Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Операція

Для автоматизації бухгалтерського обліку діяльність підприємства зручніше представляти у вигляді послідовності окремих господарських операцій. Задача бухгалтера на початковому етапі полягає в тому, щоб зі всієї сукупності характеристик господарської операції виділити необхідні параметри і ввести їх в програму. Для цього можуть бути використаний діалогові форми «Операція» або «Документ».

Програма «1С: Бухгалтерія 7.7» дозволяє виконувати реєстрацію облікової інформації декількома способами:

– введення проводок уручну;

– використовування механізму типових операцій;

– введення документів з подальшим формуванням проводок.

 

1) Ручний режим введення господарських операцій використовується для виконання одиничних господарських операцій, по яких підготовка документів займе багато часу.

Введення і редагування операцій уручну виконується в програмі «1С: Бухгалтерія 7.7» при роботі з журналом операцій або журналом проводок.

Операція – це електронний бланк для запису всієї сукупності проводок, які характеризують окрему господарську операцію.

Операція містить не тільки проводки, але і деяку загальну частину, яка характеризує її в цілому: зміст, загальну суму по всіх проводках, дату, номер і т.д. Перелік реквізитів операції визначається конфігурацією.

Кореспондуючі рахунки та інші параметри вводяться бухгалтером безпосередньо з клавіатури або шляхом вибору із списків. Програма тільки здійснює контроль коректності інформації, що вводиться.

Кожна операція містить одну або декілька проводок, які відображають господарську операцію в бухгалтерському обліку в натуральному і вартісному виразі. Кожна проводка може включати одну або декілька кореспонденцій. Проводки, які містять декілька кореспонденцій, називаються складними. В складних проводках дебет одного рахунку кореспондує з кредитом декількох рахунків, і навпаки.

Режим ручного введення є максимально гнучким: можна вказати який-небудь зміст операції і ввести які-небудь проводки. Окрім цього, цей режим не вимагає настройки і простий в оволодінні.

При ручному введенні операції потрібно самостійно заповнити суму і зміст операції, а також ввести бухгалтерські проводки із заповненням всіх необхідних відомостей про об'єкти аналітичного обліку. Оскільки підставою реєстрації операції є первинний документ, доцільно в реквізиті «Зміст операції» вказати окрім скороченого змісту операції назва і номер первинного документа, а в реквізиті «Сума» - суму операції по первинному документу. Дата операції в програмі «1С: Бухгалтерія 7.7» повинна відповідати даті складання первинного документа.

 

2) Режим типових операцій призначений для швидкого введення великої кількості однотипних операцій, а також для виконання дій, які часто повторюються. До таких операцій відносяться операції, які супроводяться розрахунками, а саме: нарахування ПДВ, заробітної платні і т.д.

Для виконання типових операцій застосовують шаблон типової операції.

Шаблон типової операції – це алгоритм виконання господарської операції, що містить: правила заповнення основних і додаткових реквізитів, які передбачені у формі операції; список проводок операції, правила заповнення реквізитів проводок – кореспондуючих рахунків, суми, субконто, кількості, валюти і суми у валюті, формули розрахунку сум проводок.

Створення шаблона типової операції відбувається в режимі «1С: Підприємство 7.7», що дозволяє бухгалтеру самостійно виконувати настройку програми відповідно до потреб.

Використовування типових операцій значно зменшує час введення операцій і дозволяє уникнути помилок при розрахунках і визначенні кореспондуючих рахунків в проводці.

 

3) Також в програмі передбачений найефективніший спосіб введення проводок – складання кореспонденції рахунків по документах.

Документ – це комплексний спосіб введення облікової інформації, що забезпечує технологічну процедуру виписування первинного документа в електронному вигляді (діалоговій формі документа) і на паперовому бланку.

Внесена в діалогову форму інформація використовується програмою для формування і друку первинної (паперової) форми документа, автоматичного формування проводок. Режим «Конфігурація» включає документи різних видів:

– платіжне доручення, договір, прибутковий касовий ордер, витратний касовий ордер, введення в експлуатацію і т.д.

 


Читайте також:

  1. VII. Професійна кооперація
  2. Валютна позиція банку та її врахування в бухгалтерських записах за операціями в іноземній валюті
  3. Вивчення оборотності оборотних коштів у зовнішньоторгових операціях.
  4. Визнання доходу за бартерними операціями
  5. Визначення добутку на множині цілих невід’ємних чисел, його існування та єдиність. Операція множення та її основні властивості (закони).
  6. Визначення суми на множині цілих невід’ємних чисел, її існування та єдиність. Операція додавання та її основні властивості (закони).
  7. Використання міжнародних служб фінансової інформації в ділінгових операціях банків
  8. Виробнича операція як об'єкт нормування праці
  9. Виробнича операція як об’єкт нормування праці.
  10. Відображення в обліку нарахування процентів за вкладними (депозитними) операціями
  11. Вплив мультивалютного принципу побудови плану рахунків бухгалтерського обліку на облікову процедуру банків за операціями в іноземній валюті
  12. Господарська операція 1.




Переглядів: 588

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Довідник «Необоротні активи» | Журнал проводок

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.