2. Дістати необхідну для роботи ІТ, розкрити її, вставити в головку насоса.
3. Навернути на насос насадку і одягти на лійку захисний ковпачок.
4. Зняти з приладу лопатку і взяти пробу верхнього шару ґрунту (снігу) або сипкого матеріалу в найбільш зараженому місці. Пробу насипати в ковпачок, наповнити його до країв. Накрити ковпачок із пробою протидимним фільтром і закріпити його.
5. Прокачати через ІТ повітря, зробити насосом необхідне число прокачувань.
6. Відкинути притискне кільце, протидимний фільтр, пробу і ковпачок, а насадку покласти назад у прилад.
7. Вийняти з головки насоса ІТ і провести визначення ступеня небезпеки ОР відповідно до вказівок на касетній етикетці.
Порядок роботи з ИТ-51 (одне червоне кільце і дві червоні крапки)
1. Вийняти з касети трубку, перевірити цілісність ІТ і ампул.
2. Розкрити обидва кінця, вставити ІТ немаркірованим кінцем в гніздо насосу і прокачати повітря (50-60 прокачувань).
3. Ампулорозкривачем розбити ампулу з безкольоровим розчином, взяти за немаркірований кінець і енергійно струсити 2-3 рази до повного змочування всіх шарів наповнювача.
4. Витримати 2-3 хв, розбити ампулу з розчином малинового кольору, енергійно струсити ІТ, спостерігати за зміною кольору шарів наповнювача. Забарвлення другого (проміжного) шару до уваги не брати.
5. Зберігання малинового забарвлення першого (з боку маркірування) і третього шарів наповнювача протягом 2-3 хв вказує на наявність ОР у дуже небезпечних концентраціях (5×10-4 мг/л і вище). Зберігання малинового забарвлення першого шару наповнювача до моменту досягнення фіолетового (або синього) забарвлення третього шару вказує на наявність ОР у малонебезпечних концентраціях (2-5×10-6 мг/л і вище), або небезпечних концентраціях (2-5×10-5 мг/л і вище). Одночасна зміна забарвлення першого і третього шарів наповнювача від малинового до фіолетового (або синього) кольору вказує на відсутність ОР у зазначених вище концентраціях.