Методичні рекомендації до проведення семінарського заняття
При підготовці до семінарського заняття студенти мають з’ясувати, що головною метою спрощеного провадження у кримінальному процесі є економія матеріальних затрат держави, часових затрат суддів, прокурорів та інших учасників кримінального судочинства. Цей вид провадження спрямований на підвищення оперативності і скорочення строків розгляду кримінальних проваджень про кримінальні проступки, які не є суспільно небезпечними, в суді першої інстанції. Законодавцем врахований накопичений із 2001 року досвід використання цього процесуального інституту ( ч.3 ст.299 КПК України 1960 року зі змінами 2001 року.)
Процесуальний порядок розгляду кримінальних проступків регламентований ст. 381КПК(Загальні положення спрощеного провадження щодо кримінальних проступків) та ст. 382КПК (Розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні.).
Суд присяжних став новелою нашого кримінального процесу і реалізацією конституційного положення(ст124 Конституції) про участь народу у здійсненні правосуддя. Відповідно до ст. 383 КПК провадження судом присяжних здійснюється у відповідності із загальними правилами. Суд присяжних утворюється при місцевому загальному суді першої інстанції. Усі питання, пов'язані з судовим розглядом, судді і присяжні вирішують спільно.
Тема № 18. Провадження в суді апеляційної інстанції.
Практичне заняття:Провадження в суді апеляційної інстанції.
Навчальна мета заняття:
Під час заняття, студенти повинні отримати знання, про провадження в суді апеляційної інстанції.
Час проведення 1 година.
Місце проведення спеціалізована навчальна аудиторія.
Навчальні питання
Поняття та значення апеляційного провадження
Особливості апеляційного оскарження окремих судових рішень.