Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Визначення вартості камеральних і видавничих робіт

Вартість камеральної обробки матеріалів польових робіт на об'єкті включає до себе всі витрати на обробку, аналіз, систематизацію, узагальнення та інтерпретацію інформації, відображення й оформлення результатів у вигляді остаточного комплексного звіту, текстових, табличних та графічних матеріалів-додатків до нього, включаючи оцінку (підрахунок) запасів корисних копалин і рекомендації щодо подальшого проведення ГРР на об'єкті та суміжних територіях.

Камеральна обробка матеріалів ГРР починається ще у польовий період їхнього проведення (поточна камеральна обробка матеріалів). Витрати на камеральну обробку матеріалів у польовий період проведення геофізичних, морських і торфорозвідувальних робіт враховані кошторисними нормами на власне польові роботи та додатково (окремо) не розраховуються.

Норми витрат на поточну камеральну обробку матеріалів у польовий період проведення геологозйомочних, еколого-геологічних, геохімічних робіт, гідрогеологічних, інженерно-геологічних і комплексних зйомок наведено у відповідних розділах ЗУКН на ГРР.

Витрати на проміжну та остаточну камеральну обробку матеріалів геологічних, гідрогеологічних, інженерно-геологічних і комплексних зйомок, на остаточну камеральну обробку матеріалів еколого-геологічних, геохімічних, геофізичних, морських, торфорозвідувальних, топографо-геодезичних та маркшейдерських робіт визначаються за нормами, наведеними у відповідних розділах ЗУКН, і враховують складання остаточного комплексного звіту або спеціалізованих окремих розділів до нього з обробкою результатів бурових, гірничопрохідницьких, випробувальних, лабораторних та дослідних гідрогеологічних робіт.

Витрати на камеральну обробку матеріалів і складання остаточного комплексного звіту за

результатами регіональних, пошукових, пошуково-оціночних робіт, а також попередньої, детальної розвідки та дорозвідки родовищ корисних копалин визначаються прямими розрахунками, виходячи з обсягів і складності інформації, яку очікується отримати.

Сума витрат на камеральну обробку матеріалів регіональних, пошукових і пошуково-оціночних

робіт, а також попередньої, детальної розвідки та дорозвідки родовищ корисних копалин із складанням остаточного комплексного звіту, обгрунтована прямими розрахунками, орієнтовно має бути в діапазоні від 3% до 8%, а в найскладніших випадках, при невеликому обсязі польових робіт, - не більше 40% від суми витрат на польові ГРР на об'єкті.

Витрати на використання при камеральній обробці матеріалів ГРР електронно-обчислювальних

машин, якщо вони не передбачені нормами, розраховуються додатково як обгрунтовані додаткові витрати праці інженерів-програмістів, амортизація обчислювальної техніки, матеріальні витрати на придбання програмних продуктів, дискет, картриджів, а також на обслуговування технічних засобів, підтримку програмних продуктів тощо.

Складання технічних звітів за результатами топографо-геодезичних та маркшейдерських робіт з додатками до них нормами на камеральну обробку матеріалів не враховано. Витрати на вказані роботи, при наявності відповідного обгрунтування в проекті, визначаються прямими розрахунками.

Витрати на складання та креслення топографічної основи для нанесення результатів геофізичних вимірювань, на складання, уточнення, редагування й коригування геофізичних карт, розрізів (нівелірних профілів) і структурних карт основних маркіруючих горизонтів враховано нормами на камеральні геофізичні роботи та додатково не передбачаються.

 

5.6. Прикладні науково-дослідні, тематичні, картоскладальні, дослідні, дослідно-методичні роботи, підготовка до видання та видання матеріалів ГРР

Вартість прикладних науково-дослідних, тематичних, картоскладальних, дослідних і дослідно-методичних робіт, на які відсутні проектно-кошторисні норми, визначається прямими розрахунками з додержанням нижченаведених правил.

За такими ж правилами визначається кошторисна вартість деяких робіт підготовчого та передпольового періодів, а також камеральної обробки матеріалів регіональних, пошукових, пошуково-оціночних робіт, попередньої, детальної розвідки та дорозвідки родовищ корисних копалин.

Основні витрати на оплату праці ІТП та робітників існуючих відділів, секторів, партій, загонів і груп, які виконують прикладні науково-дослідні, тематичні, камеральні, картоскладальні, дослідні та дослідно-методичні роботи, а також деякі роботи підготовчого і передпольового періодів, визначаються, виходячи із затверджених штатних розкладів; в інших випадках, коли штатних розкладів немає, - виходячи з середніх посадових окладів ІТП і тарифних ставок робітників діючої на підприємстві (в організації) системи оплати праці.

Вартість окремих видів робіт, що включаються в проекти (програми) прикладних науково-дослідних, тематичних, дослідних та дослідно-методичних відділів, секторів, груп, загонів і партій, для яких є кошторисні норми, визначається із застосуванням цих норм.

В тих випадках, коли проект (програма) на проведення прикладних науково-дослідних, тематичних, камеральних, картоскладальних, дослідних або дослідно-методичних робіт складається на визначений певний термін з переліком обсягів робіт, які повинні бути виконані протягом цього терміну, до витрат праці інженерно-технічних працівників і робітників застосовується поправочний коефіцієнт 0,92, який враховує скорочення терміну виконання робіт за рахунок відпусток. Якщо витрати праці ІТП і робітників, необхідні для виконання передбаченого проектом (програмою) обсягу робіт, обгрунтовані нормами або досвідом роботи, вищенаведений коефіцієнт 0,92 до витрат праці не застосовується.

Вартість матеріалів, електричної та теплової енергії, що використовуються в технологічних цілях, а також вартість зносу предметів малоцінних і таких, що швидко зношуються, при проведенні прикладних науково-дослідних, тематичних, картоскладальних, камеральних, дослідних, дослідно-методичних та їм подібних робіт розраховується за обгрунтованими проектом (програмою) переліками матеріалів, предметів малоцінних і таких, що швидко зношуються, нормами витрат матеріалів та зносу предметів, а також - діючими цінами на ці матеріали та предмети.

В тих випадках, коли таке обгрунтування неможливе, матеріальні витрати (матеріали, електроенергія, знос предметів малоцінних і таких, що швидко зношуються) визначаються в сумі, яка складає 5 % від суми заробітної плати та відрахувань на соціальні заходи ІТП і робітників.

Вартість послуг при проведенні прикладних науково-дослідних, тематичних, камеральних, картоскладальних, дослідних, дослідно-методичних та їм подібних робіт визначається обгрунтуванням у проекті (програмі) переліку послуг, що надаються сторонніми підприємствами та власними підсобно-допоміжними службами за цінами, затвердженими керівництвом.

До послуг при проведенні зазначених робіт належать: технічне обслуговування і ремонти устаткування, обчислювальної техніки, апаратури, приладів, інвентаря та спорядження, транспортне обслуговування робіт, виготовлення дрібного інструменту і поліграфічної продукції (бланків, етикеток, реєстраційних журналів, відомостей тощо), друкарські, креслірські, оформлювальні, палітурні, розмножувальні роботи, оплата підтримки програмних продуктів. В тих випадках, коли пряме обгрунтування вартості послуг неможливе, вартість послуг визначається в сумі, яка складає 15 % від суми заробітної плати та відрахувань на соціальні заходи ІТП і робітників, причому 58 % від вартості послуг складає заробітна плата (оплата праці та відпусток), 22 % - відрахування на соціальні заходи, 20 % - матеріальні витрати.

Амортизація основних фондів при проведенні прикладних науково-дослідних, тематичних, камеральних, картоскладальних, дослідних, дослідно-методичних та їм подібних робіт визначається за обгрунтуваними проектом (програмою) переліком і кількістю предметів, що відносяться до основних фондів, цінами, за якими вони придбані, та чинними в Україні нормами амортизаційних відрахувань на повне відновлення основних фондів. Для існуючих науково-дослідних, тематичних, камеральних, картоскладальних, дослідних, дослідно-методичних та їм подібних груп, секторів, загонів, партій, відділів, для яких не передбачається змін вартості основних фондів, амортизація може визначатися на рівні фактичної в розрахунку на 1 місяць та кількості місяців роботи, що передбачається проектом (програмою).

У разі відсутності фактичних сум нарахування амортизації та неможливості прямого обгрунтування використання основних фондів амортизація передбачається в сумі 10 гривень на 1 місяць роботи групи.

Витрати на підготовку до видання та наукове редагування геологічних карт і пояснювальних записок до них визначаються за нормами, що містяться в ЗУКН, розділ 1 "Геологозйомочні роботи". Витрати на підготовку до видання та редагування інших матеріалів визначаються прямими розрахунками.

Витрати на видання геологічних карт, пояснювальних записок до них та інших матеріалів, передбачених проектом (програмою), визначаються, виходячи з цін підприємства, яке здійснюватиме видання.


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  3. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  4. Ocнoвнi визначення здоров'я
  5. Автоматизація проектних робіт
  6. Алгебраїчний спосіб визначення точки беззбитковості
  7. Альтернативні теорії вартості
  8. Аналіз вартості капіталу
  9. Аналіз витрат на 1 грн. вартості продукції
  10. Аналіз показників валового прибутку і собівартості реалізованої продукції
  11. Аналіз продуктивності праці й заробітної плати
  12. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні




Переглядів: 1049

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Визначення вартості лабораторних і технологічних досліджень | Транспортне обслуговування ГРР

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.039 сек.