Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Респіратор Р-2. Підготовка і правила користування.

Надягання респіратора проводиться за командою "Респіратор надягти!" або самостійно. Робиться це так само, як і при примірюванні його. При надяганні респіратора не слід надто притискувати напівмаску до обличчя і міцно обжимати носовий затискач.

Для видалення вологи, що збирається у підмасковому просторі респіратора, слід нахилити голову до низу, щоб волога витікала через клапан видиху. При рясному виділенні вологи можна на 1-2 хвилини зняти респіратор (лише при використанні для захисту від радіоактивних речовин), вилити вологу із внутрішньої порожнини напівмаски, протерти . внутрішню поверхню і знову надягти респіратор.

Після зняття респіратора необхідно здійснити його дезактивацію - видалити пил із зовнішньої частини напівмаски за допомогою щітки або витрушуванням (обережним постукуванням напівмаски по якому-небудь предмету). Внутрішня поверхня напівмаски протирається вологим тампоном, при цьому

Засоби захисту шкіри за своїм призначенням вони умовно поділяються на три групи: спеціальні, підручні і ізолюючі.

Спеціальними засобами захисту шкіри користуються формування цивільної оборони при діях на зараженій місцевості і проведенню робіт по знезараженню. До них належать: легкий захисний костюм Л-1; захисний комбінезон або костюм у комплекті з гумовими чоботами або рукавичками; захисний плащ ОП-1 у комплекті із захисними панчохами або рукавичками; захисний фільтруючий одяг (ЗФО) у комплекті з гумовими чоботами та рукавичками та інші.

Підручні засоби захисту шкіри при необхідності використовує все населення, у тому числі формування ЦО за браком спеціальних засобів. До них належать звичайний, спортивний або виробничий одяг чоловічого покрою з додатковими герметизуючими пристосуваннями у комплекті з гумовими чоботами або ботами різного призначення і рукавичками, а також накидки і плащі з прогумованої тканини або синтетичних плівок.

Засоби захисту шкіри виготовляють з повітронепроникного ізолюючого матеріалу, наприклад, з прогумованої тканини або з повітропроникного матеріалу, що має фільтруючі властивості ( бавовняна тканина, просочена спеціальними речовинами).

Ізолюючі засоби захисту шкіри. Ізолюючими засобами захисту шкіри є: захисний комбінезон і костюм, легкий захисний костюм Л-1і загальновійськовий захисний комплект (ЗЗК). Ці засоби забезпечують захист від безпосереднього потрапляння радіоактивних та отруйних речовин і бактеріальних засобів, а також, виключаючи у деяких випадках загальновійськовий захисний комплект, від дії парів отруйних речовин на шкірні покриви людини.

Захисна дія ізолюючих матеріалів, із яких виготовляється багато захисних костюмів і комбінезонів, полягає у тому, що отруйна речовина, що потрапила на них, затримується протягом деякого часу. Легкий захисний костюм Л-1 виготовляється із прогумованої тканини і складається із сорочки з капюшоном, брюк з панчохами, двопалих рукавичок і підшоломника. Крім того, видається сумка для перенесення костюму і запасна пара рукавичок. Розміри легкого захисного костюму: перший - для людей зростом до 165 см, другий - від 165-172 см і третій - вище за 172 см. Маса костюму - біля 3 кг. Розмір костюму проставляється на передньому боці сорочки унизу, у верхній частині брюк (зліва) і на верхній частині рукавичок. На сорочці маються шийний клапан і проміжний хлястик, а на рукавах - петлі для великих пальців рук. До брюк пришиті лицьові лямки, а до панчіх - тасьма для закріплення панчіх на ногах. Рукавички на руках закріплюються резинками. Легкий захисний костюм Л-1 звичайно використовується при проведенні радіаційної, хімічної і бактеріологічної розвідки.

Захисний комбінезон і костюм виготовляються із прогумованої тканини. Комбінезон складається із зшитих в одне ціле куртки, брюк і капюшону. У верхній частині капюшону мається хлястик із петлями, а на лівому боці коміра - горловий хлястик. Попереду від ворота до низу іде поздовжній розріз. Під розрізом уздовж лівого борту пришитий нагрудний клапан із застібками, а до нагрудного клапану у верхній його частині - горловий клапан. Рукави закінчуються підрукавниками із петлями для великих пальців рук і обшлагами із хлястиками. Брюки закінчуються знизу манжетами із хлястиками.

Захисний костюм відрізняється від комбінезону тим, що куртка із капюшоном і брюки не утворюють єдиного цілого, а є самостійними окремими частинами. Будова його аналогічна комбінезону. Додатково - низ куртки має пояс із хлястиками для застібання, а брюки - дві плечові лямки.

Розміри захисних комбінезонів - і костюмів відповідають розмірам легкого захисного костюму Л-1 і вказуються на верхньому краї нагрудного клапану, а також у верхній частині брюк. Користуються комбінезоном і костюмом у комплекті із підшоломником, гумовими чоботами і гумовими рукавичками Захисні комбінезон і костюм використовуються для захисту людей при роботі в умовах сильного зараження радіоактивними, отруйними речовинами і бактеріальними засобами. Їх можна застосовувати також при веденні розвідки на зараженій місцевості.

Загальновійськовий захисний комплект (ЗЗК) складається із захисного плаща ОП-1, захисних панчіх, захисних рукавичок. Захисний плащ з рукавами і капюшоном виготовляється із спеціальної прогумованої тканини. Він випускається п'ятьох розмірів: перший - для людей зростом до 165 см, другий - від 165 до 170 см, третій - від 170 до 175 см, четвертий - від 175 до 180 см і п'ятий - вище 180 см. Маса плаща - біля 1,6 кг. Використовується у комплекті з захисними панчохами, рукавичками і імпрегнованим (просоченим спеціальними речовинами) одягом.

Захисний комплект у залежності від того, для якої мети його використовують, може бути застосований у вигляді накидки, надягнутим у рукави і у вигляді комбінезону. Як накидку його використовують під час хімічного нападу і застосування противником біологічних засобів або при випадінні радіоактивних речовин із хмари ядерного вибуху.

Надягнутим у рукави комплект використовують при дії на місцевості, зараженій радіоактивними речовинами і бактеріальними засобами, а також при виконанні робіт по обеззаражуванню техніки і транспорту.

У вигляді комбінезону комплект використовують при діях на ділянках, заражених отруйними речовинами, і при сильному пилоутворенні на ділянках, заражених радіоактивними речовинами або бактеріальними засобами.

Захисні панчохи виготовляються із прогумованої тканини. Підошви їх мають гумову або брезентову основу (у деяких панчіх осоюзка замінена ботами). Їх надягають зверху звичайного взуття і кріплять до ніг за допомогою хлястика або тасьмочок, до поясного ременя - за допомогою тасьмочок. Розміри панчіх: перший - для взуття розміру 37-40; другий - для взуття розміру 41-42; третій - для взуття розміру 43 і вище. Вага пари панчіх від 0,8 до 1,2 кг.

Захисні рукавички - гумові, з обтюраторами із імпрегнованої тканини двох видів: зимові - двопальцеві, літні -п'ятипальцеві. Зимові рукавички мають утеплюючи вкладиші, які пристібаються на ґудзики. Рукавички одного розміру. Вага однієї пари - біля 350 г.


Читайте також:

  1. I підготовка їх до завантаження у повітряні судна
  2. V. Етичні правила психологічних досліджень
  3. VII. Правила техніки безпеки і гігієни праці.
  4. А ви слідуєте цім правилам, коли виступаєте публічно?
  5. БЕЗПОСЕРЕДНЯ ПІДГОТОВКА ХВОРОГО ДО ОПЕРАЦІЇ
  6. Види графіків та правила їх побудови.
  7. Види графіків та правила їх побудови.
  8. Визначення, класифікація і правила побудови індексів
  9. Вимоги до джерел водозабезпечення, підготовка води
  10. Вимоги до керівника, правила та принцинципи управління
  11. Відбір і підготовка зразка крові. Змішувач (меланжер).
  12. Відомості про правила охорони і техніки безпеки на підземних гірничих роботах.




Переглядів: 469

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПОРЯДОК ДІЙ НАСЕЛЕННЯ НА ПУНКТАХ ВИДАЧІ 313 | ПРОСТІШІ ЗАСОБИ ЗАХИСТУ ОРГАНІВ ДИХАННЯ І ШКІРИ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.