Визначення загального білка за біуретовою реакцією
Принцип методу: Білки реагують в лужному середовищі з сульфатом купру му (ІІ) з утворенням сполук, забарвлених у фіолетовий колір (біуретова реакція). Ця реакція обумовлена наявністю пептидної групи:
Комплекси купруму з білками ‑ забарвлені сполуки, що мають максимум поглинання при 540 – 580 та 615 – 670 нм. За допомогою біуретової реакції можна визначити концентрацію білка у пробі 10-5 – 10-4М.
І. Розчини:10%-ий розчин альбуміну; біуретовий реактив суміш КNaC4H4O6, гідроксиду натрію, CuSO4•5H2O та КІ). Зберігають його у посудині з темного скла не більше двох тижнів.
Для побудови калібрувального графіка використовують два ряди пробірок по 4 штуки в кожному, а одну пробірку ‑ для контролю. Перший ряд пробірок використовується для розведення вихідного 10%-вого розчину альбуміну. Другий ряд пробірок використовують для проведення якісної реакції. Як контрольний розчин використовують розчин робочого біуретового реактиву. До 5,0мл робочого біуретового реактиву додають 0,1мл 0,9%-вого розчину NaCI. Калібрувальний графік будують на міліметровому папері, відкладаючи одержані дані у координатах (D,С).
До 5мл робочого розчину біуретового реактиву додають 0,1мл сироватки крові або супернатанту, перемішують, запобігаючи утворенню піни. Через 30 – 60 хвилин вимірюють оптичну густину на ФЕК в кюветі шириною 1см при довжині хвилі 540 – 560 нм (зелений світлофільтр) проти контрольного розчину.
Концентрацію білка в досліджуваній пробі (Сексп.) визначають за калібрувальним графіком або за формулою: