Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Способи подання звуку

Способи подання зображень

Для того, щоб неперервне зображення могло зберігатись та оброблятись в комп’ютері, воно попередньо має бути представлено у дискретній формі. Це означає, що все зображення розбивають на окремі невеликі елементи. При цьому вважається, що в межах кожного елементу зображення має один і той же колір. Такий спосіб подання зображення називається растровим. Елементи растру називаються пікселями. Вони надзвичайно малі і тому їх ототожнюють з точками.

В комп’ютерній графіці використовується прямокутний растр, в якому пікселі утворюють рядки та стовпчики прямокутної матриці. Кількість пікселів екрану називається його розподільчою здатністю і визначає якість зображення. Наприклад, розподільча здатність 1024х768 означає, що прямокутна матриця пікселів має 1024 стовпчики і 768 рядків.

Для позначення кольорів пікселів найчастіше використовується модель RGB. В цій моделі основними кольорами вважаються червоний (R), зелений (G) та синій (B). Суміш цих трьох кольорів з різною яскравістю дає можливість утворити будь-які інші кольори.

В залежності від обраної кількості рівнів яскравості кольорів розрізняють різні відеорежими. Наприклад, режим TrueColor передбачає, що кожний колір від найменшої до найбільшої своєї яскравості розбито на 256 рівнів. Таким чином, щоб указати номер рівня яскравості однієї кольорової складової, потрібний 1 байт, а всього для вказівки кольору точки потрібно 3 байти, що становить 24 розряди. Число 24 в даному прикладі називається глибиною кольоровості. Всього таким способом можна утворити 224=16777216 кольорів.

Основні параметри звукових хвиль – частота та амплітуда коливань. Від частоти залежить тон звуку, а від амплітуди – сила звуку. З метою зберігання та обробки неперервного звуку у комп’ютері його необхідно попередньо представити у дискретній формі. Цей процес називається оцифровкою звуку.

Для оцифровки звуку значення його амплітуди записують через певні проміжки часу, що є дискретизацією звуку в часі. Кожне значення амплітуди указують наближено у вигляді певного рівня – це є квантуванням звуку. В цілому весь цей процес називають імпульсно-кодовою модуляцією. При цьому звук виявляється записаним у вигляді послідовності чисел, кожне з яких означає рівень амплітуди звуку в певний момент часу.

2. Сканування та розпізнування документів

Перетворенням документу в електронну форму називається його автоматичне перенесення з паперового носія в пам’ять комп’ютера. При цьому може використовуватись або спосіб подання текстових даних, або спосіб подання зображень. За рахунок цього досягаються наступні цілі:

· вдосконалення способу зберігання документу;

· можливість передачі документу комп’ютерною мережею;

· автоматизація перекладу документу на іншу мову;

· спрощення створення копій документу;

· можливість редагування документу.

Для перетворення документу в електронну форму слід виконати дві основні операції: сканування і розпізнування.

Внаслідок сканування створюється графічний образ паперового документу. Основний фізичний принцип сканування – документ освітлюється і відбите світло сприймається світлочутливими елементами. Кожний світлочутливий елемент утворює окрему точку у загальному зображенні документу. Таким чином утворюється растрове зображення документу.

Для сканування потрібний прилад, який називається сканером. Існують наступні різновиди сканерів:

1). Ручний сканер. Його переміщують вздовж документа вручну. Недоліки: потрібні декілька проходів, нерівномірний рух. Як наслідок – низька якість.

2). Листовий сканер. В процесі сканування паперовий документ протягується, як у принтері. Недолік: можна сканувати тільки окремі аркуші.

3). Планшетний сканер. При цьому документ кладуть під кришку, блок сканування переміщується автоматично.

Внаслідок розпізнування графічне подання документу перетворюється у текстове. Завдяки цьому значно зменшується обсяг даних. Сам документ при цьому стає доступним для автоматичного перекладу та редагування.

Для розпізнування використовується спеціальне програмне забезпечення. Найбільш популярною програмою на даний момент є програма FineReader розробки фірми ABBYY.


Читайте також:

  1. IV. Подання нового матеріалу
  2. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  3. Біологічні способи лікування ран.
  4. Валютний курс і способи його визначення
  5. Варіанти і способи вимірювань характеристик телефонних каналів
  6. Введення обліку та подання звітності платниками єдиного податку
  7. Введення обліку та подання звітності платниками єдиного податку
  8. Види відповідальності і терміниподання податкової декларації
  9. Види і способи вибіркового спостереження.
  10. Види середніх величин та способи їх обрахування.
  11. Види середніх величин та способи їх обрахування.
  12. Види середніх і способи їх обчислення




Переглядів: 909

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Способи подання тексту | Робота з програмою FineReader

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.