Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПЕРЕДМОВА

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Національний університет «Одеська юридична академія»

Криворізький факультет

Кафедра цивільно-правових дисциплін

 

Методичні вказівки

До проведення семінарських занять

З дисципліни «Податкове право України»

Для вечірньої форми навчання

 

м. Кривий Ріг

2012 р.

Автор-укладач:

К.ю.н, доцент кафедри

Цивільно-правових дисциплін І.В. Міма

Рецензенти:

К.і.н., доцент М.Х. Амарян

К.ю.н., доцент кафедри

Цивільно-правових дисциплін Г.М. Устінова-Бойченко

Методичні вказівки

До проведення семінарських занять

З дисципліни «Податкове право України»

Для вечірньої форми навчання

Розглянуто і схвалено на засіданні кафедри

Цивільно-правових дисциплін КФ НУ «ОЮА»

(протокол №______

Від “12” березня 2012 р. )

Рекомендовано навчально-методичною радою

Криворізького факультету Національного університету

«Одеська юридична академія» (протокол № __ від _________________ 2012 р.)


ПЕРЕДМОВА

 

Здійснення економічних реформ і розвиток ринкових відносин в Україні є основою побудови податкової системи як основного ва­желя фінансової системи держави. До 1992 року Україна не мала власних законодавчих актів із питань оподаткування. Тривалий час податкова система була спадщиною планово-регульованої бю­джетної системи колишнього СРСР, об'єднаною з елементами за­хідних принципів оподаткування. На сучасному етапі податкове законодавство характеризується нестабільністю і недосконалістю. Практично щороку змінюються ставки оподаткування, вносяться істотні зміни й доповнення до порядку розрахунку та сплати конк­ретних видів податків. Про недосконалість діючої системи оподат­кування також свідчить хронічне невиконання дохідної частини бюджету, а отже відсутність нормального фінансування бюджетної сфери.

Проблеми оподаткування в Україні постійно перебувають у полі зору як практиків, так і теоретиків. В умовах ринку податки віді­грають важливу роль у регулюванні економіки як на рівні держави й окремих регіонів, так і на рівні окремих суб'єктів господарської діяльності. Податки є основним джерелом надходження коштів у бюджет і відіграють безпосередню роль у розподілі доходів — вони стимулюють або, навпаки, уповільнюють розвиток виробництва.

У зв'язку з цим важливого значення набуває вивчення дисциплі­ни "Податкове право".

Завдання курсу — ознайомити студентів з поняттям, системою, принципами, механізмом і значенням оподаткування фізичних і юридичних осіб; видами податків, що сплачуються фізичними осо­бами; видами оподаткування юридичних осіб; умовами оподатку­вання; сформувати у майбутніх спеціалістів навички застосування теоретичних знань у практичній діяльності.

Податкові реформи, проведені в останні роки, показали значення і вплив податків на розвиток соціально-економічних процесів в Україні. Державне регулювання економіки шляхом використання податкових важелів у наших умовах повинне бути спрямоване на забезпечення і підтримку збалансованого економічного росту, ефективне використання ресурсів, стимулювання інвестиційної і підприємницької активності.

Сучасний економічний розвиток України і її регіонів значною мірою визначається станом податкової політики.

Створення альтернативних виробництв, малих і середніх підприємств повинне стимулюватися податковою політикою у формі зменшення податкових ставок або підвищення неоподатковуваного мінімуму. Податкова система, через яку здійснюється податкова політика, як складова частина бюджетної політики держави повинна бути побудована таким чином, щоб вона не перешкоджала нормальному здійсненню розширеного відтворення з урахуванням необхідних резервів для кожного типу господарства.

Теоретична база і практичний досвід країн Заходу повинні бути переглянуті й адаптовані до наших умов. Установлення високого рівня податкових стягнень з метою рішення, насамперед, фіскальних завдань і поповнення бюджету не може бути основною податковою стратегією на тривалий час, тому що це перешкоджає ефективному функціонуванню підприємницьких структур, приведе до банкрутства і спаду виробництва.

Метою податкової політики повинні стати: розкріпачення сил ринку, подолання спаду виробництва, стабілізації економіки, стимулювання пріоритетних сфер діяльності і структурних перетворень.

Методичні вказівки розроблені з урахуванням нового законодавства та узагальнення практики оподаткування в Україні.

В основі вивчення студентами курсу “Податкове право України” лежать програма та плани семінарських занять, які визнача­ють коло питань, обов'язкових для засвоєння, навчальну і спеціальну літературу, нормативні акти. Однак слід враховувати, що навчальні матеріали не можуть детально відобразити чинну систему нормативних актів, яка перебуває у постійному розвитку. Студенти й самі повинні стежити за розвитком і оновленням фінансового законодавства.

Вивчення податкового права України рекомендується почати з ознайомлення з програмою курсу, засвоєння матеріалу цього навчально-методичного посібника, а також опрацювання відповідних розділів (тем) рекомендованих підручників, посібників, словників, перелік яких подано наприкінці посібника. Наявні контрольні питання до кожного семінарського заняття доцільно використати для самоконтролю, з метою перевірки того, як засвоєно основні категорії та поняття фінансового права.

Обов'язковою умовою успішного засвоєння змісту основних інститутів податкового права є вивчення базових нормативних актів, перелік яких подано у списку літератури.

Для повного оволодіння теоретичним і нормативним матеріалом з відповідного розділу (теми) необхідно також опрацювати додаткову літературу та використати матеріали з фінансового права України, які публікуються в періодичних виданнях.

Методичні рекомендації створено з метою:

- допомогти студентам уяснити основні питання навчального курсу, вивчення яких викликає найбільші труднощі через відсутність необхід­ного навчального матеріалу або недостатнє висвітлення їх у підручниках;

- вказати на деякі типові помилки у відповідях студентів;

- звернути увагу на ті зміни, які мають місце у чинному законодавстві, і на деякі складні теоретичні питання, які ще недостатньо розроблені в юридичній літературі.

Наведені у методичних вказівках контрольні питання до іспиту покликані зорієнтувати студентів на вивчення основних положень оподаткування та норм діючого податкового законодавства України. Позначені програмні питання будуть закладені в основу формування екзаменаційних білетів з курсу "Податкове право України".

 

 



Читайте також:

  1. І.Передмова
  2. ПЕРЕДМОВА
  3. ПЕРЕДМОВА
  4. ПЕРЕДМОВА
  5. ПЕРЕДМОВА
  6. ПЕРЕДМОВА
  7. ПЕРЕДМОВА
  8. Передмова
  9. ПЕРЕДМОВА
  10. ПЕРЕДМОВА
  11. ПЕРЕДМОВА
  12. ПЕРЕДМОВА




Переглядів: 781

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Высший символ Святого общества | РОЗДІЛ І

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.