Акордна оплата праці передбачає встановлення розцінку не за одиницю виконаної роботи, а відразу на весь обсяг робіт із встановленням строку його виконання. Фактична заробітна плата кожного робітника дорожньої бригади є часткою у фонді оплати праці і залежить від кваліфікаційного рівня працівника, коефіцієнта трудової участі і фактично відпрацьованого часу.
Для складання акордного наряду спочатку розраховується термін фактичного закінчення робіт, потім кількість фактично відпрацьованих робітниками годин і всі дані разом з цими заносяться до акордного наряду (див. зразок виконання курсової роботи).
Нарахування і розподіл заробітної плати
Оплата праці (заробітна плата) – грошовий вираз вартості і ціни робочої сили, який виступає у формі будь-якого заробітку, виплаченого власником підприємства працівникові за виконану роботу.
В курсовій роботі спочатку розраховують коефіцієнт трудової участі для кожного члена бригади. При розрахунку КТУ використовують нормативи, які залежать від якості і кількості роботи працівників.
Далі розраховують фонд зарплати бригади і трудоємність виконуваної роботи. Наступним кроком в розрахунку зарплати буде визначення преміальних доплат і премії за досягнуту економію. Кожного разу при розрахунках слід використовувати коефіцієнти, які приведені в додатках до методичного посібника.
Після розрахунку колективного приробітку розподіляють заробітну плату між членами бригади. При цьому кожен робітник отримує заробітну плату залежно від його кваліфікації та відпрацьованого часу. Колективний приробіток розподіляють між членами бригади по КТУ. В розрахунках зарплати враховані також доплати :
· Бригадирові за керівництво бригадою.
· За професійну майстерність.
· За важкі та шкідливі умови праці.
Розміри доплат, годинні тарифні ставки та інші вихідні дані, необхідні для розрахунків приведені в додатках до методичного посібника.
Приклад розрахунку та розподілу зарплати приведені в розділі 5.