Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Підходи до класифікації запасів

 

Запаси можна класифікувати за різними ознаками, зокрема за параметрами руху матеріального потоку - у часі і в просторі, та за функцією, що виконує запас.

Один із варіантів класифікації запасів за місцем знаходження розглядає всі запаси в економіці та розглядає їх як сукупні. Вони включають в себе сировину, матеріали, напівфабрикати, деталі, готові вироби та запасні частини для ремонту та сервісного обслуговування. Сукупні запаси виробництва, поділяються на два види – виробничі та товарні запаси. Виробничі запаси потрібні для виробничого споживання та повинні забезпечити безперебійність виробничого процесу. Товарні запаси необхідні для безперебійного забезпечення споживачів матеріальними ресурсами. Виробничі та товарні запаси визначаються в натуральних, умовно-натуральних і вартісних одиницях виміру.

Відповідно до іншої класифікації, запаси за місцем знаходження поділяються на запаси у вигляді сировини і матеріалів на складі, запаси незавершеного виробництва та запаси готової продукції на складі.

За виконуваними функціями виробничі і товарні запаси поділяються на: поточні, підготовчі, гарантійні, сезонні і перехідні.

Поточні запаси забезпечують безперервність виробничого процесу між двома суміжними поставками сировини чи комплектуючих та безперебійність відвантаження готової продукції зі складу. Поточні запаси складають основну частину виробничих і товарних запасів. Їх величина постійно змінюється.

 

Виробничі запаси Товарні запаси
Запаси в організації-виробника Запаси готової продукції на складі Запаси в каналах сфери обігу Запаси в дорозі Запаси на підприємствах торгівлі
Поточні Підготовчі Гарантійні Сезонні Перехідні

 


Рис. Рух матеріальних потоків та утворення запасів


3. Визначення поняття «управління матеріальним потоком»

 

Управління матеріальним потоком розглядається як діяльність, метою якої є поліпшення забезпечення матеріальними ресурсами, підвищення рівня використання виробничих потужностей, забезпечення найбільш ефективного використання матеріальних ресурсів в ході виробничого процесу та прискорення оборотності коштів, вкладених в матеріальні ресурси та зменшення витрат, пов’язаних з матеріальними потоками та запасами.

Важливою особливістю матеріального потоку є зміна матеріально-речової форми та вартості на вході та на виході з кожної окремої операції, підсистеми організації. При продажі матеріального потоку у вигляді готової продукції ця вартість складатиме значну частину собівартості. Ефективність організації руху, зберігання та обробки матеріального потоку дозволяє зменшити вартість матеріального потоку, як наслідок – і собівартість готової продукції, що, в першу чергу, і зумовлює необхідність управління матеріальними потоками, що і становить ключову задачу і пріоритет логістики на стратегічному, тактичному та операційному рівнях.

Також є визначення матеріального потоку як «руху та збереження матеріалів та товарів, які починаються від транспортування від постачальника сировини, матеріалів і комплектуючих, і закінчується після продажним сервісом та утилізацією». Таке визначення враховує потоки на всіх стадіях повного життєвого циклу продукції.


Читайте також:

  1. АЛЬТЕРНАТИВНІ ПІДХОДИ ДО ВИДІЛЕННЯ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ
  2. Аналіз запасів
  3. Антагоністичні - критеріальні класифікації надто спрощені, тому дослідники
  4. Аудит матеріально-виробничих запасів
  5. Аудит матеріально-виробничих запасів
  6. Базові та прикладні класифікації
  7. Важливою ознакою класифікації є принцип побудови перетворювачів кодів, згідно з яким їх можна поділити на чотири групи.
  8. Види документів за ознаками класифікації та групами
  9. Види запасів
  10. Види запасів
  11. Види матеріальних запасів
  12. Види матеріальних запасів




Переглядів: 649

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація матеріальних потоків | Класифікація фінансових потоків.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.