Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Механіко -гідравлічні преси

Механіко-гідравлічні преси поєднують в собі переваги гідравлічних і механічних пресів. Такі преса мають як гідропривід, так і механічний привід, які мають різноманітне взаємне розташування. Так, в деяких конструкціях гідропривід розташований зверху і зрушує верхній пуансон, нижній пуансон і виштовхувач мають механічний привід. У інших конструкціях гідропривід зрушує виштовхувач, нижній пуансон і матрицю, а механічний привід - верхній пуансон. Перевагою механіко-гідравлічних пресів є, по-перше, простота конструкції і, як наслідок, низька вартість. По-друге, допоміжна гідравлічна система дозволяє спростити механічну конструкцію преса і в той же час забезпечує пресування виробів складної форми. По-третє, преси мають велику продуктивність, їх маса менше в порівнянні з механічними пресами, вони прості в експлуатації і технічному обслуговуванні.

Цей тип пресів не знайшов широкого застосування для пресування виробів з металевих порошків. Із зарубіжних фірм, що випускають механіко-гідравлічні преси, найбільшою популярністю користується японська фірма "Yoshizuka", яка випускає декілька видів механіко-гідравлічних пресів зусиллям від 5 до 5000 кН з схемою стягання. Преси зарекомендували себе в експлуатації як вельми невибагливі і ремонтопридатні. Вони оснащені універсальними пресувальними блоками з вбудованими пневмоциліндрами для нижніх і верхніх пуансонів і з відповідними їм регульованими упорами, а також пристроями для зміни пресувальних блоків і місцями їх наладки і зберігання. Преси можуть пресувати деталі з п'ятьма переходами. У зв'язку з тим, що попередню настройку здійснюють поза пресом і є механізм зміни прес-блоків, час переналагодження для пресування нової деталі скорочується з 1…3 год до 10…20 хв. У пресах є пристрій для контролю спресованих деталей по масі, їх розбраковування і укладання якісних деталей. Автоматичний живильний пристрій подає порошок з нижнього бункера в бункер преса, підтримуючи постійну кількість порошку в ньому. Преси мають жорсткі прес-блоки і пресовані деталі характеризуються високою якістю і точністю. (2 клас). Технічна характеристика пресів цієї фірми приведена в табл. 25. Загальний вигляд преса показаний на рисунку 20, б.

 

Розглянемо конструктивні особливості механіко-гідравлічного преса РСН20, кінематична схема якого приведена на риунку 22. Привід машини здійснюється від електромотора 1 потужністю 3,6 кВт, з’єднаним з варіатором 2, що забезпечує плавну зміну швидкості його обертання від 500 до 2000 об/хв. Від варіатора обертання передається на маховик 3 за допомогою клинопасової передачі 4. Зусилля від маховика 3 через муфту зчеплення передається на вал черв'ячного редуктора 5. Черв'ячне колесо редуктора зрушує головний вал 6, в середній частині якого розташований кривошип 7, що забезпечує поворотно-поступальну ходу верхнього повзуна преса 8. Кулачок приводу дозатора знаходиться ліворуч від кривошипа 7, дозатор розташований на плиті пресувального блоку (кулачок і дозатор на кресленні не показані). З обох боків від кривошипа 7 розташовані кулачки стягування 9, до яких пружини 26 постійно притискують штовхачі 24 через ролики 25. Кулачки стягання 9 зрушують рухливу траверсу 10, яка з’єднана з плитою стягання пресувального блоку 11.

У повзуні преса розміщені наступні вузли: циліндр індикатора тиску 12, що забезпечує пресування деталі тиском, так і упором; пневматичний циліндр 13 підпору верхнього пуансона, що притискає пуансон під час стягання до деталі; механізм для регулювання 14 розташування верхнього пуансона.

У нижній частині станини розташовані: рухлива траверса 10 із зустрічним в ній нижнім повзуном 14 і трьох плечовим важелем 23; пневматичні циліндри 15, що утримують траверсу у верхньому положенні; гідравлічний циліндр 16 і дво плечовий важіль 21, що забезпечують нижнє пресування; механізм для регулювання камери засипки 17 і величини стягання 18. У нижньому повзуні розташований пневматичний циліндр центрального стрижня 19. Окремо у пресу розміщений блок гідравліки.

 

 

Підписи привести у відповідності до рисунку і тексту !!!

1 – електромотор; 2 – варіант; 3 – маховик; 4 – клинопасова передача; 5 – черв’ячний редуктор; 6 – головний вал; 7 – кривошип; 8 – повзун; 9 – кулачки стягування; 10 – рухома траверса; 11– пресувальний блок; 12 – циліндр індикатора тиску; 13– пневматичний циліндр; 14 – механізм регулювання положення верхнього пуансону; 15 – пневматичні циліндри; 16 – гідравлічний циліндр; 17 – камера засипки порошкової шихти; 18 –важелістягування; 19 – пневматичний циліндр центрального стержня; 20 – виступ; 21– двоплечевий важіль; 22 – контактний виключатель; 23 – трьохплечевий важіль; 24 – штовхач; 25 – ролики; 26 – пружини

 

Рисунок 22 (Клячко) – Схема преса РСН20

Робота пресів здійснюється таким чином. Пневматичний циліндр наповнення камери засипки 15 штовхає вгору рухливу траверсу 10, з’єднану з плитою стягання пресувального блоку. Потім виступ 20, розташований в нижній частині рухливої траверси 10 входить в зіткнення із стаканом вузла регулювання камери засипки (наповнення регулюють відповідною рукояткою). Верхній повзун 8 при своєму русі тисне на контактний вимикач 22, встановлений з правого боку і спереду на станині, і олива під тиском, створеним в гідросистемі блоку гідравліки, поступає в гідравлічний циліндр 16. Під тиском оливи рухлива траверса 10 зміщується вниз до тих пір, поки виступ трьох плечового важеля не дійде до верхньої частини вузла 18. Швидкість руху вниз рухливої траверси 10 регулюють за допомогою клапана управління потоком оливи в блоці гідравліки, а ступінь ущільнення - за допомогою пристрою для стягання 18. Під час операції стягання кулачок 9 через ролик 25 переміщає вниз штовхач 24, який своїм виступом збиває трьох плечовий важіль 23 з верхньої частини пристрою для стягання 18 перш ніж сам починає опускати траверсу 10 в її крайнє нижнє положення.

Якщо нижнє пресування починається відразу після того, як верхній пуансон входить в матрицю, а також у разі, коли швидкість нижнього пресування перевищує швидкість руху вниз верхнього пуансона, матриця зупиняється раніше, ніж верхній пуансон, і тим самим верхній пуансон додатково зрушує матрицю, спресовуючи деталь зверху (верхнє пресування). Це здійснюється або за допомогою контактного вимикача 22, що дає команду починати рух рухливій траверсі 10 вниз, або за допомогою клапана управління потоком оливи : із збільшенням подачі оливи в гідравлічний циліндр 16 швидкість руху рухливої траверси 10 вниз підвищується до такого ступеня, що перевищує швидкість руху верхнього пуансона. В даний час СКБ КМ розробляє гамму пресів-автоматів зусиллям 250, 630 і 1000 кН в двох виконаннях: для пресування виробів простої і середньої складності; для пресування виробів складної форми. Привід пресів електромеханічний, крутневий з варіатором, що допускає безступінчату зміну частоти ходів повзуна. Преси оснащують пресувальними блоками, пристроєм для контролю маси пресувань і зворотним зв'язком на регулювання. На вимогу споживачів автомати поставляють з імітатором для настройки пресувальних блоків. Як видно з табл. 26, конструкція пресів відповідає дійсним вимогам теорії і практики пресування.

 

 


Читайте також:

  1. F1x54 - переважно з депресивними симптомами,
  2. Боротьба ОУН—УПА з радянською репресивною машиною
  3. Використання вологого тепла. Припарки. Компреси
  4. Відновлення репресивної політики
  5. Депресивні стани
  6. До фільтрів періодичної дії відносяться ємнісні, листові, патронні фільтри та фільтрпреси. Фільтри неперервної дії – це барабанні, дискові, стрічкові, тарілкові та карусельні.
  7. Доля української преси на східних українських землях під Росією.
  8. Експресивно забарвлений
  9. Експресивно забарвлений
  10. Емоційно-експресивне забарвлення слів
  11. Іменникова категорія числа. Експресивна та інформативна функції іменників, ужитих в однині чи множині.
  12. Кривошипні преси підрозділяються на кривошипні і кривошипно-колінні.




Переглядів: 918

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Гідравлічні преса | ІЗОСТАТИЧНЕ ПРЕСУВАННЯ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.