Інформація – це відомості, що зменшують невизначеність у тій сфері, до якої вони відносяться. До інформації висуваються такі вимоги:
· значимість;
· повнота;
· достовірність;
· своєчасність;
· зрозумілість;
· зіставність;
· ефективність.
Інформаційна база включає п’ять укрупнених блоків (рис. 2.3).
Блок 1
Блок 2
Блок 3
Блок 4
Блок 5
відомості регулятивно-правового характеру
фінансові відомості нормативно-довідкового характеру
бухгалтер-ська звітність
статистичні дані фінансового характеру
несистемні дані
Закони, постанови та інші нормативні акти, положення і документи, що визначають правову основу фінансових інститутів, ринку цінних паперів (є обов’язковими для виконання).
Рис. 2.3. Структура інформаційної бази процесу управління фінансами [1, с.123]
Блок 1
Блок 2
Нормативні документи державних органів (міністерства фінансів України, НБУ та ін.), міжнародних організацій та різних фінансових інститутів (містять вимоги, рекомендації й кількісні нормативи в сфері фінансів до учасників ринку).
Блок 3
Баланс, Звіт про фінансові результати, Звіт про рух грошових коштів, Звіт про власний капітал, Примітки до фінансової звітності.
Блок 4
Відомості фінансового характеру, що друкуються органами державної статистики, біржами та спеціалізованими інформаційно-аналітичними агентствами. Цей розділ інформаційного забезпечення діяльності фінансових менеджерів поки що недостатньо розвинений в Україні.
Блок 5
Відомості, що не мають безпосереднього відношення до інформації фінансового характеру (дані аудиторських компаній, офіційної статистики, інформація, що публікується в засобах масової інформації, неофіційні дані тощо).