Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Комп’ютер і програма

 

Слово "комп'ютер" (соmputer) перекладається з англійської мови як "обчислювач", тобто пристрій для здійснення розрахунків. Принциповою відмінністю комп'ютерів від арифмометрів та інших обчислювальних пристроїв (рахівниць, логарифмічних лінійок тощо) є те, що комп'ютери дозволяють здійснювати складні послідовності обчислювальних дій за допомогою попередньо заданих інструкцій (тобто за програмами) без участі людини. Часто також вживається термін "електронно-обчислювальна машина" (ЕОМ).

Комп'ютер – комплекс пристроїв, що забезпечують обробку інформації за заданими алгоритмами.

Найпоширенішими є персональні комп'ютери (ПК). Слово "персональний" означає, що комп'ютер призначений для роботи в певний час одного користувача (великі комп'ютери, як правило, одночасно виконують роботу кількох користувачів).

Програма – послідовність команд, які виконує комп'ютер, що передбачають досягнення необхідного результату.

Широке використання комп'ютерів і програм призвело до суцільної комп`ютеризацїї. Цей процес можна вважати найбільш значною характеристикою науково-технічного прогресу другої половини XX століття, який підвищує значення і цінність інформації.

Комп'ютеризація – техніка, математичні методи і спеціальне програмне забезпечення, що застосовуються для збору, зберігання і обробки Інформації, необхідної для управління, навчання, а також отримання різного роду інформаційних та обчислювальних послуг.

Проект першої обчислювальної машини, яка могла б виконувати обчислення без втручання людини, розробив ще в 30-х роках XIX ст. англійський вчений Чарльз Беббідж. Перша електронна обчислювальна машина "Марк-1" з'явилася в 1943 році в США. Спочатку комп'ютери будували на основі електромеханічних перемикачів, а в 40-х та 50-х роках XX ст. комп'ютери створювали на основі електронних ламп. Винайдення транзистора (1948 р.) та інтегральної мікросхеми (1959 р.) дозволило в тисячі разів зменшити ціни на комп'ютери, підвищити їх продуктивність і перетворити їх на незамінних помічників людини.

Вперше персональний комп'ютер "Альтаїр-8800" з'явився в продажу на початку 1975 року. Він не мав клавіатури та екрану, а його функціональні можливості були дуже обмежені.

У 1981 році фірма ІВМ випустила свій перший персональний комп'ютер. Він складався з окремих незалежно виготовлених частин. Способи їх з'єднання та принципи роботи були оприлюднені, і це надало можливості увійти до комп'ютерного бізнесу багатьом фірмам. Такий підхід до виробництва комп'ютерів отримав назву принципу відкритої архітектури і забезпечив гучний успіх комп'ютерів фірми 1ВМ. Сьогодні комп'ютери цієї фірми та інших виробників, які програмно та апаратно з ними сумісні, є найпоширенішими.

З точки зору користувача під ІВМ-сумісним комп'ютером розуміють такий, який може використовувати одні й ті ж програми з ПК фірми ІВМ. В серпні 1981 р. ця фірма почала продавати комп'ютери з торговою назвою ІВМ РС. Комп'ютери виявились настільки вдалими, що їх конструкцію почали повторювати сотні інших фірм. В результаті масового виробництва і різноманітних удосконалень з'явився цілий клас так званих ІВМ-сумісних ПК. Цей клас нараховує більше 150 млн. ПК і збільшується безпрецедентними темпами. Одна з основних причин таких високих темпів зростання – виключно велике різноманіття і загальна кількість створених комп'ютерних програм.

 


Читайте також:

  1. II. ПРОГРАМА КУРСУ
  2. III. Програма
  3. III. Програма
  4. АПАРАТНІ ЗАСОБИ ПЕРСОНАЛЬНИХ КОМП’ЮТЕРІВ
  5. Аудит на підприємствах з комп’ютеризованим бухгалтерським обліком
  6. Аудиторські ризики, пов’язані з використанням комп’ютерних інформаційних систем
  7. Багаторівнева пам’ять комп’ютера
  8. Безпека праці користувачів комп’ютерних технологій
  9. Блок-схема Програма
  10. Визначення і призначення комп’ютерних мереж
  11. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
  12. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма




Переглядів: 403

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Складові бухгалтерської звітності в автоматизованих системах бухгалтерського обліку | Технічне забезпечення КСБО

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.