Амністія – часткове або повне звільнення від судового покарання певної категорії осіб, яке здійснюється верховною владою.
Апеляція – оскарження рішення суду до вищої судової інстанції з метою перегляду справи.
Абсентеїзм – ухилення виборців від участі в голосуванні.
Бурська війна – збройний конфлікт між Великобританією і бурськими республіками у Південній Африці – Трансвалем і Помаранчевою вільною державою.
Державний орган – складова частина державного апарату, наділена владними повноваженнями та необхідними засобами для реалізації.
Державний устрій – спосіб поділу держави на певні складові частини та поділ влади між нею та цими складовими частинами.
Двопартійна система– існуюча в деяких країнах система, за якої дві найвпливовіші партії періодично змінюють одна одну біля керма державної влади (США, Великобританія).
Конституційна монархія – різновид монархічної форми правління, за якої влада монарха обмежується компетенцією інших державних органів (парламенту тощо).
Проблема Ольстеру – політичний конфлікт, пов'язаний із прагненням частини населення (переважно католиків) до виходу цієї адміністративно-політичної одиниці зі складу сполученого королівства Великої Британії і Північної Ірландії та приєднання її до ірландської республіки.
Обвинувач – уповноважений законом орган чи особа, що формує і підтримує звинувачення в суді підчас розгляду кримінальної справи.
Обвинувачений – особа, щодо якої на підставі достатніх доказів винесено постанову про притягнення до участі у справі як обвинуваченої.
Свобода слова – вільне висловлювання своїх думок і переконань з тих чи інших державних чи громадянських питань як безпосередньо, так і за допомогою сучасних організаційно – технічних засобів.
Страйк – один із засобів боротьби трудящих за задоволення економічних і політичних вимог.
Співдружність націй (до 1949 р. – Британська співдружність націй) – об’єднання незалежних суверенних держав, до якого входять Великобританія та більшість її колишніх домініонів та колоній.