Обробка інформації, і, перш за все, автоматизована обробка, вимагає структуризації. Структурно інформація складається з простих і складних елементів. Складні елементи створюються унаслідок поєднання різних простих елементів, останні не піддаються подальшому розділенню. Прості елементи називаються інформаційними одиницями, складні – інформаційними совокупностями.
Під інформаційною сукупністю розуміють групу даних, які характеризують об'єкт (процес, операцію). По структурному складу інформаційні елементи можна поділити на реквізити, показники, документи, інформаційні масиви.
Реквізит – це мінімальна структурна одиниця інформації, яку не можна розділити на більш дрібні складові елементи. Синонімами слова «реквізит» є: слово, елемент, атрибут. Кожний показник складається з реквізитів, останні діляться на реквізити-ознаки і реквізити-підстави.
Реквізити-ознаки характеризують якісні властивості об'єкту, які описують смислове значення показників (час і місце дії, прізвище, ім'я, по батькові виконавця, найменування роботи і т. д.).
Реквізити-підстави характеризують кількісні властивості явищ, виражених в одиницях вимірювання (сума внеску в гривнах, ставка податку у відсотках і т. д.).
Показник – поєднання одного реквізиту-підстави з одним або декількома реквізитами-ознаками. На основі показників заповнюються документи. Документи, які використовуються в процесі управління, планування і обліку, можуть включати один або декілька показників з обов'язковою вказівкою особи, що відповідає за ту, що містить інформацію.
Документ – це сукупність взаємозв'язаних по значенню економічних показників; найзручніша форма представлення інформації, відмінна наочністю і забезпечуюча юридичний статус інформації.
Інформаційні масиви – група однорідних документів, з'єднаних по певній ознаці. До масиву відносяться дані звітів за певний проміжок часу (товарний звіт, довідка і т. д.). Інформаційний масив, як впорядкована по певних ознаках сукупність всіх видів інформації, використовується для розробки управлінських рішень.