Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Національний олімпійський рух в Україні та досягнення українських спортсменів.

Українці були серед тих подвижників, що відродили славнозвісні грецькі традиції олімпійських змагань. Одним із них був О. Бутовський.

 

Олексій Дмитрович Бутовський– (1838 — 1917)
Основні біографічні дані: уродженець селища Пелеховщина Кременчугського повіту Полтавскої губернії, випускник Полтавського кадетського корпусу та Харківського університету, генерал, найближчий соратник П’єра де Кубертена.
Видатні досягнення: ініціатор відродження сучасних Олімпійських ігор, учасник Олімпійського конгресу у Парижі (1894), де було прийнято рішення про проведення двох перших Олімпіад – Афінської (1896) і Паризької (1900).
Цікаві факти: Залишив більше, ніж 70 робіт з фізичного виховання і його історії. З2008 року ім'я Олексія Бутовського носить стадіон «Ворскла» у Полтаві.

 

Спортсмени українського походження брали участь в Олімпіадах у складі команд Російської імперії, Польщі, Чехословаччини, починаючи з І Олімпійських ігор 1896 року. На ІІ Олімпійських іграх в Парижі 1900 року, в складі збірної Російської імперії, брав участь фехтувальник Петро Заковорот, уродженець Слобожанщини. Львівський фехтувальник Тадей Фрідріх двічі ставав бронзовим призером у складі польської команди шаблістів – у Амстердамі (1928) і Лос-Анджелесі (1932). У 1936 році у Берліні в складі команди Чехословаччини золоту медаль завоював спортсмен українського походження Володимир Сироватка.

Проте левова частина українських спортсменів (є дані, що українські атлети складали щонайменше 25% олімпійської команди) виступали під прапором Радянського Союзу на Олімпійських іграх з 1952 року до 1988 року, а після розпаду Радянського Союзу Україна була частиною Об'єднаної команди країн СНД у 1992 році.У1952році перші олімпійські нагороди збірної СРСР завоювали спортсмени України, четверо з них стали чемпіонами – борець Яків Пункін і гімнасти Віктор Чукарін, Марія Гороховська, Ніна Бочарова. Варто зазначити, що прапороносцем збірної СРСР на церемонії відкриття Олімпіади 1952 року на стадіоні «Олімпійський» у Гельсінкі був українець – тренер збірної важкоатлетів Яків Куценко. У складі команди штангістів був і перший радянський чемпіон світу – уродженець Чорнобиля Григорій Новак, який став чемпіоном світу в 1947 році в Парижі, виступаючи у середній вазі. У Гельсінкі Новак виступав у напівважкій вазі й став срібним призером.

 

Яків Пункін (1921-1994)
Основні біографічні дані: Народився у Запоріжжі в єврейській родині. Закінчивши сім класів, пішов працювати токарем на завод і став займатися класичною боротьбою. У 1940 році він став срібним призером першості України, в 1941-му - чемпіоном України. У квітні 1941 року Яків був призваний до лав Червоної Армії і направлений до танкової школи. У перші ж дні війни він потрапив у полон. У 1945 році він перебував у таборі Меннен, звідки і був звільнений з полону і протягом трьох років проходив військову службу в Магдебурзі, відновивши в цей період заняття боротьбою. У 1947 році Яків став чемпіоном Збройних сил з класичної боротьби. До олімпійської збірної СРСР 1952 року Яків Пункін був включений, будучи учасником вісімнадцяти міжнародних сутичок при всього одній програній.
Видатні досягнення: Олімпійський чемпіон 1952 року у Хельсинкі
Цікаві факти: Коронним прийомом Якова був «гвинт» – кидок прогином, який він виконував особливо – з різкою зміною траєкторії кидка вже після його початку. Повторити цей кидок було неможливо. Справа в тому, що у Якова після контузії був нервовий тік: пересмикувались плече і частина обличчя. Суперникам здавалося, що кидок піде вліво, а Пункін раптово розгортав його вправо. Мимовільним хибним рухом він ставив в глухий кут абсолютно всіх.

 

Олімпійську славу Україні склали такі видатні спортсмени як Лариса Латиніна – дворазова абсолютна олімпійська чемпіонка (1956, 1960), володарка18 олімпійських медалей, зокрема 9 золотих – це найбільше досягнення в історії Олімпіад; Борис Шахлін – абсолютний олімпійський чемпіон (1960), призер трьох Олімпіад (1956, 1960, 1964), володар13 олімпійських нагород, зокрема, 9 золотих; Віктор Чукарін – дворазовий абсолютний олімпійський чемпіон (1952, 1956) володар семи олімпійських нагород.

Прославили Україну легкоатлети: Володимир Куц, уродженець Сумщини, який на Олімпіаді 1956 року виборов золоті медалі у бігу на 5000 та 10 000 м і був визнаний кращим спортсменом олімпійського року у світі; Валерій Борзов, переможець Олімпіади у Мюнхені (1972) на дистанціях 100 і 200 метрів, на Олімпіаді 1976 завоював дві бронзові медалі на тих же дистанціях.

Для підготовки та участі української команди в Олімпійських іграх незалежною командою та розвитку в Україні олімпійських видів спорту у 1993 році був створений Національний олімпійський комітет (НОК) України,першим президентом якого був обраний Валерій Борзов.

На XVII зимових Олімпійських іграх у Ліллехаммері (1994) Україна вперше виступала самостійною олімпійською командою. Першу золоту олімпійську медаль для незалежної України здобула тоді фігуристка Оксана Баюл.

15 липня 1996 року в олімпійському селищі Атланта (США) за урочистої обстановки вперше відбулося офіційне підняття прапору України на XXVI літніх Олімпійських іграх. Виступ українських спортсменів на них вивів Україну у десятку провідних спортивних держав світу. Дев'ять разів представники українського спорту піднімалися на найвищу сходинку Олімпійського п'єдесталу. Імена цих спортсменів стали відомі на увесь світ: борець греко-римського стилю В'ячеслав Олейник, спортивна гімнастка Лілія Подкопаєва, художня гімнастка Катерина Серебрянська, боксер Володимир Кличко, легкоатлетка Інеса Кравець, спортивний гімнаст Рустам Шаріпов, яхтсмени Євген Браславець та Ігор Матвієнко, а також багато інших спортсменів.

За 60 років участі в Олімпійських іграх (включаючи останні, 2012 року у Лондоні) представники України завоювали 622 нагороди, зокрема, 237 золотих медалей, 171 срібну і 214 бронзових.


Читайте також:

  1. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
  2. Авангард в Україні
  3. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  4. Аграрна еволюція українських земель у др. пол. ХVІІ - ХVІІІст.
  5. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
  6. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  7. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  8. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  9. Адміністративне судочинство в Україні
  10. Адміністративний поділ, площа і населення українських земель у складі Речі Посполитої в першій воловині ХVІІ ст.
  11. Адміністративний устрій і управління в українських землях під час татаро-монгольського панування.
  12. Адміністративний устрій та окупаційний режим в Україні під час війни 1941-1945 рр




Переглядів: 1528

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Фізична культура та спорт за часів Радянської України. | Сьогодення і тенденції розвитку УКРАЇНСЬКОЇ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУУКРАЪНСЬКОГО ООООООО.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.