Які документи згідно з Законом України «Про охорону праці» належать до нормативно-правових актів з охорони праці?
а) Правила, норми, регламенти, положення, стандарти, інструкції та інші документи, обов'язкові для виконання. б) Правила, норми, положення, інструкції, що затверджуються міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади. в) Правила, норми, положення, інструкції, що затверджуються органами державного нагляду за охороною праці.
Ким провадиться опрацювання та прийняття нових, перегляд і скасування чинних нормативно-правових актів з охорони праці?
а) Спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці за участю професійних спілок і Фонду соціального страхування від нещасних випадків. б) Міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади. в) Органами державного нагляду за охороною праці. г) Підприємствами та об'єднаннями підприємств.
Ким затверджуються санітарні правила та норми?
а) Спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі охорони здоров'я. б) Міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади. в) Фондом соціального страхування від нещасних випадків. г) Органами державного нагляду за охороною праці.
Хто зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до вимог нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці?
а) Роботодавець. б) Комісія з питань охорони праці підприємства. в) Головний інженер. г) Спеціально уповноважений орган з нагляду за охороною праці.
Яких заходів (з наведених) повинен вживати роботодавець для забезпечення функціонування системи управління охороною праці?
а) Створювати відповідні служби і призначати посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджувати інструкції про їх обов'язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролювати їх додержання. б) Розробляти за участю сторін колективний договір і реалізовувати комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці. в) Забезпечувати виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються. г) Організовувати комісію з питань охорони праці підприємства та контролювати її роботу.