Камера Горяєва призначена для підрахунку формених елементів крові і клітинних елементів спинномозкової рідини.
Рис 2.11
Рис 2.1
Камера складається з товстого предметного скла з нанесеними на нього поперечними прорізами, що утворюють три поперечно розташовані плоскі площадки (Рис 2.11).
Середня площадка має нанесену сітку. По обидві сторони середньої площадки в камері Горяєва розташовані дві інших на 0,1 мм вище середньої. Площини цих площадок служать для притирання покривного скла до появи так званих ньютонівських кілець. Після притирання покривного скла створюється камера, закрита з двох бічних сторін, а з двох інших залишаються щілини (капілярні простору), через які заповнюють камеру.
Існує ряд моделей підрахункових камер. Найбільше поширення отримала камера Горяєва. Сітка Горяєва містить 225 великих квадратів (15 рядів по 15 великих квадратів в кожному), розграфлених вертикально, горизонтально і не розграфлених. Постійною величиною сітки в камері Горяєва є так званий «малий квадрат», сторона якого дорівнює 1/20 мм, площа – 1/400 мм2, об’єм 1/4000 мм3.
Рис 2.12
При роботі з камерою її робоча поверхня повинна бути чистою і сухою. Під час підрахунку формених елементів неприпустима наявність бульбашок повітря на сітці камери, тому що це заважає точності підрахунку.
Рис. 2.12. Підрахункова камера Горяєва: 1 – вид зверху; 2 – вид збоку;
3 – сітка Горяєва; 4 – змішувач (меланжер)
Формула для підрахунку кров’яних тілець у камері Горяєва:
,
де x – шукана кількість формених елементів в 1 мм3;
а – сума формених елементів, полічених в певному об’ємі камери;