Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Суб’єкти практики, їх права та обов’язки; керівництво практикою

Суб’єктами практики виступають: керівник (ректор) вищого навчального закладу, керівник практики від вищого навчального закладу (співроб­ітник навчального відділу), завідувач випускаючої кафедри, керівник практики студентів від вищого навчального закла­ду (викладач), керівник практики студентів від базового підприємства, та студенти, які згідно наказу направлені на практику.

Керівник (ректор) вищого навчального закладу несе відпо­відальність за організацію, проведення і контроль за проход­женням студентами практики.

Керівник практики у вищому навчальному закладі (співроб­ітник навчального відділу університету) має такі функціональ­ні обов'язки:

· загальна організація практики, координація та контроль у навчальному закладі за її проведенням, зокрема: встановлення зв'язків та укладання угод з базовими підприємствами; контроль наявності й забезпечення наскрізними й робочими програмами практики; подання в ректорат на затвердження наказів про направлення студентів на практику; контроль якості організації й проведення практики з боку кафедри;

· аналіз результатів практики і, зокрема: аналіз звітів кафедри про результати практики, подання їх на розгляд й обговорення вченій Ради університету й ректорату;

· розробка заходів щодо удосконалення організації та прове­дення практики.

Завідувач кафедрою обліку і аудиту здійснює навчально-методичне керівництво практикою, сприяє підви­щенню її якості, для чого, зокрема, забезпечує: розробку кафедрою наскрізної й робочої програм практики, аналіз баз практики і їхньої відповідності вимогам, підготовку проектів наказу про направлення студентів на практику й призначення керівників практики від кафедри, проведення інструктажу з практики та підготовку необхідної документації (щоденників, направлень й ін.), погодження з базовими підприємствами робочих програм та календарно-тематичних планів, здійснення керівниками практики від кафедри оперативного контролю виконання студентами робочої програми й календарно-тематичного плану, захист звітів про практику, обговорення на засіданнях кафедри перебігу та результатів практики, складання звіту про результати практики й його подання навчальній частині.

Керівник практики студентів від вищого навчального закла­ду (викладач) здійснює навчально-методичне керівництво гру­пою студентів; організує роботу кожного сту­дента щодо виконання програми практики, оцінює результати практики.

Права керівника виробничої практики від навчального зак­ладу (викладача):

1. Скласти та затвердити календарно-тематичний план роботи студента під час виробничої практики.

2. Відвідувати студентів за місцем проходження практики, ознайомитись з умовами їх праці, якістю трудової дисципліни.

3. На потязі терміну виробничої практики опитувати студентів з питань виконаних ними досліджень, давати їм поради, робити зауваження, здійснювати проміжний контроль, виставляти до щоденника оцінки.

4. Запрошувати студентів, які порушують трудову дисципліну або не дотримуються календарно-тематичного плану, мають інші порушення щодо виконання завдань програми на засідання кафедри обліку і аудиту.

Обов'язки керівника виробничої практики від навчально­го закладу (викладача):

1. Сприяти укладанню угод з практики, які заключає навчальна частина між навчальним закладом і базовим підприємством.

2. Брати участь у інструктажі, а також в зборах у академічних групах, студенти яких направляються на практику; роз'яснювати студентам завдання і мету практики зі спеціальності, терміни і порядок її проведення, правила документально­го оформлення результатів роботи і критерії оцінки роботи студента під час практики.

3.Ознайомити студентів з програмою практики.

4. Погодити з керівником практики від підприє­мства календарно-тематичний план практики зі спеціальності, враховуючи специфіку діяльності базового підприємства і затвердити його.

4. Підтримувати зв'язки з керівником практики від підприє­мства з питань організації і якості проходження практики.

5. Здійснювати контроль за виконанням студентами-прак­тикантами програми виробничої практики, дотриманням календарно-тематичного плану робо­ти; надавати їм методичну допомогу; проводити відстеження щодо професійним становлення студента на про­тязі терміну практики.

6. Доповідати про перебіг практики студентів на засіданні кафедри.

7. Перевіряти виконання всіх завдань програми, виставляти оцінку за
їх виконання.

8. Робити зауваження щодо складання щоденника.

9. Забезпечити своєчасність перевірки звіту про практику, на­писати рецензію, де вказати недоліки та шляхи їх усунення.

10. Згідно з графіком організувати захист студентами звіту з прак­тики.

11. Виставити об’єктивну оцінку за змістом звіту з практики та результатами його захисту, проставити оцінку в заліковій книжці студента та екзаме­наційній відомості.

12. Надати звіт про результати проходження студентами практики, представити його завідуючому кафедрою обліку і аудиту (не пізніше тижню після закінчення строку практики).

13. Здати звіти студентів до архіву кафедри.

Керівник практики студентів від базового підприємства призначається наказом кері­вника підприємства; відповідає за якість організації проходження студентами практики на базовому підприємстві, здійснює навчально-методичне керівництво роботою студента по виконанню програми практики безпосередньо на робочому місці фахівця. Він знайомить студента з історією підприємства; діяльністю підприємства в сучасних умовах, з персональним складом і функці­ями фахівців підприємства; основними правилами, принципами та нормами, за якими працює підприємство; досягненнями підприємства за попередній період; діяльністю підрозділу, в якому студент проходе практику, та службо­вою ієрархією всередині підрозділу.

Права керівника виробничої практики від підприємства:

1. У відповідності з діючим законодавством Украї­ни одержувати за рахунок коштів підприємства додаткову оплату за роботу з навчання і виховання студентів-практикантів.

2. Брати участь у складанні програми та календарно-тематичного плану практики.

3. Бути присутнім під час захисту студентами-практикантами звіту з прак­тики.

4. Відвідувати лекції та практичні заняття з облікових дисциплін, засідання кафедри обліку і аудиту з питань практичної підготовки студентів, брати участь в науково-практичних студентських конференціях.

5. Вносити кафедрі, факультету та університету пропозиції щодо удосконалення виробничого навчання студентів, підвищення якості професійної підготовки.

Обов'язки керівника виробничої практики від підприєм­ства:

1. Розглянути та затвердити календарно-тематичний план роботи студента-прак­тиканта.

3. Бути обізнаним щодо змісту програми практики, програмних вимог до рівня знань і професійних вмінь студентів-практикантів, всебічно сприяти їх розвиненню, вихованню у практиканта любові до обраної професії, відчуття відповідальності за якість виконаної роботи.

4. Ознайомити студента-практиканта з правилами внутріш­нього трудового розпорядку підприємства.

5. Забезпечити необхідні умови праці, дотримання правил техніки безпеки та охорони праці.

6. Своєчасно забезпечити студента-практиканта робочим місцем, сучасною обчислювальною технікою.

7. Надати можливість студенту-практиканту опрацювати бухгалтерські документи підприємства; ознайомити його з переліком документів, інформація яких є комерційною таємницею підприємства.

8. Надавати студентам фахові поради та вказівки, згідно з календарно-тематичним планом і робочою про­грамою виробничої практики, давати студенту доручен­ня на виконання облікових робіт та відповідні пояснення щодо порядку і якості їх виконання.

9. Регулярно здійснювати контроль за дотриманням студентом трудової дисципліни, за своєчасним та якісним виконанням завдань згідно програми практики; надавати йому практичну допомогу, перевіряти і підписувати щоденник з виробничої практики.

10. Приймати участь в підведені підсумків практики, оцінити повноту та якість виконання студентом-практикантом завдань, передбачених програмою практики, відобразити це у письмовому відгуку.

Права студента-практиканта:

1. З урахуванням місця майбутнього працевлаштування обирати для проходження практики базове підприємство.

2. Розраховувати на забезпечення базовим підприємством безпечних умов праці і дотримання вимог охорони праці.

3. Одержувати консультації керівників практики.

4. Висувати пропозиції щодо удосконалення організації практики студентів.

Обов'язки студента-практиканта:

1. Свідомо та відповідально підходити до підбору базового підприємства, детально аналізуючи його відповідність вимогам (що вказані у п. 2.2).

2. Сприяти встановленню договірних відносин між університетом та базовим підприємством.

3. В день початку практики пройти на кафедрі інструктаж, одержати щоденник, направлення, програму; вчасно прибути на базу практики, стати на табельний облік й сповістити про це на кафедру.

4. Скласти календарно-тематичний план виробничої практики, погодивши та затвердивши його у керівників практики від університету та підприємства.

5. Суворо дотримуватись правил внутрішнього трудового розпорядку базового підприємства, правил техніки безпеки й вимог охорони праці.

6. Повністю виконати програму практики, підготувати, представити та захистити звіт з практики у терміни, встановлені графіком навчального процесу.


Читайте також:

  1. II. Права та обов'язки адміністрації організації, що проводить туристську подорож
  2. IV. Обов'язки і права керівника та заступника керівника подорожі
  3. XV. Реалізація права вступників на вибір місця навчання
  4. А/. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права.
  5. АВТОРСЬКЕ ПРАВО І СУМІЖНІ ПРАВА
  6. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
  7. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
  8. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
  9. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
  10. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
  11. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
  12. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ




Переглядів: 608

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Форми організації практики | Зміст практики, її програми

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.