Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Класифікація фінансових потоків.

Класифікація інформаційних потоків

Класифікацію інформаційних потоків доцільно будувати за такими ознаками:

За відношенням до логістичних операцій і функцій можна виділити елементарні, комплексні, ключові та базисні інформаційні потоки.

За відношенням до логістичної системи (або її окремих ланок) інформаційні потоки поділяються на:

· внутрішні й зовнішні (відповідно такі, що циркулюють всередині логістичної системи (або її окремої ланки) чи між логістичною системою і зовнішнім середовищем);

· горизонтальні, що належать до одного рівня ієрархії логістичної системи, і вертикальні – від верхнього рівня логістичного менеджменту до нижчого і навпаки;

· вхідні й вихідні щодо входу (виходу) логістичної системи (або її окремої ланки).

За видом носіїв інформації найпоширенішими є потоки на паперових носіях (документи), а при використанні комп’ютерних технологій обробки інформації та здійснення транзакцій – в електронному вигляді.

За часом виникнення інформації розрізняють регулярні (стаціонарні) потоки, що відповідають регламентованій у часі передачі даних, періодичні потоки (із жорстким обмеженням на час передачі) та оперативні потоки, які забезпечують зв’язок абонентів у інтерактивному й діалоговому режимах “on line” та “off line”.

Залежно від призначення виділяють директивні (управляючі) інформаційні потоки, потоки нормативно-довідкової інформації, інформації для обліку й аналізу та допоміжні інформаційні потоки.

За ступенем відкритості й рівня значущості розрізняють відкриті, закриті, комерційні, секретні (конфіденційні), прості, рекомендовані інформаційні потоки.

За способом передачі даних можна виділити такі види інформаційних потоків: кур’єром, поштою, телефоном, телеграфом, телетайпом, каналами радіо, телебачення, електронною поштою, факсимільною мережею, телекомунікаційними мережами.

 

 

Логістичні фінансові потоки неоднорідні за своїм складом, напрямом руху, призначенням та низкою інших ознак. Потреба у визначенні найефективніших способів керування логістичними фінансовими потоками обумовлює необхідність проведення їх докладної класифікації. Для класифікації фінансових потоків у логістиці використовуються такі основні ознаки: відношення до логістичної системи; напрям руху; призначення; спосіб перенесення авансованої вартості; форма розрахунку; вид господарських зв’язків.

За належністю до конкретної логістичної системи розрізняють зовнішні і внутрішні фінансові потоки. Зовнішній фінансовий потік протікає у зовнішньому середовищі, тобто за межами логістичної системи, котра розглядається. Внутрішній фінансовий потік існує всередині логістичної системи і видозмінюється за рахунок виконання разом із відповідним товарним потоком цілої низки логістичних операцій. У свою чергу зовнішні логістичні фінансові потоки за напрямом руху діляться на вхідні й вихідні фінансові потоки:

· вхідний фінансовий потік надходить до логістичної системи із зовнішнього середовища;

· вихідний фінансовий потік починає свій рух із логістичної системи, яка розглядається, і продовжує існувати у зовнішньому середовищі.

За призначенням логістичні фінансові потоки можна поділити на такі групи:

· фінансові потоки, обумовлені процесом закупівлі товарів;

· інвестиційні фінансові потоки;

· фінансові потоки, пов’язані із відтворенням робочої сили;

· фінансові потоки, пов’язані із формуванням матеріальних витрат у процесі виробничої діяльності підприємства;

· фінансові потоки, що виникають у процесі продажу товарів.

За способом перенесення авансованої вартості на товари логістичні фінансові потоки поділяються на потоки фінансових ресурсів, що супутні рухові основних фондів підприємства (до них належать інвестиційні фінансові потоки і частково фінансові потоки, пов’язані з формуванням матеріальних витрат), а також на потоки фінансових ресурсів, обумовлені рухом оборотних коштів підприємства (до них належать всі інші групи фінансових потоків, котрі виділяються нами при їх класифікації за призначенням).

Залежно від форм розрахунків, які застосовуються, всі фінансові потоки в логістиці можна диференціювати на дві великі групи:

· грошові фінансові потоки, що характеризують рух готівкових фінансових коштів;

· інформаційно-фінансові потоки, обумовлені рухом безготівкових фінансових коштів.

У свою чергу, грошові фінансові потоки поділяються на потоки готівкових фінансових ресурсів для гривневих розрахунків і для розрахунків валютою, а до інформаційно-фінансових потоків належать потоки безготівкових фінансових ресурсів з розрахунків платіжними дорученнями, платіжними вимогами, інкасовими дорученнями, документарними акредитивами, розрахунковими чеками, дебетовими і кредитними платіжними картками. Поряд із грошовими та інформаційно-фінансовими потоками існують обліково-фінансові потоки. На відміну від перших двох видів, які утворюються при організації фінансових розрахунків між підприємством-продавцем і підприємством-покупцем, обліково-фінансові потоки виникають у ході виробництва товарів чи надання послуг на стадії збільшення авансованої вартості. Під збільшенням авансованої вартості розуміють процес формування матеріальних витрат у виробничій діяльності конкретного підприємства. Рух фінансових ресурсів у рамках названого процесу і характеризує логістичні обліково-фінансові потоки.

За видами господарських зв’язків розрізняються горизонтальні й вертикальні фінансові потоки. Перші відбивають рух фінансових коштів між рівноправними суб’єктами підприємницької діяльності, другі – між дочірніми й материнськими комерційними організаціями. Слід зазначити, що можна і далі продовжувати класифікацію фінансових потоків, використовуючи з даною метою такі ознаки, як стадія круговороту капіталу, джерела одержання фінансових коштів, термін їх проходження тощо. Однак, оскільки необхідність класифікації фінансових потоків обумовлюється потребою визначення найефективніших способів керування ними, то будемо вважати, що у кожному конкретному випадку треба встановлювати свій, особливий склад класифікаційних ознак логістичних фінансових потоків.

Основною метою фінансового обслуговування товарних потоків у логістиці є забезпечення їх руху фінансовими ресурсами у необхідних обсягах, у потрібний термін, з використанням найефективніших джерел фінансування.

 

 


Читайте також:

  1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  2. V. Класифікація і внесення поправок
  3. V. Класифікація рахунків
  4. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.
  5. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  6. Амортизація як джерело фінансових ресурсів підприємств
  7. Аналіз доцільності фінансових інвестицій у корпоративні права.
  8. Аналіз рівня, динаміки та структури фінансових результатів підприємства
  9. Аналіз стратегічних альтернатив та визначення оптимальної стратегії формування фінансових ресурсів
  10. АНАЛІЗ ФІНАНСОВИХ ЗВІТІВ
  11. Аналіз фінансових інвестицій та їх ефективності.
  12. Аналіз фінансових коефіцієнтів.




Переглядів: 1673

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Підходи до класифікації запасів | Лекція № 1

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.