Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Стаття 43. Згода на медичне втручання

Стаття 32. Сприяння здоровому способу життя населення

Держава сприяє утвердженню здорового способу життя населення шляхом розпо­всюдження наукових знань з питань охорони здоров'я, організації медичного, екологічно­го і фізичного виховання, здійснення заходів, спрямованих на підвищення гігієнічної культури населення, створення необхідних умов, у тому числі медичного контролю, для заняття фізкультурою, спортом і туризмом, розвиток мережі профілакторіїв, баз відпочин­ку та інших оздоровчих закладів, на боротьбу із шкідливими для здоров'я людини звичка­ми, встановлення системи соціально-екологічного стимулювання осіб, які ведуть здоровий спосіб життя.

В Україні продовжується державна політика обмеження куріння та вживання алко­гольних напоїв, забороняється у будь-яких формах реклама тютюнових виробів, алкого­льних напоїв та інших товарів, шкідливих для здоров'я людини.

З метою запобігання шкоди здоров'ю населення забороняється проведення без спе­ціального дозволу Міністерства охорони здоров'я України розрахованих на масову ауди­торію лікувальних сеансів та інших аналогічних їм заходів з використанням гіпнозу та ін­ших методів психічного або біоенергетичного впливу.

Стаття 40. Лікарська таємниця

Медичні працівники та інші особи, яким у зв'язку з виконанням професійних або службових обов'язків стало відомо про хвороби, медичне обстеження громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами ви­падків.

При використанні інформації, що складає лікарську таємницю, в навчальному про­цесі, науково-дослідній роботі, в тому числі у випадках її публікації у спеціальній літера­турі, повинна бути забезпечена анонімність пацієнта.

Стаття 41. Звільнення від роботи на період хвороби

На період хвороби з тимчасовою втратою працездатності громадянам надається звільнення від роботи з виплатою у встановленому законодавством України порядку до­помоги шляхом соціального страхування.

Згода об'єктивно інформованого дієздатного пацієнта необхідна для вживання ме­тодів діагностики, профілактики та лікування. Якщо останній не досяг п'ятнадцятирічного віку чи був визнаний судом недієздатним або за фізичним станом не може повідомити про своє рішення, медичне втручання можливе за згодою батьків або інших законних предста­вників пацієнта. Особам віком від 15 до 18 років чи визнаним судом обмежено дієздатни­ми таке втручання проводиться за їх згодою та згодою їх батьків або інших законних пре­дставників...

Стаття 57. Заохочення материнства. Гарантії охорони здоров'я матері і ди­тини

Материнство в Україні охороняється і заохочується державою.

Охорона здоров'я матері і дитини забезпечується організацією широкої мережі жі­ночих, медико-генетичних та інших консультацій, пологових будинків, санаторіїв та бу­динків відпочинку для вагітних жінок і матерів з дітьми, ясел, садків та інших дитячих за­кладів; наданням жінці відпустки у зв'язку з вагітністю і пологами з виплатою допомоги соціального страхування та встановленням перерв у роботі для годування дитини, випла­тою у встановленому порядку допомоги у зв'язку з народженням дитини і допомоги на час догляду за хворою дитиною; забороною застосування праці жінок на важких і шкідли­вих для здоров'я виробництвах, переведення вагітних жінок на легку роботу із збережен­ням середнього заробітку; поліпшенням і оздоровленням умов праці та побуту; усуненням негативних екологічних факторів; державною і громадською допомогою сім'ї та іншими заходами у порядку, встановленому законодавством України.

З метою охорони здоров'я жінки їй надається право самій вирішувати питання про материнство.

Стаття 58. Забезпечення медичною допомогою вагітних жінок і новонаро­джених

Заклади охорони здоров'я забезпечують кожній жінці кваліфікований медичний нагляд за перебігом вагітності, стаціонарну медичну допомогу при пологах і лікувально-профілактичну допомогу матері та новонародженій дитині.

Стаття 59. Піклування про зміцнення та охорону здоров 'я дітей і підлітків

Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я своїх дітей, їх фізичний та духовний розвиток, ведення ними здорового способу життя...

Умови навчально-трудового навантаження, а також вимоги щодо режиму прове­дення занять визначаються за погодженням з Міністерством охорони здоров'я України.

Стаття 60. Забезпечення дітей і підлітків медичною допомогою

Медична допомога дітям і підліткам забезпечується лікувально-профілактичними і оздоровчими закладами, дитячими поліклініками, відділеннями, диспансерами, лікарнями, санаторіями та іншими закладами охорони здоров'я...


Читайте також:

  1. Аналіз витрат на підприємстві за їх елементами та статтями калькуляції.
  2. Аналіз собівартості продукції за статтями витрат.
  3. ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ОПЕРАЦІЙНИХ ВИТРАТ ЗА СТАТТЯМИ ТА ЕЛЕМЕНТАМИ
  4. Вибір підходу до процесу соціальної роботи зале­жить від теоретичної моделі, якої дотримуються соці­альні працівники, обраної стратегії втручання і методу соціальної роботи.
  5. Встановлення нормативів по окремих статтях дозволяє забезпечити оптимальну потребу підприємства в оборотних коштах.
  6. Втручання в ринкову рівновагу: примусове «понижуюче» ціноутворення
  7. Втручання тоталітарних держав до подій в Іспанії
  8. Групування витрат підприємства за статтями калькуляції
  9. Державного втручання в економіку
  10. Добровільне медичне страхування
  11. За економічними елементами і калькуляційними статтями.
  12. За строками укладення договору добровільне медичне страхування може бути коротко- або довгостроковим, а іноді й довічним.




Переглядів: 567

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Процедури загартовування | Стаття 61. Дитяче харчування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.029 сек.