У міжповерхових збірних перекриттях застосовують плити порожнисті, ребристі та суцільні. Усі перелічені плити, крім суцільних, складаються з площі та поздовжніх і поперечних ребер.
Критеріями для оцінки економічності плит є зведена товщина бетону і витрата сталі. Серед порожнистих плит за зведеною товщиною бетону та витратою сталі найекономічнішими є плити з овальними порожнинами, але виготовлення їх трудомістке, і тому частіше застосовують плити з круглими порожнинами. Застосування ребристих плит з ребрами вгору обмежене у зв’язку з необхідністю робити настил для підлоги, що підвищує вартість перекриття.
Плити, оперті на ригелі або стіни з двох сторін, розраховують як однопролітні балки, які вільно лежать і завантажені рівномірно розподіленим навантаженням.
Розрахунковий проліт плит залежить від форми поперечного перерізу ригелю і характеру обпирання. Від дорівнює відстані між осями опорних площадок плит.
Рівномірно розподілене навантаження на 1 м. п. плити, що складається з ваги підлоги та плити, а також тимчасового навантаження, визначають множенням навантаження в кН/м2 або Н/м2 на розмір ширини плити.
Міцність нормальних перерізів порожнистих та ребристих плит з ребрами вниз розраховують як для перерізів таврової форми, оскільки полиці, які розміщенні в розтягнутій зоні, не впливають на несучу здатність. Розрахункову ширину перерізу ребристої плити з ребрами вгору приймають рівною сумарній ширині поздовжніх ребер і розрахунок ведуть як для прямокутного перерізу.
Нижче наведено приклад розрахунку плити з круглими порожнинами та особливості розрахунку плит з овальними порожнинами та ребристих з ребрами вниз та вгору.
РОЗРАХУНОК І КОНСТРУЮВАННЯ ПЛИТИ ПЕРЕКРИТТЯ З КРУГЛИМИ ПОРОЖНИНАМИ