Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Теоретичні відомості

Міжнародні екологічні організації

Конвенція про біологічну розмаїтість.

У 1997 році проходила 19 спеціальна сесія Генеральної Асамблеї ООН, присвячена проблемам захисту НПС. На цій асамблеї виступав Л. Д. Кучма з доповіддю «Порядок денний на 21 сторіччя». У своєму виступі він відзначив, що екологічна складова національної безпеки перетворилася в один з домінуючих показників зовнішньої і внутрішньої політики України. І це зрозуміло, тому що за останні 5 років населення України зменшилося майже на 1 млн. чоловік. «Не все, звичайно, необхідно списувати на екологію, проте, внесок її величезний», - підкреслив Л. Д. Кучма. Тому «Порядок денний на 21 сторіччя» для України не просто абстрактна ідея з невизначеним часом її реалізації. Це наша концепція і стратегія виживання. Підтримка екологічної рівноваги на території держави є одним із пріоритетів державної політики, визначених Конституцією.

Здійснюється гармонізація національного екологічного законодавства з міжнародним. Україна сьогодні є учасницею 17 міжнародних конвенцій в області охорони природи і 4 протоколів до них. Готуються до ратифікації ще 9 багатобічних документів. Забруднення навколишньої природного середовища і надмірне використання природних ресурсів стає для держави невигідним. Майбутнє наших дітей залежить від здатності не тільки розуміти це, але й адекватно діяти.

 

Студенти роблять повідомлення про міжнародні неурядові орга­нізації, які займаються питаннями охорони природи.

До найбільш відомих міжнародних неурядових організацій на­лежать: Міжнародна спілка охорони природи й природних ресур­сів (МСОП), Всесвітній фонд охорони природи (ВФОП), Римський клуб (РК), ГРІНПІС, Міжнародна молодіжна федерація (ММФ), Міжнародна рада наукових спілок (МРНС).

Міжнародна спілка з охорони природи {МСОП) створена 1948 р. (розташована у м. Гланд, Швейцарія), є найстарішою й найбільшою у світі незалежною міжнародною некомерційною організацією. Спілка об'єднує 78 держав. МСОП відіграє керівну роль у світово­му природоохоронному русі в справі поширення єдиного підходу до збереження цілісності й розмаїтості живої природи, до викорис­тання природних ресурсів на принципах сталого розвитку. У рам­ках міжнародних концепцій Спілка допомогла понад 75 країнам у підготовці й реалізації національних природоохоронних стратегій і планів дій. Діяльність Спілки відома за такими науковими видан­нями, як Червоні книги й «Списки тварин і рослин, які перебувають під загрозою зникнення», «Всесвітня стратегія охорони природи», «Списки національних парків і охоронюваних територій».

Всесвітній фонд охорони дикої природи — найчисленніша при­ватна міжнародна екологічна організація, створена 1961 р., об'єд­нує 27 національних відділень в усьому світі, а також близько 5 млн індивідуальних членів. Діяльність фонду полягає, в основному, в наданні фінансової підтримки природоохоронним заходам.

Римський клуб — міжнародна неурядова організація, яка зроби­ла значний внесок у вивчення перспектив розвитку біосфери й про­паганду ідеї необхідності гармонізації стосунків людини й приро­ди. Основна форма її Діяльності — організація великомасштабних досліджень за широким колом питань, переважно в соціально-економічній галузі.

ГРІНПІС — незалежна міжнародна громадська організація, яка ставить за мету запобігання деградації навколишнього сере­довища, створена в Канаді 1971 р. Вона налічує близько 1,5 млн членів, третина яких — американці. ГРІНПІС має статус повно­правного члена або офіційного спостерігача в ряді міжнародних конвенцій з охорони навколишнього середовища; має відділення в 32 країнах світу.

 


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  4. Активне управління інвестиційним портфелем - теоретичні основи.
  5. Білковий обмін: загальні відомості
  6. Біографічні відомості
  7. Боротьба з проявами національної самосвідомості
  8. Вальниці ковзання. Загальні відомості
  9. Види правосвідомості
  10. Виникнення і розвиток свідомості у людини.
  11. Виникнення людської свідомості. Мова і свідомість.
  12. ВІДОМОСТІ ПРО ІНФОРМАЦІЮ, КІЛЬКІСНА МІРА ЇЇ. ВИДИ ПОВІДОМЛЕНЬ




Переглядів: 578

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Міжнародне співробітництво в галузі охорони НПС. (міжнародні документи, конвенція про захист лісів, «Порядок денний на ХХ1 століття). | Недоліки кінцево-різницевих формул Ейлера та можливі шляхи вирішення.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.