Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Відбір і підготовка зразка крові. Змішувач (меланжер).

Меланжер – градуйована скляна капілярна піпетка, що має розширення (резервуар), в якому досліджувана кров змішується з відповідною рідиною для розведення за допомогою скляної кульки (намистини) червоного або білого кольору, яка вільно переміщається всередині резервуару.

На верхній кінець меланжеру при наборі крові надівається гумова гумову грушу. Кінець піпетки, який занурюється в краплю крові, конічно звужений.

Змішувач (меланжер) для еритроцитів – в резервуарі для змішування містить червону намистину. Ємкість довгої частини піпетки від її звуженого кінця до основи резервуару в сто разів менше ємкості резервуару. Відстань від кінчика піпетки до основи резервуару розділено на 10 ділень. В основі резервуару на піпетці нанесена мітка, позначена цифрою 1, у верхнього краю його є інша мітка, позначена числом 101. Якщо набрати кров до мітки 1, а потім ще набрати стільки рідини для розведення, щоб вона в суміші з кров'ю заповнила резервуар до мітки 101, то кров буде розведена в сто разів. Посередині між нижнім кінцем піпетки і міткою 1 є ще одна мітка, позначена числом 0,5. Якщо кров набрати до цієї мітки і потім набрати стільки рідини для розведення, щоб вона разом з кров’ю заповнила резервуар до мітки 101, то кров виявиться розведеною в двісті разів.

Змішувач (меланжер) для лейкоцитів – в резервуарі для змішування рідин містить білу намистину. Має таку саму будову, як і змішувач для еритроцитів, але з тією різницею, що об’єм резервуару лише вдесятеро більше об’єму нижньої частини піпетки. На тих же місцях, що і в змішувачі для еритроцитів, нанесені мітки 0,5 і 1. Над верхнім краєм резервуару є цифра 11. Це означає, що при наборі крові до мітки 1, а в суміші з рідиною для розведення до мітки 11, кров розводиться вдесятеро, при наборі ж крові до мітки 0,5 – в двадцять разів.

Тобто, меланжери для підготовки еритроцитів і лейкоцитів відрізняються за об’ємом резервуарів для змішування та кольором намистин всередині резервуару.

Приготування крові для підрахунку лейкоцитів.Для підрахунку кількості лейкоцитів використовують розведення крові 3% розчином оцтової кислоти, яка розчиняє еритроцити. Для того, щоб лейкоцити були краще видно під мікроскопом, до оцтової кислоти добавляють 2 – 3 краплини 1% водного розчину генцианвіолету (0,2% трепану чи іншого барвника).

Кров набирають в меланжер для змішування лейкоцитів (з білою намистиною в середині резервуару) до мітки 0,5, а потім засмоктують розчин оцтової кислоти до мітки 11, тобто кров розводиться в 20 разів.

Якщо ж кров набрати до мітки 1, а розчин оцтової кислоти до мітки 11, то кров буде розведена в 10 разів.

Набравши рідину в меланжер, з меланжера знімають грушу, капіляр в горизонтальному положенні затискають між двома пальцями і струшують упродовж 2 – 3 хв таким чином, щоб рідини рівномірно змішались в резервуарі за допомогою бусини. Перед внесенням суспензії лейкоцитів до камери Горяєва, перші 2 – 3 краплини зливають.

Приготування крові для підрахунку еритроцитів.Для підрахунку кількості еритроцитів використовують розведення крові фізіологічним розчином (0,9% NaCl).

Кров набирають в меланжер для змішування еритроцитів (з червоною намистиною в середині резервуару) до мітки 0,5, а потім засмоктують фізіологічний розчин NaCl до мітки 101, тобто кров розводиться в 200 разів. Якщо ж кров набрати до мітки 1, а фізрозчин до мітки 101, то кров буде розведена в 100 разів.

Набравши рідини в меланжер, з меланжера знімають грушу, капіляр в горизонтальному положенні затискають між двома пальцями і струшують упродовж 2 – 3 хв таким чином, щоб рідини рівномірно змішались в резервуарі за допомогою бусини. Перед внесенням суспензії еритроцитів до камери Горяєва, перші 2 – 3 краплини зливають.


Читайте також:

  1. I підготовка їх до завантаження у повітряні судна
  2. IV. Розгляд зразка виробу.
  3. IV. Розгляд зразка виробу.
  4. IV. Розгляд зразка виробу.
  5. X. Оцінювання виробів та відбір їх на виставку.
  6. Абсолютний фагоцитоз або елімінуюча здатність крові (ЕЗК) — це кількість фагоцитованих мікробних клітин лейкоцитами 1 мкл крові.
  7. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  8. БЕЗПОСЕРЕДНЯ ПІДГОТОВКА ХВОРОГО ДО ОПЕРАЦІЇ
  9. Визначення груп крові. Сумісність крові.
  10. Визначення швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ). Осідання — це властивість еритроцитів осідати на дно посудини при зберіганні стабілізованої крові. Швидкість осідання еритроцитів
  11. Вимоги до джерел водозабезпечення, підготовка води
  12. Відбір документів




Переглядів: 1035

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Камера Горяєва. | Техніка підрахунку формених елементів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.