Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Кількість годин – 2

1.Актуальність теми.Спроможність організму до переміщення здійснюється за допомогою спеціалізованої тканини – м’язової. Після вивчення пасивної частини опорнорухового апарату (скелет та його з’єднання) вивчаємо скелетну (посмуговану) мускулатуру, що рухає окремі частини тіла та тіло в цілому. Будова рухового апарата є предметом анатомії, але знання цього розділу необхідне для засвоєння біохімії, яка вивчає біоенергетику м’язів, для фізіології, біомеханіки, біокібернетики, лікувальної фізкультури.

2. Навчальні цілі.Вивчити на препаратах, схемах, муляжах та малюнках топографію м’язів поясу верхньої кінцівки та плеча, їх функціональне значення. Топографія пахвової порожнини.

3. Базовий рівень знань та вмінь:

- з курсу біології: філогенез м’язової системи;

- з курсу анатомії: знання будови скелета;

4. Зміст теми заняття. М'язи верхньої кінцівки(musculi membri superioris)

І. М'язи плечового пояса (musculi cinguli membri superioris)

- Дельтоподібний м'яз (musculus deltoideus) - починається від ключиці і лопатки (акроміона, ості лопатки); прикріплюється до дельтоподібної горбистості плечової кістки. Функція: відводить руку (плече), передні волокна м'яза виконують згинання, а задні - розгинання плеча.

- надостьовий м'яз (musculus supraspinаtus) - починається в одноіменній ямці лопатки; прикріплюється до великого горбка плечової кістки. Функція: відводить руку (плече).

- підостьовий м'яз (musculus infraspinatus) - починається е одноіменній ямці лопатки; прикріплюється до великого горбка плечової кістки. Функція: обертає плече назовні (супінація плеча).

- малий круглий м'яз (musculus teres minor) - починається від тильної поверхні лопатки; прикріплюється до великого горбка плечової кістки. Функція: обертає плече назовні (супінація).

- великий круглий м'яз (musculus teres major) - починається від нижнього кута лопатки; прикріплюється до малого горбка плечової кістки. Функція: обертає плече всередину (пронація), розгинає і приводить руку (плече).

- підлопатковий м'яз (musculus subscapulars) - починається в одноіменній ямці лопатки; прикріплюється до малого горбка плечової кістки. Функція: обертає плече всередину (пронація), приводить руку (плече).

2. М'язи плеча (musculi brаchii):

2.1. передня група - згиначі:

- Дзьобо-плечовий м'яз (musculus coracobrachialе) - починається від дзьобоподібного відростка лопатки; при­кріплюється до плечової кістки. Функція: згинає і приводить плече.

- Двоголовий м'яз плеча (musculus biceps brаchii) - починається двома головками: довгою головкою (caput Iongum) - від верхнього краю суглобової западини лопатки і короткою головкою (caput breve) від дзьобоподібного від­ростка лопатки; прикріплюється до горбистості променевої кістки. Функція: згинає плече і передпліччя.

- Плечовий м'яз (musculus brachiаlis) - починається від плечової кістки; прикріплюється до горбистості ліктьо­вої кістки. Функція: згинає передпліччя.

2.2. задня група - розгиначі:

- Триголовий м'яз плеча (musculus triceps brаchii) - починається трьома головками: довгою головкою (caput longum) - від нижнього краю суглобової западини лопатки, медіальною і латеральною головками від плечової кістки; прикріплюється до ліктьового відростка. Функція: розгинає плече і передпліччя.

- Ліктьовий м'яз (musculus anconeus) - починається на задній поверхні латерального надвиростка плечової кіст­ки; прикріплюється до ліктьового відростка. Функція: розгинає передпліччя.

Топографія верхньої кінцівки: - дельто-грудна борозна (sulcus deltoideopectorаlis) - розміщена між дельтоподібним і великим грудним м'язами; пахвова порожнина (cаvitas axillaris) - має чотири стінки: передню, утворену великим і малим грудними м'язами; задню, утворену найширшим м'язом спини, підлопатковим і великим круглим м'язами; медіальну – переднім зубчастим м'язом; латеральну, утворену плечовою кісткою, двоголовим та дзьобоплечовим м'язами. На задній стінці знаходиться трикутний простір, обмежений хірургічною шийкою плечової кістки, великим круглим і підлопатковим м'язами. Цей простір довгою головкою триголового м'яза ділиться на два отвори: латеральний - 4-сторонній (foramen quadrilаterum) і ме­діальний - 3-сторонній (foramen trilаterum); передня стінка пахвової порожнини поділяється на три трикутники:

ключично-грудний (trigonum clavipectorаle),обмежений ключицею і верхнім краєм малого грудного м'яза; грудний (trigonum pectorаle), який відповідає малому груд­ному м'язу (обмежений верхнім та нижнім краями малого грудного м'яза); підгрудний (trigonum subpectoralе), обмежений нижнім краєм малого грудного м'яза і нижнім краєм великого грудного м'яза;

— плечом'язовий канал (canаlis humeromusculаris) – канал променевого нерва (canаlis nervi radiаlis) – спіральний канал (canаlis spirаlis) - утворений борозною променевого нерва (спіральною борозною) і триголовим м'язом;

— між плечовим м'язом і двоголовим м'язом є медіальна і латеральна двоголові борозни (sulcus bicipitаlis mediаlis et sulcus bicipitdlis lateralis);


Читайте також:

  1. Ni - загальна кількість періодів, протягом яких діє процентна ставка ri.
  2. Абсолютний фагоцитоз або елімінуюча здатність крові (ЕЗК) — це кількість фагоцитованих мікробних клітин лейкоцитами 1 мкл крові.
  3. БИЛИНА ПРО ІВАНА ГОДИНОВИЧА – ПЕРЕСПІВ АРХАЇЧНОГО МІФУ ПРО РІЧНІ СЕЗОНИ
  4. Біомаса - Кількість живої речовини на одиниці площі чи об'єму місцеперебування в момент спостереження. Визначається сумою біомаси усіх популяцій, що населяють дану екосистему.
  5. В межах наукового підходу існує велика кількість концепцій, але найбільш переконлива – еволюційна теорія.
  6. В однакових об'ємах різних газів за однакових умов (температура і тиск) міститься однакова кількість молекул.
  7. Викладення матеріалу теми – 1,5 години.
  8. Вимірювання інформації в теорії інформації (інформація, як знята невизначеність). Кількість інформації по Хартлі
  9. Випишіть 3 партії, що на вибораз 1994р. набрали найбільшу кількість голосів, зазначте прізвища їх лідеорів, яку ідеологію вони ісповідували?
  10. Виробіток – показник рівня продуктивності праці, який характеризує кількість продукції, що виготовлено на одиницю часу або приходиться на одного середньооблікового працівника.
  11. Виховна година
  12. Відрядна та погодинна система оплати праці




Переглядів: 271

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.