Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основна література

 

1. Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 черв. 1996р. – Агентство “Книга Пам’яті України”, 1996.

2. Закон України “Про ратифікацію Конвенції про захист прав та основних свобод людини 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції” // ВВРУ. – 1997. - № 40. – Ст.263.

3. Конвенція про захист прав людини та основних свобод (із поправками, внесеними відповідно до положень Протоколу №11) // Практика Європейського Суду з прав людини. Рішення. Коментарі. – 1999. - № 2

4. Регламент Європейського Суду з прав людини // Практика Європейського Суду з прав людини. Рішення. Коментарі. – 1999. - № 1.

5. Андріанов К. Правова природа рішень Європейського Суду з прав людини // Право України. – 2002. - №3. – С.37.

6. Бородін М. Конституційне право громадянина на звернення до суду за захистом своїх прав // Право України. – 2000. - № 8. – С.65-67.

7. Волинка К.Г. Проблема забезпечення прав і свобод особи в Україні // Людина і політика. – 2000. - № 1. – С.64-68.

8. Головатий С. Нові можливості щодо захисту прав людини в Україні // Практика Європейського Суду з прав людини. Рішення. Коментарі. – 1999. - № 1.

9. Гусейнов Л.Г. Просторові межі дії Європейської Конвенції з прав людини // Практика Європейського Суду з прав людини. Рішення. Коментарі. – 1999. - № 4. – С.101-108.

10. Зайцев Ю. Вичерпання національних засобів правового захисту: критерії кваліфікації // Практика Європейського Суду з прав людини. Рішення. Коментарі. – 2000. - № 2. – С.199-203.

11. Карпачова Н.І. Стан дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні (Перша щорічна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини). – Київ. – 2000.

12. Карташкин В.А. Механизм защиты прав человека // Журнал российского права. – 1999. - № 3-4. – С.3-7.

13. Липачова Л.М. Зміст конституційного права людини та громадянина на звернення за захистом своїх прав і свобод до Європейського Суду з прав людини // Вісник Луганського інституту внутрішніх справ імені 10-річчя незалежності України. – 2002. – Вип.1. – С.133-142.

14. Присяжнюк Т. Система Європейської Конвенції про захист прав і основних свобод людини – унікальний інструмент захисту порушених прав // Право України. – 2001. - № 6. – С.32-37.

 

ВСТУП

 

З набуттям Україною державної незалежності та переходом до процесу реальної реалізації у світовому і регіональному політико-правовому просторі прав, свобод та обов’язків людини і громадянина, виникла необхідність створити можливості для кожної людини реального здійснення її прав, свобод та обов’язків, закріплених у Всесвітній декларації прав людини. Для цього необхідно виробити ефективний механізм реалізації людиною і громадянином України їх прав і свобод орієнтуючись на вимоги світової спільноти та на регіонального, в першу чергу, Європейського рівня.

В доктринальних юридичних джерелах відсутнє однозначне тлумачення механізму реалізації прав, свобод та обов’язків людини на міжнародному рівні. При цьому, в абсолютній більшості випадків, йдеться про міжнародні системи захисту прав людини та міжнародно-правовий механізм дії міжнародного співтовариства, пряме застосування міжнародних стандартів, загальність та невтручання у внутрішні справи, імплементацію міжнародних договорів і стандартів, нагляд та впровадження можливостей в практику, форуми та тематику прав людини, механізми судового захисту прав людини, професійні стандарти для юристів щодо захисту прав людини, тощо. Щодо регіонального механізму, в доктринальних джерелах, найбільш часто, розглядають європейські, американські, африканські та деякі інші механізми щодо реалізації міжнародних прав та свобод людини.

Виходячи з цього, можна стверджувати, що ознаками механізму реалізації прав, свобод та обов’язків людини щодо міжнародного рівня є:

а) міжнародне поняття прав людини (їх історія, класифікація, загальність, невтручання у внутрішні справи, укладення договорів тощо);

б) міжнародні стандарти прав, свобод та обов’язків людини і громадянина та їх співвідношення з національним правом;

в) наглядові процедури та їх впровадження (імплементація) в національному праві;

г) міжнародні форуми прав людини;

д) особливості тематики прав і свобод людини: прав збройних конфліктів; недоторканності; права власності; свободи від дискримінації; свободи совісті; економічні, соціальні та культурні права та свободи; свободи окремих груп населення; політичні права та свободи.

Отже, механізм реалізації прав, свобод та обов’язків людини і громадянина в Україні щодо міжнародного рівня – це система закріплених в міжнародних документах міжнародних стандартів, імплементація їх в Українське право, гарантування їх здійснення міжнародними форумами, охорона, захист від будь-яких посягань з боку держави і інших міжнародних суб’єктів та відновлення порушених прав, свобод та обов’язків.

Основним міжнародним документом регіонального європейського рівня є Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод, яку було прийнято Радою Європи в 1950 році, розгляду якій і буде присвячена ця лекція.

Мета лекції: розглянути основний міжнародний документ щодо захисту прав і свобод людини та громадянина на регіональному європейському рівні, визначити його роль, зміст, структуру, основні положення та дати характеристику протоколів до Конвенції, які ратифікувала України на сьогодні.



Читайте також:

  1. II Основна частина
  2. II Основна частина
  3. II Основна частина
  4. II. Основна частина
  5. II. Основна частина
  6. II. Основна частина ЗАНЯТТЯ
  7. ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
  8. ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
  9. Використана література
  10. Головною особливістю драйвів є загальна мобілізація рухової системи організму, а основна властивість антидрайвів — демобілізація організму
  11. Дитяча література буде доступна для розуміння за умови врахування специфіки цільової аудиторії.
  12. Довідкова література




Переглядів: 408

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Нормативна література | Історія виникнення і розвитку системи управління охороною праці в організаціях (СУОП). Політика в галузі охорони праці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.