Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Договір транспортного експедирування

Договори перевезення вантажів, пасажирів і багажу

Договори про надання послуг

 

З економічного погляду послуга – це цілеспрямована діяльність людини (групи людей), результати якої виявляються в корисному ефекті, що задовольняє будь-яку потребу суспільства. Цей суспільно корисний ефект (або благо) виступає не у формі речей, а у формі діяльності.

Перелік послуг є надзвичайно широкий. Тому не дивно, що відносини з надання того чи іншого виду послуг врегульовують різні договори: договори перевезення вантажів, пасажирів і багажу, договір транспортного експедирування, договір страхування, агентський договір, договір комісії, договір зберігання.

Правове регулювання договорів перевезення вантажів, пасажирів і багажу. Спеціальне правове регулювання відносин перевезення вантажів, пасажирів і багажу залежить від виду транспорту, яким здійснюється таке перевезення. Згідно зі ст. 2 Закону України від 10.11.1994 р. «Про транспорт» відносини, пов’язані з діяльністю транспорту, регулюються зазначеним Законом, кодексами (статутами) окремих видів транспорту, іншими актами законодавства України.

Поняття договорівперевезення вантажів, пасажирів і багажу. Згідно зі ст. 909 ЦК України (ст. 307 ГК України) за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобовязується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобовязується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату.

За договором перевезення пасажира одна сторона (перевізник) зобовязується перевезти другу сторону (пасажира) до пункту призначення, а в разі здавання багажу також доставити багаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання багажу, а пасажир зобовязується сплатити встановлену плату за проїзд, а у разі здавання багажу також за його провезення (ст. 910 ЦК України).

Правове регулювання договору транспортного експедирування. Відносини транспортної експедиції на загальному рівні врегульовано ст. 316 ГК України, гл. 65 ЦК України. Спеціальним нормативним актом у цій сфері є Закон України від 01.07.2004 р. «Про транспортно-експедиторську діяльність». Відносини в галузі транспортно-експедиторської діяльності також регулюються законами України від 10.11.1994 р. «Про транспорт», від 16.04.1991 р. «Про зовнішньоекономічну діяльність», від 20.10.1999 р. «Про транзит вантажів», транспортними кодексами та статутами, а також іншими нормативно-правовими актами, які видають відповідно до них.

Поняття договору транспортного експедирування. Згідно зі ст. 9 Закону України «Про транспортно-експедиційну діяльність» за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобовязується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, повязаних з перевезенням вантажу.Це визначення дублюється у ст. 316 ГК України та ст. 929 ЦК України.


Читайте також:

  1. Амстердамський Договір
  2. Берестейський мирний договір УНР з державами німецько-австрійського блоку. Падіння радянської влади в Україні
  3. Брестський мирний договір
  4. Вибір виду транспортного засобу
  5. Використання геоінформаційних систем для аналізу природоохоронної діяльності газотранспортного підприємства («ЕКОГІС»).
  6. Відповідальність за невиконання, неналежне виконання договірних зобов’ язань
  7. Відповідальність за порушення договірних зобов'язань
  8. Відповідальність за порушення договірних зобов’язань
  9. Відповідно до ч. 1 ст. 638 ЦК України Договір вважається укладеним, якщо сторони у належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
  10. Всю сукупність теорій виникнення держави можна обєднати в наступні напрямки теорій: теологічну, патріархальну, договірну, органічну, класову, теорію насильства тощо.
  11. Гетьман І.Виговський, його боротьба за збереження незалежності України. Гадяцький договір 1658р.
  12. Договір банківського вкладу




Переглядів: 679

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Договір комерційної концесії | Сторони господарського договору повинні виконувати свої зобов’язання на підставі таких принципів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.