Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сьогодення і тенденції розвитку УКРАЇНСЬКОЇ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУУКРАЪНСЬКОГО ООООООО.

Сьогодні більшість дослідників згодні з тим, що спорт створює цінності спортивної та фізичної культури. Спортивний розвиток призвів до виникнення і розповсюдження багатьох окремих видів спорту, котрих нині нараховують більше, ніж 200[29].

Гордістю спорту сучасної України є Яна Клочкова – одинадцятиразова чемпіонка Європи, триразова чемпіонка світу, чотириразова олімпійська чемпіонка (Сідней-2000, Афіни-2004) у плаванні на 200, 400 та 800 метрів, володарка Кубків світу.

 

Яна Клочкова (нар. 1982 р.)
Основні біографічні дані: народилась у Сімферополі. З семирічного віку почала займатись плаванням у Ніни та Олександра Кожухів.
Видатні досягнення: золоті медалі Яна виграла на Літніх Олімпійських іграх 2000 та 2004 років у комплексному плаванні на дистанціях 200 та 400 метрів; срібну медаль вона отримала на іграх 2000 року у плаванні вільним стилем на дистанції 800 метрів.
Цікаві факти: Герой України (з врученням ордена «Золота Зірка») (2004) — за виняткові спортивні досягнення на Олімпійських іграх, виявлені мужність, самовідданість і волю до перемоги, піднесення спортивного авторитету України у світі. Названа «Золотою рибкою» українського спорту.

 

Незважаючи на відсутність гідної державної підтримки, Україна може пишатись своїми представниками інтелектуальних видів спорту – шахів та шашок, у яких наші спортсмени посідають перші місця у світових рейтингах. Так, шахіст Руслан Пономарьов у 1998 році в 14 років став наймолодшим у світі гросмейстером, чемпіоном світу серед юнаків до 18 років. Гордістю українських шахів є Катерина Лагно, яка у 2001 році у віці 12 років стала наймолодшим гросмейстером світу серед жінок, нині вона входить до чільної десятки жіночого рейтинг-листа ФІДЕ. В кінці 2012 року скарбничка українських шахів поповнилася ще однією блискучою перемогою – чемпіонкою світу з шахів серед жінок стала харків'янка Ганна Ушеніна.

Україна нині є однією з провідних шашкових країн у світі, що підтверджується високими результатами українських спортсменів на міжнародній арені. Можна назвати найбільш значні імена і досягнення наших спортсменів-шашкістів за період незалежності України. Чемпіонками світу з міжнародних шашок є Дар'я Ткаченко (2005, 2006, 2008, 2011) та Вікторія Мотричко (2007), яка також стала переможницею I Всесвітніх інтелектуальних ігор у Пекіні (2008) та отримала престижну нагороду –шаховий Оскар (2009). Валерій Гребьонкін, Анікєєв Юрій – чемпіони світу з шашок-64, Юлія Макаренкова, Ольга Рейниш – чемпіонки світу з шашок-64.

Жіноча збірна України з гандболу у 2000 році підтвердила свій неабиякий потенціал, ставши віце-чемпіоном Європи, а команди запорізького "Мотору” та київського "Спартака” нині успішно змагаються в єврокубкових турнірах.

Українські гімнастки - одні з лідерів світової художньої гімнастики. Головними тренерами збірної протягом багатьох років є Ірина та Альбіна Дерюгіни. Вони заснували всесвітньо відому "Школу Дерюгіних", відому титулованими ученицями, серед них Ганна Безсонова (багаторазова чемпіонка світу, дворазовий бронзовий призер Олімпійських ігор). З 2011 року лідерські позиції серед українських гімнасток тримає Аліна Максименко. Неабиякою популярністю серед уболівальників користуються міжнародні змагання - Кубок Дерюгіної - які щорічно проходять в Києві.

Стрільба з лука в Україні плідно розвивається з 1956 року. На сьогоднішній день цей вид стрільби добре розвинений у 15 областях, найбільше у Львові (близько 600 чол.), Харкові, Чернівцях (200), Києві та Сумах (по 100). Серед спортсменів-лучників, які прославляють нашу країну на міжнародних змаганнях зазначимо Дмитра Грачова, Віктора Рубана, Олександра Сердюка, Тетяну Бережну.

Славетна школа українського боксу виховала нових чемпіонів світу та Олімпійських ігор: Василя Ломаченка, Тараса Шелестюка, Євгена Хитрова та Олександра Усика.

Олександр Усик (нар. 1987 р.)
Основні біографічні дані: Народився у Сімферополі. Спочатку займався футболом в школі сімферопольської «Таврії», а 15 років - боксом.
Видатні досягнення: На Олімпійських іграх 2012 року у Лондоні виборов Золоту медаль. Неодноразовий чемпіон Європи і світу з боксу.
Цікаві факти: Глядачам запам'ятався тим, що виходив на ринг у образі козака, а після фінального поєдинку станцював гопак.

Читайте також:

  1. III.Цілі розвитку особистості
  2. III.Цілі розвитку особистості
  3. III.Цілі розвитку особистості
  4. Iсторiя розвитку геодезичного приладознавства
  5. V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку.
  6. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  7. VІІІ. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування.
  8. А. В. Петровський виділяє три стадії розвитку особистості в процесі соціалізації: адаптацію, індивідуалізацію і інтеграцію.
  9. Агроекологічні проблеми розвитку і шляхи їх розв'язання
  10. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
  11. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
  12. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ У ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ




Переглядів: 521

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Національний олімпійський рух в Україні та досягнення українських спортсменів. | Проведення в Україні фіналу «Євро-2012» з футболу та його значення.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.