Методичні рекомендації до проведення семінарського заняття
Студенти мають вивчити рекомендовані міжнародні акти, які регулюють здійснення міжнародного співробітництва правоохоронних і судових органів у сфері кримінального судочинства. Слід зазначити, що в Україні немає систематизованих нормативно-правових актів щодо міжнародного співробітництва у боротьбі зі злочинністю. Наявність у іноземних громадян дипломатичного імунітету зумовлює значні особливості у кримінальному судочинстві. Надання правової допомоги здійснюється на підставі міжнародних угод та національного законодавства, а також на засадах взаємності.
Завдання для практичного заняття
1.У провадженні слідчого Дергачівського райвідділу внутрішніх справ знаходиться кримінальна справа за фактом розбійного нападу на громадян Російської Федерації Бубнікова і Мерлузова, які мешкають у м. Белгороді. Слідчому необхідно визнати їх потерпілими і допитати.
Який процесуальний порядок виклику і допиту іноземних громадян? Який порядок направлення окремого доручення в такій ситуації?
2.У провадженні слідчого прокуратури м. Харкова знаходиться кримінальна справа по обвинуваченню директора ООО “Грандтекстиль” громадянина України Закутько у скоєнні шахрайства відносно одного з польських підприємств, шляхом направлення останньому фальшивого векселя. Слідчому необхідно допитати директора польського підприємства “Visla” про обставини підписання договору з ООО “Грандтекстиль”, в ході якого був прийнятий фальшивий вексель, вилучити даний вексель з польського банку, який обслуговує підприємство “Visla”, вилучити з бухгалтерії підприємства договір.
Складіть проект міжнародного слідчого доручення польським правоохоронним органам.