Запропонована програма не тільки знаходить найменший елемент, але ще й визначає, на якому місці в масиві він знаходиться.
Наведений приклад алгоритму визначає перший мінімальний елемент в масиві, хоча в ньому може бути і кілька таких елементів. Наприклад, якщо розглянути масив 1, 2, 2, 3, 1 – тут два мінімальні елементи, які рівні 1. Весь секрет полягає в умові a[i]<min. Адже новий елемент масиву буде запам'ятовуватися як найменший лише тоді, коли він строго менший за попередній.
Якщо в алгоритмі поміняти умову a[i]<min на умову a[i]<=min, то визначатиметься останній найменший елемент, оскільки новий елемент масиву буде запам'ятовуватися ще й тоді, коли він дорівнює попередньому.
Щоб розглянутий алгоритм виконував пошук найбільшого елемента, достатньо умову a[i]<min поміняти на а[і]>mах.
Метод обміну («бульбашки»).
Читаємо два перші елементи масиву (5 та 2) і порівнюємо їх між собою. Якщо перший елемент більший за другий то міняємо їх місцями (стане 2 і 5). Далі розглядаємо другий і третій елемент порівнюємо їх між собою і якщо треба то міняємо їх місцями. Отримає впорядкований масив (2,3,5,1,6), тобто максимальний елемент опиняється в кінці масиву. Після цього знову розглядаємо масив, але вже без останнього елемента. Якщо масив має n елементів, то метод обміну треба застосовувати n-1 разів до кожного разу меншої кількості елементів.
Приклад. Нехай в заданому масиві з 10 цілих чисел треба змінити порядок проходження його елементів на зворотний без залучення допоміжнього масиву.