Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Контрольні завдання з короткими методичними вказівками для студентів заочного відділення спеціальностей 5.07010501 "Обслуговування рухомого складу та спеціальної техніки залізничного транспорту" та 5.07010502 "Технічне обслуговування та ремонт вагонів"

Підлягає поверненню до коледжу

Кривий Ріг, 2013



ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Основи охорони праці – це нормативна дисципліна, яка вивчається з метою формування у майбутніх молодших спеціалістів необхідного в їх подальшій професійній діяльності рівня знань та вмінь з правових та організаційних питань охорони праці, питань гігієни праці, виробничої санітарії, техніки безпеки, електробезпеки та пожежної безпеки.

Всі ці питання базуються на відповідних державних стандартах, а також на принциповій пріоритетності охорони життя та здоров'я робітників.

Викладена нижче програма визначає обов’язкове перелічення тем та питань, які повинні бути розглянуті в дисципліні "Охорона праці" при підготовці молодших спеціалістів.

Студенти повинні освоїти вимоги стандартів безпеки праці, правила, норми та інструкції з техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежного захисту при проектуванні, розробці технології та виконанні робіт, експлуатації залізниць.

Основна форма навчальної роботи студентів заочного відділення – самостійне виконання матеріалу за рекомендованим посібником. Для того, щоб краще засвоїти програмний матеріал, необхідно вести конспект за основними питаннями.

Вивчаючи матеріал, необхідно звертатися до директивних та нормативних документів, державним та галузевим стандартам, наказам та вказівкам УЗ, до постанов ЦК профспілки робітників залізничного транспортного будівництва та іншим документам.

Для кращого засвоєння матеріалу та закріплення знань програма передбачає практичні роботи,які виконуються після вивчення відповідної теми та повинні носити самостійний творчий характер. Після засвоєння теоретичного матеріалу та виконання практичних робіт виконується контрольна робота.

Завдання на контрольну роботу складені в 25-ти варіантах. Варіант контрольної роботи визначається порядковим номером студента в списку за таблицею вибору варіантів контрольного завдання.

Готуючись до іспиту, рекомендується повторити вивчений матеріал, використовуючи програму з предмету.

В результаті вивчення дисципліни студент

Повинен знати:

систему законодавчих, соціально-економічних, організаційних, технічних, гігієнічних та лікувально-профілактичних заходів та засобів, які забезпечують безпеку, збереження здоров'я та працездатності людини в процесі праці.

Повинен вміти:

планувати та організовувати роботу з охорони праці, вести облік, аналізувати, давати оцінку та контролювати стан охорони праці.

 

Рекомендована література

Базова

1. Основи охорони праці: Підручник. 3-е видання / К.Н.Ткачук, М.О.Халімовський, В.В.Зацарний та ін. – К.: Основа, 2011 – 480 с.

2. Запорожець О.І., Протоєрейський О.С., Франчук Г.М., Боровик І. М. Основи охорони праці. Підручник. – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 264 с.

3. Основи охорони праці:. /В.В. Березуцький, Т.С. Бондаренко, Г.Г.Валенко та ін.; за ред. проф. В.В. Березуцького. – Х.:Факт, 2005. – 480 с.

4. Основи охорони праці на залізничному транспорті: Навч.посібник/ О.В.Кобець, В.В.Митрофанов, І.В.Діданов. – К.:"Видавництво Дельта", 2008. – 392с

5. Охорона праці: Навчальний посібник /за ред. В.Кучерявого. – Львів: Оріяна – Нова, 2007. – 368с.

6. Русаловський А. В. Правові та організаційні питання охорони праці: Навч. посіб. – 4-те вид., допов. і перероб. – К.: Університет "Україна", 2009. – 295 с.

7. Охорона праці: навч. посіб. / З.М. Яремко, С.В. Тимошук, О.І. Третяк, Р.М. Ковтун; за ред. проф. З.М. Яремка. – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2010. – 374 с.

8. Катренко Л.А., Кіт Ю.В., Пістун І.П. Охорона праці. Курс лекцій. Практикум: Навч. посіб. – Суми: Університетська книга, 2009. – 540 с.

9. Жидецький В.Ц. Основи охорони праці. Підручник –– Львів: УАД, 2006 – 336 с.


Читайте також:

  1. А. Розрахунково-пояснювальна записка
  2. Звіт. Службова записка. Рапорт
  3. І. Пояснювальна записка
  4. Інструкція та пояснювальна записка
  5. Методична записка
  6. ПЗ - пояснювальна записка
  7. Пояснительная записка
  8. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
  9. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
  10. Пояснювальна записка
  11. Пояснювальна записка
  12. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА




Переглядів: 851

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
A4) somewhere; B4) anywhere; C4) nowhere; D4) everywhere | Допоміжна

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.