Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



І. Організація контролю за дотриманням технологічної та трудової дисципліни, правил охорони праці ПП.06.01

Блок змістовних модулів І.Організація контролю за дотриманням технологічної та трудової дисципліни, правил охорони праці ПП.06.01

Змістовий модуль 1.Законодавча та нормативна база України про охорону праці

Законодавчо-нормативна база України з питань охорони праці. Основні принципи державної політики України у галузі охорони праці. Нормативно-правові акти України про охорону праці. Колективний та трудовий договір. Правове регулюваня охорони праці. Дисциплінарна, адміністративна, матеріальна та кримінальна відповідальність за порушення законодавства та нормативних актів про охорону праці.

Змістовий модуль 2.Державне управління охорони праці та організація охорони праці на виробництві

Основні повноваження і права органів державного нагляду та профспілок у здійсненні контролю за додержанням законодавства та нормативно-правових актів про охорону праці. Соціальне страхування працівників від нещасних випадків та професійних захворювань. Державний нагляд і громадський контроль за охороною праці та дотриманням санітарно-гігієнічних норм. Права й обов‘язки роботодавця та працівника з питань охорони праці. Організація служби охорони праці на підприємстві.

Змістовий модуль 3.Навчання з питань охорони праці

Навчання з питань охорони праці працівників при прийнятті на роботу і в процесі роботи. Інструктажі з охорони праці. Стажування та дублювання.

Змістовий модуль 4.Виробничий травматизм та професійні захворювання

Розслідування нещасних випадків та аварій. Вимоги Закону України "Про охорону праці" щодо розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій. Положення про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Порядок розслідування та обліку нещасних випадків. Положення про розслідування та облік випадків та інцидентів невиробничого характеру. Склад комісій, терміни та матеріали розслідування, акт розслідування. Контроль за своєчасним та правильним розслідуванням нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві. Методи аналізу виробничого травматизму.

Блок змістовних модулів ІІ.Виробнича санітарія та особиста гігієна ПП.06.06

Змістовий модуль 5.Повітря робочої зони

Основні фактори виробничого середовища, що визначають та формують умови праці на виробництві. Мікроклімат робочої зони. Вплив шкідливих речовин на здоров'я працюючих. Класифікація шкідливих домішок повітряного середовища за характером дії на організм людини. Класи небезпечності речовин. Джерела забруднення повітряного середовища шкідливими речовинами.

Змістовий модуль 6.Вентиляція виробничих приміщень

Основні поняття, види, класифікація вентиляційних систем та їх призначення, системи кондиціонування та опалення повітря в виробничих приміщеннях.

Змістовий модуль 7.Освітлення виробничих приміщень

Основні світлотехнічні поняття, одиниці вимірювання та експлуатації освітлювальних установок. Значення виробничого освітлення для забезпечення продуктивності і безпеки праці. Існуючи види та системи освітлення. Нормування освітлення.

Змістовий модуль 8.Вібрація

Види вібрацій, вплив на організм людини, засоби захисту. Класифікація вібрацій. Нормування вібрацій. Засоби попередження та зниження вібрацій.

Змістовий модуль 9.Шум, ультразвук та інфразвук Визначення поняття "виробничий шум", його основні параметри. Класифікація шумів. Інфра- та ультразвук. Параметри інфра- та ультразвукових коливань. Джерела ультра- та інфразвукових коливань. Дія на організм людини шуму, ультра- та інфразвуку.

Змістовий модуль 10.Іонізуюче випромінювання

Загальні відомості, основні характеристики та біологічна дія іонізуючих випромінювань. Джерела іонізуючих випромінювань, нормування, контроль і захист від іонізуючого випромінювання.

Змістовий модуль 11.Електромагнітні поля

Джерела електромагнітних полів. Основні характеристики електромагнітних полів. Дія, нормування, контроль та захист від електромагнітного випромінювання.

Змістовий модуль 12.Випромінювання оптичного діапазону

Загальні відомості про випромінювання оптичного діапазону. Вплив, нормування, контроль та захист від інфрачервоних та ультрафіолетових випромінювань. Захист від лазерного випромінювання.

Змістовий модуль 13.Загальні санітарно – гігієнічні вимоги до підприємств, виробничих і допоміжних приміщень

Вимоги до розташування промислового майданчика підприємства, споруд та будівель на промисловому майданчику, до виробничих, допоміжних та санітарно-гігієнічних приміщень. Вимоги до приміщень, де використовуються особливо шкідливі речовини.

Змістовий модуль 14.Загальні вимоги безпеки до технологічного обладнання та процесів

Вимоги безпеки до технологічного обладнання та процесів. Безпечність виробничого обладнання при монтажі, демонтажі, транспортуванні, експлуатації.

Змістовий модуль 15.Класифікація приміщень за ступенем ураження електрострумом

Поняття "електробезпека", "електротравма" та "електротравматизм". Класифікація приміщень за ступенем небезпеки ураження електричним струмом.

Змістовий модуль 16.Причини електротравм

Особливості електротравматизму. Дія електричного струму на людину. Електричні травми місцеві і загальні, електричні удари. Фактори, що впливають на наслідки ураження електрич­ним струмом. Допустимі значення струмів і напруг. Причини електротравм.

Змістовий модуль 17.Надання першої допомоги при ураженні електрострумом

Послідовність надання першої допомоги. Звільнення від дії електричного струму. Перша допомога потерпілому від дії електричного стуму та при опіках. Способи оживлення організму людини у випадку клінічної смерті. Штучне дихання. Зовнішній масаж серця.

Блок змістовних модулів ІV.Пожежна безпека ПП.06.05

Змістовий модуль 18.Система попередження пожеж

Закон України "Про пожежну безпеку". Основні причини пожеж. Завдання пожежної охорони. Організація пожежної охорони та відповідальність за її стан. Фізико-хімічні процеси при горінні. Фази горіння. Категорія приміщень за вибухо- та пожежонебезпечністю. Класи вибухонебезпечних і пожежонебезпечних приміщень. Методи запобігання формування горючого середовища. Методи запобігання виникненню в горючому середовищі джерела підпалювання.

Змістовий модуль 19.Система пожежного захисту

Система пожежного захисту як комплекс методів, заходів та засобів, спрямованих на обмеження та локалізацію пожеж, виявлення пожеж, створення умов для ліквідації пожеж, захист людей і матеріальних цінностей. Попередження розвитку пожеж. Способи і засоби гасіння пожеж. Вогнегасники, стаціонарні засоби гасіння пожеж. Устаткування пінного, газового та порошкового пожежогасіння. Обов’язки державних органів, керівників підприємств, установ, організацій щодо забезпечення пожежної безпеки.


Читайте також:

  1. CMM. Модель технологічної зрілості. Зрілі і незрілі організації.
  2. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  3. I. Правильно визначена мета.
  4. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  5. II. Організація і проведення спортивних походів
  6. II. Організація перевезень
  7. II. Організація перевезень
  8. IV. Питання самоконтролю.
  9. V Суттю Я-концепції стає самоактуалізація в межах моральних правил і більше значимих особистісних цінностей.
  10. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  11. V. Етичні правила психологічних досліджень
  12. V. СИСТЕМА ПОТОЧНОГО ТА ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ




Переглядів: 423

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.