Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Декларація про державний суверенітет — основа затвердження суверенітету України

Прийнята Верховною Радою 16 липня 1990 року Декларація про державний суверенітет України стала політико-правовою базою для затвердження незалежності і самостійності Республіки, розвитку її правової системи. У ній закладені основоположні ідеї, на основі яких йшов і йде процес конституційного будівництва, забезпечується незалежність і самостійність України. Метою ухвалення Декларації було затвердження суверенітету і самоврядування народу України, причому державний суверенітет України проголошувався як верховенство, самостійність, повнота і неподільність влади Республіки в межах її території, незалежність і рівноправ'я в зовнішніх стосунках. Це базове поняття суверенітету стало відправним моментом при визначенні шляхів самовизначення української нації, становлення народовладдя, прояві принципів функціонування державної влади і територіального верховенства, визначень внутрішньої і зовнішньої політики України.

Декларація про державний суверенітет України складається з преамбули і 10 Тем:

1. Самовизначення української нації;

2. Народовладдя;

3. Державна влада;

4. Громадянство України;

5. Територіальне верховенство;

6. Економічна самостійність;

7. Екологічна безпека;

8. Культурний розвиток;

9. Зовнішня і внутрішня безпека;

10. Міжнародні відносини.

У ній містяться наступні основоположні ідеї, що визначають тенденції розвитку державно-правових процесів в Республіці:

1. Україна як суверенна національна держава розвивається в існуючих межах на основі реалізації українською нацією свого невід'ємного права на самовизначення.

2. Народ України є єдиним джерелом державної влади в Республіці. Його складають громадяни Республіки всіх національностей. Повновладдя народу здійснюється на основі Конституції України як безпосередньо, так і через народних депутатів. Від імені всього народу може виступати виключно парламент України, і жодна політична партія, громадська організація, інше угрупування або окрема особа не можуть виступати від імені всього народу України.

3. Україна самостійна в рішенні будь-яких питань свого державного життя. Державна влада в Україні здійснюється за принципом її Темаення на законодавчу, старанну і судову.

4. Україна має своє громадянство і забезпечує рівність всіх громадян перед законом, проявляє турботу і вживає заходи по охороні і захисту інтересів своїх громадян, що знаходяться за межами Республіки.

5. Україна здійснює територіальне верховенство на всій своєї території. Її територія в існуючих межах є недоторканною і не може бути змінена і використана без її згоди.

6. Україна самостійно визначає свій економічний статус і закріплює його в законах, встановлює порядок організації рани природи і порядок використання природних ресурсів, самостійно вирішує питання науки, освіти, культури, військової політики, виступає як рівноправний учасник міжнародного спілкування.

За час, що пройшов після ухвалення Декларації про державний суверенітет України, в Республіці відбулися значні якісні зміни. Були сформовані свої Озброєні Сили, Прикордонні війська. Служба безпеки. Україна стала активним учасником міжнародних зв'язків. Важливі зміни відбулися в правовій системі Республіки: були прийняті закони про громадянство; про всеукраїнське і місцевих референдумах; про об'єднання громадян; про Президента України; про статус народного депутата України, про інформацію; про вибори народних депутатів України; про друкарські засоби масової інформації; про охорону навколишнього природного середовища; про охорону атмосферного повітря; про власність; про міліцію; про судовий устрій України; про Конституційний Суд України і ін. Це створило міцну нормативно-правову базу становлення державності Республіки. Конституція України виходить з основоположних ідей Декларації про державний суверенітет, яка стала політико-правовою базою становлення нової правової системи суверенної України.


Читайте також:

  1. A) наличие таких обстоятельств составляло существенное основание согласия участников на обязательность для них договора; и
  2. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  3. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  4. Nom. sing. Gen. sing. Основа
  5. V. Постанови Пленуму Верховного Суду України
  6. VI. Накази Генерального прокурора України
  7. XVIII. Особливості прийому та навчання іноземців та осіб без громадянства у вищих навчальних закладах України
  8. А/. Верховна Рада України.
  9. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  10. Аграрні закони України
  11. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  12. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства




Переглядів: 638

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основи конституційного ладу України | Конституційний процес в Україні

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.055 сек.