Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конституційне звернення, документи та матеріали до нього подаються у трьох .примірниках.

Суб'єктами права на конституційне звернення з питань дачі висновків Конституційним Судом України є громадяни України, іноземці, особи без громадянства та юридичні особи.

У свою чергу визначаються підстави для відмови у від­критті конституційного провадження. До їх числа належать: відсутність встановленого Конституцією і Законом права на конституційне подання, звернення; невідповідність подання і звернення вимогам, передбачених Конституцією і Законом; непідвідомчість Конституційному Суду питань, порушених у конституційному поданні, зверненні.

Закон визначає порядок провадження у справах у Кон­ституційному Суді України: порядок відкриття провадження у справі; утворення у складі Конституційного Суду колегії суддів та їх повноваження; порядок проведення засідань Конституційного Суду, а також пленарних засідань.

Засідання суду є повноважним, якщо на ньому присутні не менш як 11 суддів, а рішення приймається, якщо за нього проголосувало більше половини суддів, які брали участь у

Засіданні.

Пленарне засідання вважається повноважним, якщо на ньому присутні не менш як 12 суддів, а рішення приймаєть­ся якщо за нього проголосувало не менш як 10 суддів.

Учасниками конституційного провадження є суб'єкти права на конституційне подання і конституційне звернення, їхні представники, а також залучені Конституційним Судом України до участі у розгляді справи органи та посадові осо­би, свідки, експерти та перекладачі.

Неявка з поважної причини учасника конституційного провадження на пленарне засідання або на засідання Кон­ституційного Суду України може бути підставою для відкла­дення розгляду справи.

У разі повторної неявки з поважної причини учасника конституційного провадження на пленарне засідання або на засідання Конституційного Суду України Конституційний Суд України може прийняти рішення про розгляд справи на відповідному засіданні за його відсутності.

-480-

У разі неявки без поважних причин учасника конститу­ційного провадження Конституційний Суд України приймає рішення за його відсутності.

Строк провадження у справах за конституційними подан­нями не повинен перевищувати трьох місяців.

У разі провадження за конституційним поданням, яке ви­знане Конституційним Судом України невідкладним, строк розгляду такого подання не повинен перевищувати одного місяця.

Строк провадження у справах за конституційними звер­неннями не повинен перевищувати шести місяців.

Згадані строки конституційного провадження починають обчислюватися з дня прийняття процесуальної ухвали про відкриття конституційного провадження у справі.

Конституційний Суд України за результатами розгляду справ щодо конституційних законів та інших актів парламен­ту, актів Президента, актів уряду, правових актів Автоном­ної Республіки Крим приймає рішення.

Конституційний Суд України може визнати неконститу­ційним правовий акт повністю або в окремій його частині.

У разі якщо у процесі розгляду справи за конституцій­ним зверненням виявлено невідповідність Конституції Украї­ни інших правових актів (їх окремих положень), крім тих, щодо яких відкрито провадження у справі і які впливають на прийняття рішення чи дачу висновку у справі, Конституцій­ний Суд України визнає такі правові акти (їх окремі поло­ження) неконституційними.

Разом з окремою думкою судців Конституційного Суду України їх офіційно оприлюднюють наступного робочого дня після їх підписання.

Рішення і висновки Конституційного Суду України разом з окремою думкою суддів Конституційного Суду України публікуються у "Віснику Конституційного Суду України" та в інших офіційних виданнях України.

Конституційний Суд України відкриває нове проваджен­ня у справі при виявленні нових обставин у справі, що не бу­ли предметом його розгляду, але існували на час розгляду і прийняття рішення або дачі висновку в справі.

Рішення і висновки Конституційного Суду України рів­ною мірою є обов'язковими до виконання.

'/, 16 2-290

-481 -

Копії рішень і висновків Конституційного Суду України надсилаються наступного робочого дня після їх офіційного оприлюднення суб'єкту права на конституційне подання чи конституційне звернення, з ініціативи якого розглядалася справа, до Міністерства юстиції України, а також до органу влади, що прийняв правовий акт, який був предметом роз­гляду в Конституційному Суді України.

У разі потреби Конституційний Суд України може визна­чити у своєму рішенні, висновку порядок і строки їх вико­нання, а також покласти на відповідні державні органи обов'язки щодо забезпечення виконання рішення, додержан­ня висновку.

Конституційний Суд України має право зажадати від ор­ганів письмового підтвердження виконання рішення, додер­жання висновку Конституційного Суду України.

Невиконання рішень та недодержання висновків Консти­туційного Суду України тягнуть за собою відповідальність згідно з законом.

Конституційний Суд України дає також висновки у спра­вах з питань: офіційного тлумачення Конституції України та законів України; про відповідність Конституції України чин­них міжнародних договорів України або тих міжнародних договорів, що вносяться до Верховної Ради України для на­дання згоди на їх обов'язковість; щодо додержання консти­туційної процедури розслідування і розгляду справи про усу­нення Президента України з поста в порядку імпічменту.

Рішення приймаються, висновки даються Конституцій­ним Судом України поіменним голосуванням шляхом опиту­вання суддів Конституційного Суду України.

Пропозиції суддів Конституційного Суду України до про­екту рішення чи висновку голосуються у порядку надхо­дження.

Судді Конституційного Суду України не мають права ут­римуватися від голосування.

Рішення і висновки Конституційного Суду України моти­вуються письмово, підписуються окремо суддями Конститу­ційного Суду України, які голосували за їх прийняття і які голосували проти їх прийняття, та оприлюднюються. Вони є остаточними і не підлягають оскарженню.

Підписання суддею Конституційного Суду України рішен­ня, висновку Конституційного Суду України є обов'язковим.

-482-

Окрема думка судді Конституційного Суду України, який підписав рішення чи висновок Конституційного Суду Украї­ни, викладається суддею Конституційного Суду України у письмовій формі і додається до рішення чи висновку Консти­туційного Суду України.

Рішення і висновки Конституційного Суду України підпи­суються не пізніше семи днів після прийняття рішення, дачі висновку. Вони рівною мірою є обов'язковими до виконання. Порядок їх виконання визначає Закон.

Окремо Закон визначає особливості конституційного провадження у справах щодо: неконституційності законів та інших актів парламенту, актів Президента, актів уряду, пра­вових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим; конституційно-правових актів, що викликають спір стосовно повноважень конституційних органів державної влади Украї­ни; органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування; конституційності актів про при­значення виборів, всеукраїнського референдуму чи місцево­го референдуму в Автономній Республіці Крим; відповідності положень чинних правових актів парламенту, Президента, Уряду України, правових актів Автономної Республіки Крим конституційним принципам і нормам стосовно прав і свобод людини і громадянина; питань конституційності, що виника­ють у процесі загального судочинства; конституційності пра­вових актів, якими суперечливо регулюється порядок реалі­зації конституційних прав і свобод людини і громадянина; конституційності чинних міжнародних договорів України та міжнародних договорів України, що вносяться до Верховної Ради для надання згоди на їх обов'язковість; відкриття кон­ституційного провадження у справах щодо додержання кон­ституційної процедури розслідування справи про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту; офіційно­го тлумачення Конституції та законів України.

На підставі Закону України "Про Конституційний Суд України" 5 березня 1997 р. був прийнятий Регламент Кон­ституційного Суду України, в якому визначено процедуру виборів Голови, заступників Голови Конституційного Суду, призначення секретарів колегії суддів, керівника Секретаріа­ту та їх повноваження.

У Регламенті детально визначено процедуру проведення пленарних засідань та засідань Суду; порядок прийняття

'/4І6* - 483 -

конституційних подань, конституційних звернень та відкрит­тя конституційних проваджень; порядок розгляду справ Кон­ституційним Судом; питання організації діяльності Суду з ш-

ШИХЗаслуговує на увагу вичерпний перелік актів, що прий­маються під час розгляду справ на пленарних засіданнях Конституційного Суду України - рішення та висновки акти, що виносяться; процесуальні ухвали, протокольні ухвали Конституційного Суду України.

Глава XI Територіальний устрій України


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки під час проведення практичних занять у кабінеті (лабораторії) біології загальноосвітнього навчального закладу
  2. VІ. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання.
  3. WEB-документи та CGI-інтерфейси
  4. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  5. Авоматизація водорозподілу регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфі
  6. Адаптація організму до змін чинників зовнішнього середовища
  7. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  8. Аналіз внутрішнього середовища організації
  9. Аналіз внутрішнього середовища підприємства
  10. Аналіз зовнішнього середовища
  11. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.
  12. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.




Переглядів: 528

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Конституційний Суд України | Поняття територіального устрою України

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.044 сек.