Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Робочий час і його види

Час, встановлений законом або угодою сторін, протягом якої працівник зобов'язаний виконувати обумовлену трудовим договором роботу, вважається робочим часом.

Відповідно до ст. 50 КЗоТ нормальна тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин в тиждень. Це правило розповсюджується на всіх працівників, окрім тих, для кого встановлена скорочена тривалість робочого часу.

Скорочена тривалість робочого часу в об'ємі 36 годин в тиждень встановлюється для робочих і службовців у віці від 16-ти до 18-ти років. Для осіб у віці від 15-ти до 16-ти років (що вчаться у віці від 14-ти до 15-ти років, що працюють в період канікул) тривалість робочого часу складає 24 години в тиждень.

Тривалість робочого часу учнів, працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу (24 або 36 годин) для осіб відповідного віку.

Робочий час робочих і службовців, зайнятих на роботах з шкідливі мі умовами праці, повинно складати не більше 36 годин в тиждень.

Скорочений робочий час встановлений і для деяких категорій працівників розумової праці, діяльність яких пов'язана з підвищеною інтелектуальною і нервовою напругою. До ним відносяться, наприклад, лікарі, медичні сестри, викладачі і вчителі.

За угодою між працівником і власником або уповноваженим їм органом при прийомі на роботу, а також згодом може встановлюватися неповний робочий час. Оплата праці в цих випадках проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від вироблення.

Режими праці, що встановлюються при роботі з неповним робочим часом, можуть передбачати скорочення тривалості щоденної роботи (зміни) на певну кількість робочого годинника у всі дні робочого тижня; скорочення кількості робочих днів тижня при збереженні нормальної тривалості щоденної роботи (зміни) на певну кількість робочого годинника при одночасному скороченні кількості робочих днів в тиждень.

При встановленні режимів праці з неповним робочим часом тривалість робочого дня (зміни), як правило, повинна бути не менше чотирьох годин, а робочого тижня — не менше 20—24 годин при пяти- і шестиденному тижні відповідно. Залежно від конкретних виробничих умов на підприємстві може бути встановлена і інша тривалість робочого часу.

Трудове законодавство надає керівникам всіх підприємств право вводити неповний робочий час за домовленістю з працівником (ст. 56 КЗоТ). Коло, для яких його може бути встановлено осіб, нічим не обмежений. У законі особливо обумовлено, що на проханнявагітної жінки або жінки, що має дитину у віці до 14-ти років (зокрема що знаходиться під її опікою) або що здійснює догляд за хворим членом сім'ї, відповідно до медичного висновку встановлюється неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Цими пільгами користуються і батьки, що виховують дітей без матерів, а також опікуни (опікуни) неповнолітніх. За бажанням жінки в період знаходження її у відпустці по догляду за дитиною вона може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за нею зберігається право на отримання допомоги в період частково оплачуваної відпустки по догляду за дитиною.

Вказаною пільгою можуть скористатися також батько дитини, бабуся, дід або інші родичі, що фактично здійснюють догляд за дитиною і що знаходяться у відпустці по догляду за ним.

Робота на умовах неповного робочого часу не вабить для трудящих яких-небудь обмежень тривалості щорічної відпустки, числення трудового стажу і інших трудових прав (ст. 56 КЗоТ). Запис про те, що працівник прийнятий на роботу з неповним робочим часом, в трудовій книжці не проводиться.


Читайте також:

  1. Індикаторні параметри, що характеризують робочий цикл
  2. Лекція № 17. Тема: Робочий час і час відпочинку.
  3. Надурочні роботи і ненормований робочий день
  4. Неробочий хід
  5. Нормований робочий час у свою чергу поділяється на робочий час нормальної тривалості, скорочений робочий час і неповний робочий час.
  6. Нульовий робочий і нульовий захисний провідник у мережах з
  7. Поняття і види робочого часу. Скорочений та неповний робочий час.
  8. Програма і робочий план конкретно-соціологічного дослідження
  9. Роботодавець як страхувальник зобов'язаний інформувати робочий орган виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків...
  10. Роботодавець як страхувальник зобов'язаний інформувати робочий орган виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків...
  11. Робочий день науковця
  12. Робочий документ аудитора




Переглядів: 353

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розірвання трудового договору за ініціативою власника або уповноваженого їм органу | Матеріальна відповідальність робочих і службовців

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.