути чистим і гладким.

Приготування зв'язуючої суміші.

Смолу і затверджувач ретельно перемішують в металевому посуді. Потім помалу додають прискорювач, перемішуючи до зникнення піни. Наповнювача додають до отримання однорідного складу.

Зв'язуюча суміш придатна до використання протягом 60 хв і для скріплення одного квадратного метра склопластика, її буде потрібно 700...800 г. :

Виготовлення декоративної смрли. Смолу ПН-1 і пігмент необхідного кольору перемішують. Отриману пасту витримують протягом доби і потім пропускають через вальці із зазором 5 мкм.

Формування. Стеклотканину пропитують зв'язуючою сумішшю за допомогою пензлика або ролика. Для зменшення прилипання пензлик або ролик змочують стиролом. Просочений матеріал ретельно притискують до форми, особливо в кутках. У гострі кути і ребра бажано заздалегідь, встановити скляний шнур РБР-13. Перший шар відразу ж покривають наступним, який пропитується зв'язуючою сумішшю. Шари стеклотканини накладають до отримання деталі необхідної товщини. Зазвичай накладають три шари. Стежать, щоб між шарами не залишалося повітря і щоб зв'язуюча суміш попереднього шару не ставала желатиноподібною. Коли почнеться желатинування останнього шару, формування закінчують.

Деталь витримують у формі при кімнатній температурі протягом доби. Від ретельності формування залежить міцність і декоративність деталі і об'єм обробних робіт.

Витягання деталі. З форми деталь краще всього витягується шляхом напряму струменя повітря або води між формою і деталлю. Туди ж можна обережно вдавлювати клини, але так, щоб деталь залишалася цілою. Готову деталь витримують при кімнатній температурі ще 15 днів, протягом яких відбувається остаточна полімеризація смоли. Механічну обробку (свердлення, точіння, шліфування і ін.) проводять після затвердіння деталі.

Виправлення дефектів. У декоративному шарі можуть виявитися ризики, тріщини і т.п. Дефектне місце очищають до стеклотканини. Далі шпатлюют сумішшю клеїю БФ-2 і порошку мела. Після висихання шпатльовку шліфують наждачним папером і покривають тонким шаром декоративної смоли. За годину наносять другий шар, а при потребі і третій.

Дефекти можна виправити і зв'язуючою речовиною ОРТО 1270, збільшуючи в ній зміст наповнювача. Для збільшення пластичності можна додати 10 % тальку. Ризики можна загладжувати наждачним папером і далі протерти ацетоном.

Злами склопластика закладають епоксидним клеєм. Цим же клеєм сполучають деталі з склопластика і склопластик з металом.

Як при ремонті, так і при виготовленні деталей стеклотканину можна замінити мішковиною або навіть марлею. Міцність деталей при цьому, звичайно, зменшується.

Склопластик формується в приміщенні з хорошою вентиляцією. У приміщенні забороняється палити, запалювати відкритий вогонь і зберігати вогненебезпечні речовини. Оскільки компоненти, що використовуються вогне- і вибухонебезпечні, то нагрівати їх не можна. Засоби пожежогасіння повинні бути під рукою. Полімери подразнюють слизисті і шкіру. Забруднену шкіру очищають ацетоном і промивають теплою водою з милом. Для роботи з пігментами надягають гумові рукавиці. Перед формуванням руки змащують сумішшю, до складу якої входить нашатирний спирт, гліцерин, етиловий спирт та дисетильована вода.


Читайте також:

  1. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  2. Балансування деталей
  3. Вибір способу виготовлення заготовки. Попереднє проектування заготовки.
  4. Виготовлення виробів з полімерних матеріалів
  5. Виготовлення виробів на основі рідких полімерів
  6. Виготовлення гайок і шайб.
  7. Виготовлення дисків.
  8. Виготовлення до обробки яєць
  9. Виготовлення з кремів бордюрів, орнаменту, квітів і т.д
  10. Виготовлення зірочок.
  11. Виготовлення зубів і штифтів.




Переглядів: 2322

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Технологія гальванічного покриття | З овочів та грибів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.023 сек.