Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Оборотні системи водопостачання

На підприємствах основну роль у водопостачанні повинні відігравати системи оборотного водопостачання. Нагріта в різного роду теплообмінних апаратах оборотна вода знову охолоджується на градирнях, бризкальних басейнах або інших пристроях та циркуляційними насосами повертається в теплообмінники. При цьому вода в оборотній системі багато разів і послідовно піддається ряду фізико-хімічних впливів: випарюється, нагрівається, охолоджується, аерується, багаторазово стикається з охолоджуваною поверхнею і в результаті цього частково втрачається при випаровуванні, крапельному віднесенні в атмосферу і поступово стає більш мінералізованою. Часто при цьому її стабільність порушується. Вона стає корозійною або здатною до відкладення мінеральних солей. Поступово в ній накопичуються пил і продукти корозії. Тому поряд з оборотною водою для поповнення її втрат і відновлення якості системи оборотного водопостачання отримують підживлювальну воду. Підживлювальна вода і оборотна вода різняться за якістю.

 

 

Рис. 16.1. Схема оборотного водопостачання з повторним використанням очищених стічних вод

1 – водозабір; 2 – фільтрувальна і насосна станція; 3 – градирня для охолодження оборотної води; 4 – станція очистки (нейтралізації) стічних вод; 5 – станція біохімічної очистки виробничих (нейтралізованих) і побутових стічних вод; 6 – басейн додаткової очистки загального стоку.

 

Оборотне водопостачання може бути здійснене у вигляді єдиної системи для всього підприємства або у вигляді окремих циклів для одного або групи цехів. Кількість систем оборотного водопостачання на підприємствах встановлюється з урахуванням особливостей і характеру виробництва, призначення води, вимог до її якості, температури, тиску. При вирішенні цього питання; беруть до уваги генеральний план підприємства з нанесенням відомостей про споживачів води, а також співставлення техніко-економічних показників різних варіантів.

З метою зменшення діаметрів та протяжності труб комунікацій при відповідному обґрунтуванні слід застосовувати на підприємствах роздільні системи оборотного водопостачання окремих виробництв, цехів або установок з максимально можливим наближенням споруд оборотного водопостачання до споживачів води. Такі системи дозволяють вести облік можливих забруднень, що потрапляють у воду в результаті технологічного процесу, здійснювати коригування оборотної води, доводячи її якість до нормальної.

 

Рис. 16.2. Схеми оборотного водопостачання

а – з охолодженням води; б – з очищенням води; в – з очисткою і охолодженням води.

П – виробництво; НС – насосні станції; О – охолоджувач води; ВС – очисна споруда; К – камера прийому додаткової води або скидання води

 

Послідовне або прямоточне використання води на виробничі потреби і скидання вод у водойму слід допускати лише у випадках достатньо надійної технології їх очищення при наявній недоцільності оборотного водопостачання. У звичайних системах оборотного водопостачання, які не мають специфічних забруднень технологічними продуктами, запобігання підвищення мінеральних солей в оборотній воді досягають шляхом продувки (скидання частини оборотної води) та поповнення системи живильною водою.

На ряді підприємств це ускладнюється попаданням в систему оборотного водопостачання продуктів виробництва. Води, що скидаються при продувці системи, є суттєво забрудненими, у зв'язку з цим їх скидання (навіть після очищення) повинно обмежуватися. Крім того, корозійна стійкість теплообмінної апаратури і комунікацій забезпечується лише при дотриманні оптимально вузького інтервалу рН та при незначному вмісті солей у воді.

Для таких систем рекомендується застосовувати коригування рН оборотної води шляхом підкислення, або часткового Н-катіонування, а також здійснювати заходи, що знижують інтенсивність росту солевмісту.

 


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. IV. Розподіл нервової системи
  5. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  6. IV. Філогенез кровоносної системи
  7. POS-системи
  8. T. Сутність, етіологія та патогенез порушень опорно-рухової системи
  9. VI. Філогенез нервової системи
  10. А) Заробітна плата її форми та системи.
  11. А) Заробітна плата, її форми та системи.
  12. А) Поліпшення системи зворотного зв’язку.




Переглядів: 3336

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вторинне використання стічних вод | Безстокові (замкнуті) системи водозабезпечення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.